Rüyada “ Gömlek ” Görmek

Gömlek
Rüyada gömlek görmek neye delalet eder. Rüyada gömlek görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada gömlek görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Gömlek Görmek

Rüyada gömlek görmek; yaşanan maddi ve manevi sıkıntılarınızın geride kalarak beklentilerinizi elde edeceğinize, hayatınızı olumlu yönde etkileyecek bir çok güzelliklerle karşı karşıya kalacağınıza, yüzünüzde mutluluğun ve tebessümün hiç eksik olmayacağına, ailenizle ve sevdiklerinizle kısa süreli yolculuğa çıkarak stresli giden iş hayatınızdan biraz olsun uzak durarak doğanın ve yaşamın güzelliklerini tadacağınıza yorumlanır. Rüyada gömlek görmek, aynı zaman  da helal yollarla kazanılmış mala, değerli eşyaya, devlet makamında söz sahibi olmaya işaret eder. Ünlü rüya alimlerimiz görülen bu rüya hakkında sabrın ve selametin en güzel temsili olarak yorumlamışlardır. Rüyada temiz gömlek görmek, hayra, kirli gömlek görmek, sıkıntılara, sökük gömlek görmek, hane içinde ayrılıklara işaret ederken gömlek rüyasını bir çok anlamda rüyanın şekline göre yorumlayabiliriz.

Rüyada Dar Gömlek Görmek

Rüyada dar gömlek görmek; rüyada görülen dar gömlek maddi ve manevi sıkıntılara, hastalıklara, kötülüklere, hane içinde kötü olayların yaşanmasına, kişiler arası ayrılıklara, yanlış kurulan arkadaşlıklar yüzünden başınızın dertten ve beladan kurtulmayacağına, size kötülük yapmak isteyen insanların varlığına işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler hayatı hep olumsuz yönleriyle görürler, yaptıkları her işte başarısız olur istek ve arzularına kavuşamazlar.

Rüyada Kısa Gömlek Görmek

Rüyada kısa gömlek görmek; hayırlı müjdeli bir habere işaret eden bu rüya hamile bayanlar için sağlıklı güzel bir kız evladına, müjdeli haber almaya, şansınızın ve kısmetinizin her zaman açık olmasına, girdiğiniz her işte başarılı olarak kariyer hayatınızda önemli adımlar atmanıza, güzel yüzlü sıcak kalpli insanlara yardım etmeyi seven bir özelliğe sahip olmanıza yorumlanır.

Rüyada Büyük Gömlek Görmek

Rüyada büyük gömlek görmek; kalbi geniş vicdanlı ilim ,ihsan sahibi Allah’ın buyruklarını yerine getiren insanlara faydalı güzel şeyleri öğreten bencil olmayıp kazancının belli bölümünü ihtiyaç sahibi kimselerle paylaşan temiz kalpli insanlara yorumlanır. Rüyasında büyük gömlek gören ya da giyen kimse makul kimse olup kendini Allah yoluna adamış ibadete düşkün manevi hayata önem veren kimselerdir.

Rüyada Gömlek Giymek

Rüyada gömlek giydiğini görmek; rüyayı gören kimsenin yakın zaman da güzel haber alarak çok istediği üzerinde emek verdiği bir işi aktif hale getireceğine, kararlılıkla yürüdüğü işlerde büyük başarılara imza atacağına, şeytanın vesveselerinden uzak olup iyiye, güzele yorulacağına işaret edilir.

Rüyada Gömlek Ütülemek

Rüyada gömlek ütülediğini görmek; rüyasında gömlek ütülediğini gören kimse her türlü kötülüklerden, belalardan musibetlerden uzak hayatı olduğu gibi yaşayan, zamanının büyük bölümünü eğlenceli aktiviteler düzenleyerek yaşayıp hayatı sadece gelip geçici bir heves olduğuna inanan kişilere yorumlanır.

Rüyada Yırtık Görmek Görmek

Rüyada yırtık gömlek görmek; maddi ve manevi anlamda sıkıntıya, hane içinde kısa süreli yaşanan kırgınlıklara, beklentilerin gerçekleşmemesine, uzak diyarlardan gelen  yakın akrabaya, iş hayatında başarısızlıklardan kurtulamamaya yorumlanır.

Rüyada Eski Gömlek Görmek

Rüyada eski gömlek görmek; rüyasında eski ve yırtık gömlek gören ya da giyen bir kimse başını belalardan ve sıkıntılardan kurtaramaz, yaptığı her işte başarısız olarak ona güvenen kimselerin hayal kırıklığına uğramasına vesile olur. Bu rüyalar olumsuz olduğu kadar rüyanın görülüş şekline göre farklı şekillerde de yorumlanır.

Rüyada Beyaz Gömlek Görmek

Rüyada beyaz gömlek görmek; dinde saflığa ve temizliğe, hayatın güzelliklerini tatmaya, doğru güzel olan şeyleri keşfetmeye, olumsuz bir çok işi azmi ve kararlılığı sayesinde başarılı hale getirmeye yorumlanır.

Rüyada Siyah Gömlek Görmek

Rüyada siyah gömlek görmek; rüyada görülen siyah gömlek üzüntü ve kedere, maddi ve manevi sıkıntıya, hastalıklara ve ayrılıklara işaret eder. Rüyada siyah gömlek görmek ya da giymek çevrenizde size karşı kötülük yapmak isteyen aile içinde düzeninizin bozulmasına neden olacak kişilerin varlığına işaret eder.

Rüyada Kırmızı Gömlek Görmek

Rüyada kırmızı gömlek görmek; şan ve şöhrete, iş hayatınızda bir çok başarılı çalışmalara imza atmaya, kariyer hayatınızda yükselişe ermeye, kısa süreli seyahatlere çıkmaya, eğlenceli aktüaliteler sergilemeye işaret eder.

Rüyada Yeşil Gömlek Görmek

Rüyada yeşil gömlek görmek; beyaz gömlekle aynı yorumu içeren bu rüya dinde saflığa, temiz yüzlü insana, hayır sever babacan tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kurmuş iyilik meleği kimseye yorumlanır. Rüyada yeşil gömlek  görmek, iş hayatınızda olacak değişikliklere gösterdiğiniz azim ve çabanın meyvesini alacağınıza yorumlanır.

Rüyada Gömlek Diktirmek

Rüyada gömlek diktirdiğini görmek; kariyer hayatınızda yükseliş sağlayacağınız olumlu maddi anlamda kazanç sağlayabileceğiniz bir işe girerek kısa zaman da maddi sıkıntılarınıza son vereceğinize, yaptığınız işlerde insanların sevgisini kazanarak kazancınızın büyük bölümünü hayır amaçlı kullanacağınıza yorumlanır.

Rüyada Pek Çok Gömleğinin Olduğunu Görmek

Rüyada pek çok gömleğinin olduğunu görmek; yaptığınız işlerde insanların gönül kapılarını aralayarak ahirette büyük sevaplara nail olmaya, herkesinde sevdiği saygı duyduğu ihtiyaçlarını gönül rahatlığıyla dile getirebildiği insan olmaya, huzura ve güzelliklere yorumlanır.

Rüyada Gömlek Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada gömlek görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren gömlek görmek  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Gömlek   sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz.  Rüyada gömlek görmek; değişik şekillerde yorumlanmaktadır. Bir memurun rüyasında yeni bir gömlek  giydiğini görmesi; yüksek bir makama getirileceğine, tüccardan birinin görmesi; kazanacağına, zengin bir kimsenin görmesi; daha çok kazanacağına, fakirin görmesi; rızkının artacağına, halktan birinin görmesi; ucuzluk olacağına işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Fatih Ak dedi ki:

  Hocam ruyada siyah gömlek görmek neye yorumlanir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Fatih Bey Rüyada siyah gömlek görmek;rüyada görülen siyah gömlek üzüntü ve kedere,maddi ve manevi sıkıntıya,hastalıklara ve ayrılıklara işaret eder.Rüyada siyah gömlek görmek ya da giymek çevrenizde size karşı kötülük yapmak isteyen aile içinde düzeninizin bozulmasına neden olacak kişilerin varlığına işaret eder.

 2. neslihan gürkan dedi ki:

  Merhaba
  1 ay önce vefat eden kayınpederimi açık yeşil gömlek veya benzeri giysi giymiş, koltukta oturduğunu ve yanına aileden birinin de para bıraktığını gördüm. Allah hayırlara çevirsin. yorumunuz nedir hocam.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba neslihan hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu; rüyada ölmüş bir yakını görmek, ölen kişinin sizden hayır duası beklemesine, yaşamında sizden memnun olduğuna işaret eder. Bu rüyayı görenlerin vefat eden kişinin mezarını ara sıra ziyaret edip dua etmesi gerektiğine tabir edilmiştir. Rüyada yeşil gömlek görmek; dinde saflığa, temiz yüzlü insana, hayır sever babacan tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kurmuş iyilik meleği kimseye yorumlanır. Kayınpederinizin yanına para koyulması ise bazı alimlere göre, vefat eden kişinin varsa borcu ödenmesi gerektiğine, alacaklı kişilerden helallik istenmesi gerektiğine yorumlanır. Böyle bir durum söz konusu deyil ise vefat eden kişinin adına hayır işlemenizde fayda bulunmaktadır.
   İyi günler dileriz…

 3. hüseyin bozok dedi ki:

  hocam rüyada mavi hoş bir gömlek vardı üzerimde yorumu nedir acaba

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Hüseyin bey rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu:Rüyada mavi gömlek görmek; yaşanan maddi ve manevi sıkıntılarınızın geride kalarak beklentilerinizi elde edeceğinize, hayatınızı olumlu yönde etkileyecek bir çok güzelliklerle karşı karşıya kalacağınıza, yüzünüzde mutluluğun ve tebessümün hiç eksik olmayacağına, ailenizle ve sevdiklerinizle kısa süreli yolculuğa çıkarak stresli giden iş hayatınızdan biraz olsun uzak durarak doğanın ve yaşamın güzelliklerini tadacağınıza yorumlanır. Rüyada mavi gömlek görmek, aynı zaman  da helal yollarla kazanılmış mala, değerli eşyaya, devlet makamında söz sahibi olmaya işaret eder. Ünlü rüya alimlerimiz görülen bu rüya hakkında sabrın ve selametin en güzel temsili olarak yorumlamışlardır. Genel anlamı ile görmüş olduğunuz rüya hayır içeren alametler içermek ile beraber, alimler tarafından hep hayır olarak tabir edilmiştir.

 4. hülya dedi ki:

  Merhaba rüyamda eşime beyaz çizgili gömlek almıştım sys bedenliydi giymeye calıştı dar geldi kapanmadı keşke syd alsaydım dedim.yorumunuzu rica ederim teşekkürler