Rüyada “ Gül ” Görmek

Gül
Rüyada gül görmek uzaktan yani sevdiklerinizden alacağınız hayırlı bir habere işarettir. Rüyada gül koklamak güzel ahlaklı çevresinde sevilen hürmet gören bir adama yorumlanır.

Rüyada Gül Görmek

Rüyada gül görmek; uzaktan yani sevdiklerinizden alacağınız hayırlı bir habere işarettir. Diğer bir tabirde ise güzel ahlaklı çevresinde sevilen hürmet gören bir adama yorumlanır. Rüyada görülen gül herkes için hayra, güzelliğe, berekete ve iyiliğe işaret eder. Rüyada gül görmek ya da gül koklamak kişinin aşk hayatında yaşadığı mutluluklarının hiç bozulmayacağına, hanesine yakın zaman da tatlı güzel bir misafirin geleceğine yorumlanır. Güzel bir gül çok iyidir. Aşkta ve işte başarı, kısmet, bolluk, ömür boyu mutluluktur. Gülün rengine ve güzelliğine göre yorumlanır. Rüyada daha tomurcuk olan gülü görmek, bebek bekleyen bir kadın için iyi değildir. Bu rüya kadının bebeğini kaybedeceği anlamına gelir. Rüyada görülen gül kimi zamanda şansın ya da fırsatın kişinin ayağına kadar gelmişken kaçırılmasına yorulur.

İslami Tabirine göre rüyada gül görmek;  rüyada görülen güllerin renklerine göre anlamları farklılaşır her gülün kendine özgü güzel hayırlı anlatım şekilleri vardır. Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Aşık bir kadın gül görmüşse sevdiğiyle birleşir.

Diyanet Tabirine göre rüyada gül görmek; sağlık, güzellik ve şöhret ile tabir edilir. Kişinin rüyasında bir başkasına gül verdiğini görmesi; o kimseye iyilik edeceğine yorumlanır. Rüyada gül görmek ya da koklamak, özellikle aşka hayatınızda ve iş hayatınızda yükselip kısmetinizin açılacağına işaret eder.

Ibn-i Sirin rahmetullaha göre rüyada gül görmek; rüyada görülen gül iki farklı şekilde yorumlanır. Gülü ağaç üstünde dalında koklamak, hayırlı sağlıklı bir evlada, solmuş gül görmek ise hayatınızın bir anda alt üst olup şans kapılarınızın kapanacağına yaptığınız işlerde başarısız olacağınıza yorumlanır.

Cabir ül-Magribiye göre rüyada gül görmek; sadece kendi çıkarları uğruna yaşayan, insanların sırtından geçinmeyi seven, kul hakkı yemekten çekinmeyen kötü niyetli kişilere yorumlanır.

Caferi Sadıka göre rüyada gül görmek; birden fazla farklı şekillerde yorumlanır. Bunlar, güzel sadık bir dost, hayırlı evlat, vefasız bir arkadaş, iyi bir hizmetçi evlilik hazırlığı yapan bir kimse için hayırlı bir düğüne işarettir.

Ebu Said El-Vaize göre rüyada gül görmek; mala ve mülke işarettir. rüyada görülen gül olumlu olduğu kadar olumsuzluğa da işaret eder. Hamile bir kadının gül görmesi hayırlı bir doğum yapacağına fakat çocuğunun vefasız çıkacağına işaret ederken, kişinin beklenmedik bir yerden servete konacağına fakat parasının hayrını göremeyeceğine işaret eder.

Kirmani’ye göre rüyada gül görmek; renklerine göre güller  farklı şekilde yorumlanır. Ağaç üstünde kırmızı gül görmek, neşeye, mutluluğa, işlerinizin başarılı gitmesine, ağaç üstünde sarı gül görmek, iftiraya uğrayıp üzüleceğinize, ağaç üstünde beyaz gül görmek, iş hayatında yükselmeye, kariyer sahibi bir kimseye işaret eder.

Ismail El-Esasa göre rüyada gül görmek;  beklenmedik bir yerden gelecek olan müjdeli habere, çok sevdiğiniz özlemini duyduğunuz bir yakınınızla bir araya gelmeye, hayırlı kısmetli bir işe vesile olmaya yorumlanır.

Rüyada Gül Koklamak

Rüyada gül koklamak; rüyayı gören kimsenin hayırlı kısmetli gönül işine girip evliliğe adım atacağına, sevdiği saydığı dostları sayesinde çektiği maddi zorluklardan sıyrılıp rahata ereceğine aynı zaman da kişinin iş hayatında uzun zamandır çalışmaları sayesinde büyük başarılara imza atıp mevki ve makam sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada Gül Tomurcuğu Görmek

Rüyada gül tomurcuğu görmek; maddi zorluklarının ve sıkıntılarının kısa zaman da son bulup rahata ereceğine, aynı zaman da hayırlı bir kısmetiyle dünya evine girip mutlu olacağına yorumlanır. Rüyada gül tomurcuğu görmek ya da koparmak, hayırlı başlayan işlerinizin bir anda alt üst olup sıkıntıların ve zorlukların artacağına kişinin üzüntüye gireceğine yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Gül Görmek

Rüyada kırmızı gül görmek; çok hayırlı bir rüyadır ve rüyayı gören kişinin belki de hayatındaki en büyük ve en güzel müjdeyi alacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada görülen kırmızı gül aynı zaman da kişinin hedeflerine bir bir ulaşacağına, büyük uğraşlar vererek yaptığı işte büyük başarı elde edeceğine, hasta bir yakınının tez zaman da sağlığına kavuşacağına, tuttuğunu koparan azimli kararlı bir yapıya sahip olduğuna işaret eder.

Rüyada Beyaz Gül Görmek

Rüyada beyaz gül görmek; müjdeye, hayırlı bir evlada, sevilen saygı duyulan bir kişiye işaret eder. Rüyayı gören kimsenin maddi ve manevi çektiği tüm sıkıntılarının sona ereceğine, çevresinde gördüğü büyük destek sayesinde yüzeye çıkacağına, hane içinde yaşanan kırgınlıkların son bulup kısa süreli eğlenceli aktivitelere katılacağına yorumlanır.

Rüyada Pembe Gül Görmek

Rüyada pembe gül görmek; rüyayı gören kimsenin aşk hayatında yaşadığı üzücü olaylar ve kalp kırıklarından dolayı gönül sayfasını kapatıp tüm duygularını körel tirken karşısına çıkan bir kısmetiyle tekrar sevmeye başlayıp duygularına hakim olamayacağına bu kişi ile çok güzel ilişki yaşayıp almış olduğu kararlar sayesinde hayırlı bir evliliğe doğru yol alacaklarına işaret eder. Aynı zamanda, çok büyük bir duygu seline kapılmaya ve böylece çok hoş ve güzel günler yaşamaya işaret eder.

Rüyada Gül Ağacı Görmek

Rüyada gül ağacı görmek; alçak gönüllü, paylaşmayı seven, yardım sever, iyi huylu bir kimsenin varlığına yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin herkesin sevdiği saygı duyduğu bir insan olduğuna, kimsenin hakkını yemeyen iş hayatında büyük başarılara imza atan başarılı bir kişi olduğuna aynı zaman da Allah’a yakın zamanının büyük bir bölümünü ibadetle geçiren temiz kalpli bir kişi olduğuna yorumlanır.

Rüyada Gül Bahçesi Görmek

Rüyada gül bahçesi görmek; üzüntüye ve sıkıntıya işaret ederken görülen gül bahçesinin büyüklüğü kişinin derdinin ve sıkıntısınında büyüklüğüne, ölüm haberi almaya işaret eder. Rüyada küçük gül bahçesi görmek kişinin sıkıntılarının yakın zaman da son bulacağına, feraha ereceğine yorumlanır. Beyaz güllerle dolu bir gül bahçesi görmek kişinin manevi açıdan itikatlı bir kimse olduğunu ve Allah yolundan ayrılmadığını gösterir. Beyaz güllerle dolu bahçe aynı zamanda kişinin temiz bir kalbe ve vicdana sahip olduğunun da göstergesidir.

Rüyada Gül Toplamak

Rüyada gül toplamak; rüyayı gören kimsenin özverili başarılı çalışmaları sayesinde büyük başarılara imza atacağına, kariyer ve makam sahibi olup maddi ve manevi anlamda yükseleceğine, farklı ortamlarda bulup farklı kişiler ile tanışacaklarına yorumlanır. Rüya sahibinin kendisi için hayırlı olacak, ona hem mutluluk, kazanç hem de bolluk, bereket ve zenginlik getirecek, önemli işler yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Ağaçtan Gül Kopardığını Görmek

Rüyada ağaçtan gül kopardığını görmek; rüyayı gören kimsenin tatsız tuzsuz işlere kalkışacağına, bu işlerde maddi ve manevi zararlar göreceğine, çevresinde yakın gördüğü kimselerden büyük zararlar göreceğine, kazançlarının bereketi olmayıp talihsizliklerin yakasını bırakmayacağına yorumlanır. Rüyada ağaçtan gül kopardığını görmek aynı zaman da sıkıntı sonrasında elde ettiği beceriye, yenilgiden sonra gözlediği servete, zengin insana, zorlanarak umduğu müjdeye, meşakkatle birlikte hasret duyduğu şöhrete yorumlanır.

Rüyada Solmuş Gül Görmek

Rüyada solmuş gül görmek; rüyayı gören kimsenin umut ettiği, hayalini kurduğu işlerinde hüsrana uğrayıp umduğu başarıyı elde edemeyeceğine, hane içinde kırgınlıkların sürüp ayrılma noktasına geleceklerine, talihsizliklerin yakasını bırakmayacağına ve yakın zaman da çok üzüleceği bir haber alacağına yorumlanır.

Rüyada Sarı Gül Görmek

Rüyada sarı gül görmek; kişinin doğru yoldan sapmayacağına, hak ve adalet yanlısı biri olacağına, hayırlı kısmetli bir evlilik yapacağına, bazen de hastalığa yakın duyulacak olan kötü habere yorumlanır. Rüyasında sarı gül koklayan kimse özel hayatında bazı zorluklarla karşılaşır veya bu rüya yakında elinize hayırsız bir malın geçmesine delalet etmektedir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Aslı gorgun dedi ki:

  Rüyamda nişanlısı bana kırmızı gül getirdiğini gördüm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Aslı hanım rüyada gül hediye almak kişinin aşk hayatında yaşadığı mutluluklarının hiç bozulmayacağına, hanesine yakın zaman da tatlı güzel bir misafirin geleceğine yorumlanır. Güzel bir gül çok iyidir. Aşkta ve işte başarı, kısmet, bolluk, ömür boyu mutluluktur.

 2. sezgin yiğit dedi ki:

  Merhaba hocam nasılsınız sitenizi yakından takip ediyor yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Hocam rüyamda eşimle birlikte çok güzel rengarenk güllerle dolu bahçede dolaşıyor dum güller o kadar güzeldi ki her biri adeta masal alemini andırıyordu gülleri elime alıp kollamaya çalıştığım da güllerin bı anda solarak başlarını egdiklerini gordum rüyam biraz karışık ne anlama geldiğini çözemedim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi günler hocam kolay gelsin.

  1. admin dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkürler Sezgin bey öncelikle rüyanız hayır olsun rüyada gül görmek uzaktan yani sevdiklerinizden alacağınız hayırlı bir habere işarettir. Diğer bir tabirde ise güzel ahlaklı çevresinde sevilen hürmet gören bir adama yorumlanır. Rüyada görülen gül herkes için hayra, güzelliğe, berekete ve iyiliğe işaret eder. Rüyada solmuş gül görmek ise rüyayı gören kimsenin umut ettiği, hayalini kurduğu işlerinde hüsrana uğrayıp umduğu başarıyı elde edemeyeceğine, hane içinde kırgınlıkların sürüp ayrılma noktasına geleceklerine, talihsizliklerin yakasını bırakmayacağına ve yakın zaman da çok üzüleceği bir haber alacağına yorumlanır.

 3. İNFLAMES dedi ki:

  HOCAM SAYGILAR
  RÜYAMDA BİR BİSİKLETİN ÜSTÜNDEYDİM VE ARKAMDA SON MODEL ARABA VARDI
  BEN GÜL ALACAKTIM KIRMIZI VE BİRDEN FAZLA GÜL VARDI.
  FİYATI FAZLA OLDUĞU İÇİN ALAMAMIŞTIM. NEDİR ANLAMI ACEP