Rüyada “ Güneş ” Görmek

Güneş
Rüyada güneş görmek, şan ve şerefe, güç ve kuvvete, hakimiyete, başarı ve sağlığa işaret edilir.

Rüyada güneş görmek, şan ve şerefe, güç ve kuvvete, hakimiyete, başarı ve sağlığa işaret edilir. Güneş görmek, islam alimlerince mutluluğa, esenliğe, yaşanılan toplumda sözü dinlenilen ve uyulan kimseye tabir edilir. Kişi için iş ve hane yaşamında gelişecek güzel olaylara, bereket ve bolluk dolu günlere rivayet edilir. Bazen de devlet reisi ve hakime, gücü elinde tutan kişiye yorumlanmıştır. İmam Cafer Sadık’a göre güneş görmek, şu sekiz yorum ile açıklanmıştır. Bunlar; adil bir yöneticiye, Büyük hakim kişiye, reis ve başkana, elde edilecek rızka, gücü elinde tutan kişinin adaletine, kazanılacak menfaate, hayırlı bir eşe ve hayırlı bir gelecek olarak bildirilmiştir. Bazen de anne ve babaya, kendisinde hayır görülecek sadık bir eş olarak yorulur. Rüyada Güneş görmek ile ilgili alimlerin görüş ve yorumları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Bizlere yorum bölümünden ulaşabilir, rüyalarınızı birebir yorumlatabilirsiniz.

Rüyada Güneş Görmek Ne Demek

Rüyada güneş görmek, anne ve babadan görülecek hayra, hayırlı bir izdivaca, bol kazanca delalet eder. Düş sahibi için aynı zaman da çekilen sıkıntılar için yolun sonuna gelindiğine, güzel günlerin yakınlığını gösterir. Bekar biri için bu rüyayı görmek, geleceği parlak bir iş sahibi olmasına, gönlü güzel, ahlak sahibi bir eş ile nikah kıymaya delalet eder. Evli kimseler için ise, hanede ki berekete, dert ve gamın yerini alacak huzur ve sükunete, eşler arası uyum ve mutluluğun varlığı olarak gösterilir. İslami ve diyanet yorumlarına göre ise, adil bir sultana, hakim bir devlete, elde edilecek zafer ve üstünlüğe yorumlanır.

Rüyada Güneşin Doğduğunu Görmek

Rüyada güneşin doğduğunu görmek, mutlu ve bereketli bir yuva sahibi olmaya, gebe kadın için erkek evlada, zenginlik ve güç elde etmeye delalet olunur. Rüyada güneş doğması, istenilen bir olayın gerçekleşeceğine, fayda ve menfaat elde edileceğini bildirir. Rüyada güneşin kendi evinde doğduğunu görmek, kişinin kendi akrabasından biri ile evlenmesine, başka birinin evinde doğduğunu görmek ise, o haneden biri ile hayatın birleştirileceğine yorulur. Kısır biri için ise evlat edinmeye, evli kişi için eş ve çocuklarından göreceği hürmet ve faydaya yorumlanır.

Rüyada Güneşin Battığını Görmek 

Rüyada güneşin battığını görmek, hüzne, kedere ve dert ve gama yorumlanır. Gören kişi için üzüntü ve sıkıntı içinde olacağı bir döneme yorulur. Bu rüyayı görenler için uyarı olarak algılanması gereken bir işaret olup, kişinin bu süreçte sabır ve soğukkanlılığını kaybetmemesi gerektiği olarak da gösterilmiştir.

Rüyada Güneşi Yerde Görmek

Rüyada güneşi yerde görmek, yakın bir gelecekte alınacak hoş ve güzel haber olarak bildirilir. Görülen bu rüya zenginlik ve varlığa, size sunulan varlık olarak da rivayet edilmiştir.

Rüyada Güneşin Tersten Doğduğunu Görmek

Rüyada güneşin tersten doğduğunu görmek, yaşanılan toplumda küçük düşmeye, ayıplanıp, dışlanmaya delalet eder. Aynı zamanda hatalı olunduğuna, gidilen yolun sizi sıkıntı ve üzüntüye sokacağını bildirir.

Rüyada İki Güneş Görmek

Rüyada iki güneş görmek, toplum içindeki huzursuzluğun son bulmasına, sorun yaşanılan kişiler ile barışmaya delalet eder. Bazen de büyük iki devletin dostluk ve müttefikliğine yorumlanmıştır.

Rüyada Güneş Tutulması Görmek

Rüyada güneş tutulması görmek, hoş yorumlanmamış olup, hüzün ve belaya delalet eder. İslami anlamına göre bu rüya kaos ve huzursuzluk içinde olmaya, gören kişi devlet erkanında görevli ise başka bir devlet ile girilecek sorun ve sıkıntı olarak gösterilir. Bazen de hane içinde yaşanacak olumsuzluk olarak yorumlanır.

Rüyada Güneşi Kucaklamak

Rüyada güneşi kucaklamak, büyük mutluluk ve neşe içinde kalacağınız haber olarak rivayet edilir. Düş sahibi için hayır kapılarının açılmasına, maddi ve manevi sorunların çözüme ulaşmasına delalet eder. Güneşi kucakladığını gören kişinin çok isteği bir işin lehine sonuç vereceğine, adeta mutluluktan uçacağına, sevinmesi olarak da yorulur. Güneşin battığını ve yeniden doğduğunu gören kişi, ümidini kestiği bir işten hayır göreceğine, o işin kendi isteği doğrultusunda cereyan edeceği olarak da tabir olunur.

Rüyada Güneşin Kararması

Rüyada güneşin kararması, hastalığa, devlet reis ve başkanının kaybına, hane içinden birinin hastalanmasına işaret eder. Rüyasında güneşin karardığını gören kişi, üzülür ve sıkıntı içinde bir süreç yaşar.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.