Rüyada “ Gemi ” Görmek

Gemi
Rüyada gemi görmek neye delalet eder. Rüyada gemi görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada gemi görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Gemi Görmek

Rüyada gemi görmek yeni başlayacağınız bir hayata ve üzerinizde bulunan bir çok sıkıntıyı unutacağınız ve pırıl pırıl bir hayat yaşayacağınıza yorumlanır.Rüyada gemi görmenin bir çok farklı yorumları vardır ve bunlardan bazıları aşağıda yazanlardır.Rüyada gemi görmek üzüntü, keder, sıkıntı, hastalık, darlık ve üzüntü içinde bulunan kimse için kurtuluştur.Rüya sahibinin hasta olan hükümdarları, hakimleri ve devlet büyüklerinin cenazelerini görmeyi ifade eder.Rüyada gemi görmek ana, baba, hoca, öğretmen, mal, ev, binek hayvanı, eş ve kadını ifade eder. Rüyada görülen gemiyi helak olmaktan kurtarmak; yapılan iyi işleri sanat veya işte elde edilen başarıyı ifade eder. Gemi görmek, korku ve ümide de işarettir.Bu rüyayı borçlu bir kimse görürse borcu ödenir, üzüntü ve kederi dağılır. Bir dar gelirli görmüşse, aklına getirmediği bir yerden ona bir fayda gelir.

Rüyada Geminin Karada Görülmesi

Rüyada geminin karada görülmesi rüyayı gören kişi kurtuluşa yaklaşmaktır.Bu rüyayı gören kişinin bir çok sıkıntıyı başından def edeceği ve sıkıntılarından kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada Gemiyi Karaya Çekmek

Rüyada gemiyi karaya çekmek rüyayı gören kişi  namussuz olur ve dinde bölücülük yapar.Rüyada gemiyi karaya çekmek hak yolundan çıkacağınıza ve dine karşı geleceğinize işaret eder.Bu rüyayı gören kişi tövbe etmesi gerekir.

Rüyada Gemiye Bindiğini Görmek

Rüyada gemiye bindiğini görmek rüyayı gören kişi hak yoluna gider. Rüyasında gemiden çıkan kimse, saadete erer ve düşmanından kurtulur.Rüyada gemiye binmek ibadetlerin ize bağlı yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada gemiye binmek islami rüya yorumları; rüyada gemiye bindiğini görmüşse hükümdar tarafından bir vilayete tayin edilir, yeni işinde geminin sağlamlığı ve genişliği kadar güçlü olur. Rüyada görülen; geminin karadan uzaklığı, onun vazifeden geç alınacağına işarettir. Ya da o kimse, yolculuğa çıkarak üzüntü ve kedere düşer. Geminin sahilden uzaklığı, o kimsenin kurtulacağı veya yok olacağı tehlikeli bir işi yapmasıdır. Bu rüyayı memur olamayacak birisi görmüşse; kurtulacağı bir korku içinde bulunur.

Rüyada Gemiden İnmek

Rüyada gemiden inmek  rüyayı gören kişi günahkar olur ve devleti elinden gider. Kazancı azalan bir tüccarın rüyasında; bir gemiye binmesi, ticaretinin canlanmasını ifade eder.Bu rüya sahibinin rüyasında gemiden çıkması, onun ölümüyle veya hayatta olmasıyla birlikte devletinin gitmesini ifade eder. Rüyasında; gemiden çıkmak; dua, sadaka, hastalık veya başka bir şey sebebiyle onun kurtulacağını ifade eder.

Rüyada Geminin Battığını Görmek

Rüyada geminin battığını görmek ve gemiden bir tahta veya bir ağaç parçasına yapışarak kurtulduğunu gören kimse vali ise, hükümdarın gazabına uğrar ve görevinden alınmak tehlikesi atlatır. Sonra tekrar vali olur. Eğer tüccar ise malı eksilir.Rüyasında; gemi battığında, tahtaların dağıldığını gören rüya sahibinin babası, amcası ya da değerli akrabaları hakkında bela ve uğursuzluk vardır. Geminin battığının görülmesi, salimen yapılan yolculuk da sayılabilir.

Rüyada Gemide Öldüğünü Görmek

Rüyada gemide öldüğünü görmek denizin ortasında bulunan gemide öldüğünü gören kimse, halk arasında ölür. Bu ise onun, ahrette korktuğu kötü halden kurtuluşudur. Rüyasında; denizde bir gemi içinde olduğunu gören kimse, devlete bir müracaatta bulunur. Ayrıca rüyada gemi görmek; üzüntü, keder, hastalık veya hapislik de sayılabilir.

Rüyada Boş Gemi Görmek

Rüyada boş gemi görmek ticarette kazanç ve fayda demektir. Bir kimsenin rüyasında, yolcularla dolu olan bir gemi görmesi, onun salim bir yolculuk yapmasını ifade eder. Rüyasında; kendisini demirlemiş bir gemide görmek o kimse için hapislik tir.

Rüyada Demir Almış Gemi Görmek

Rüyada demir almış gemi görmek devlete hizmet etmeye ehil birisi, rüyasında kendisini geminin iplerine tutunmuş olduğunu görürse; hükümdarın yakınlarına yaklaşır. Rüyasında; elinde bir gemi küreği olduğunu gören kimsenin, eline bir şirketten mallar geçer. Rüyasında; ailesi ve dostlarıyla gemiye bindiğini gören kimseye; kudret, güzellik, hayır ve bereket vardır. O kimse ayrıca düşmanlarının elinden kurtulur.

Rüyada Eski Gemi Görmek

Rüyada eski gemi görmek geminin parçalandığını ve içinde bulunanların da darmadağın olduklarım görmek, bütün insanlar hakkında kötülüğe delildir. Esir ve köleler için ise, esaret ve kölelikten kurtulacaklarını ifade eder.

Rüyada Yelkenli Gemi Görmek

Rüyada yelkenli gemi görmek, rüya sahibinin kendisine üzüntü ve keder isabet edecek tehlikeli bir iş yapar. Rüyada bir gemide rahat bir yolculuk yapmak, bütün insanlar için hayra alamettir. Eğer gemi sıkıntılı ve ıstıraplı bir şekilde gidiyorsa, bu, ona gelecek üzüntü ve sıkıntıyı ifade eder.

Rüyada Gemiyle Denizde Kaybolmak

Rüyada gemiyle denizde kaybolmak rüya sahibi için bu onun hapis edilmesini, işlerinin durgunluğunu, karşılaştığı zorlukları ifade eder. Bir insan rüyasında; kendisinin karada yürürken önüne bir ağaç veya bir taş parçası çıkarak, onu yürümekten alıkoyduğunu görürse; bu, onun hapis edilmesi veya işlerinin güçleşmesine ifade eder.

Rüyada Güzel Büyük Gemi Görmek

Rüyada büyük gemi görmek deniz kenarında olduğunu ve denizde bir geminin güzel bir şekilde gittiğini görürse bu rüya, bütün insanlık için hayır ve yolculuğa, yolcu olan birisinin de yolculuktan dönmesine yahut deniz tarafından gelecek haberlere işarettir.Geminin yelkenleri işleri idare eden birisi, dümeni ondaki hizmetçileri, kürekleri geminin gitmesi veya gemi sahibinin evladı olarak yorumlanır. Geminin ön tarafı, gemi sahibini veya gemiye binen kimseye ani gelen bir zararı ifade eder.

Rüyada Gemide Bir şey Bulmak

Rüyada gemide bir şey bulmak giden bir gemi içinde bir şey bulmuşsa bu, mal isteyen için servete, bekar için evlenmeye, halifeye yakın olanlar için de iyilik ve ihsana işarettir. Rüyasında; fırtınalı bir zamanda bir gemide bulunduğunu ve bu ıstırap ve sıkıntıyı teskin veya yok ettiğini gören kimse, bütün askerlerin itaat edeceği kuvvetli bir idareye sahip olur, diğer bazı büyük hükümdarlar da kendisine iltica ve müracaat ederler.

Rüyada geminin Üzerinde Kan Görmek

Rüyada geminin üzerinde kan görmek rüya sahibinin işleyeceği günah olduğuna aynı zamanda  bu rüya bir zinayı ifade eder. Rüyasında; denizde giden bir geminin dağıldığını gören kimsenin annesi ölür.

Rüyada Gemi Satın Almak

Rüyada gemi satın almak rüya sahibi evlenir. Rüyada görülen geminin küreği, onu elinde gören kimse için ilmi ifade eder. Rüyasında; havada giden gemiye bindiğini gören kimse ölür. Rüyasında bir gemide öldüğünü gören kimse, ahret azabı ve dünya korkusundan kurtulur.Bir başka yorumla da gemi, şişman bir kadını veya cehalet ve fitneden kurtaran İslam’ı ya da imanlı kimseleri cehennemden kurtaran doğru yolu ifade eder.

Hasta olan bir kimse rüyasında; ölü ile beraber gemiye bindiğini görse o kimse dünya fitnelerinden kurtulur. Bir öğrenci, rüyasında hasta olduğu halde gemiye bindiğini görse, bir alimle sohbet eder ve kendisini cehaletten kurtaracak bir ilmi ondan öğrenir.

Rüyada bir geminin dağa oturması, düşmandan kurtulmayı; karaya oturması ise, kavuşulması mümkün olmayan şeyi istemeyi ya da sıktı ve tehlikelerden kurtulmayı ifade eder.

Rüyada Gemiyle Uçtuğunu Görmek

Rüyada gemiyle uçtuğunu görmek ölümünü ve naaşının el ve omuzlar üzerinde taşınmasını ifade eder. Gemi ile beraber denizde battığını görmek; cehenneme gitmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Demirden Gemi Görmek

Rüyada demirden gemi görmek rüyada görülen geminin demirden veya bakırdan olması, geminin ifade ettiği kimsenin ömrünün uzun olmasını veya rahatlığının devam etmesini, bazısının demirden, bazısının da ağaçtan olması ise, geminin ifade ettiği kimsenin şüpheli olmasını ifade eder.

Rüyada Nuh Aleyhisselam’ın Gemisini Görmek

Rüyada Nûh Aleyhisselâm’ın gemisini görmek; ferahlık, sevinç ve yağmurun yağmasını ifade eder. Rüyayı gören zalim biri ise, kıtlık ve belayı ifade eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. vahap solmaz dedi ki:

  Rüyada limanda çok büyük ve mavi renkte bir gemi gördüm, çok yakın bir arkadaşımda yanımda idi, rüyam ne anlama geliyor. teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Vahap bey rüyada gemi görmek yeni başlayacağınız bir hayata ve üzerinizde bulunan bir çok sıkıntıyı unutacağınız ve pırıl pırıl bir hayat yaşayacağınıza yorumlanır.Rüyada gemi görmenin bir çok farklı yorumları vardır ve bunlardan bazıları aşağıda yazanlardır. Rüyada gemi görmek üzüntü, keder, sıkıntı, hastalık, darlık ve üzüntü içinde bulunan kimse için kurtuluştur.Rüya sahibinin hasta olan hükümdarları, hakimleri ve devlet büyüklerinin cenazelerini görmeyi ifade eder.

 2. vahap solmaz dedi ki:

  Rüyada bir hastahanede kalbimin çıkarılmış olduğunu gördüm, kalbim temiz fakat bana hasta olduğunu söylediler. anlamı ne teşekkürler…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Vahap bey rüyada kalbinizi çıkarılmış olarak görmek, bir şeyi terk etmektir. Bundan dolayı kalbini çıkarılmış gören kimse, düşmanlığı, yolculuğu veya evlenmeyi terk eder.