Rüyada “ Güvercin ” Görmek

Güvercin
Rüyada güvercin görmek bekarlar için evliliğe evli kişiler içinse hayırlı bir kız çocuğuna yorumlanır.Aynı zaman da iyi bir haberin yolcusudur.

Rüyada Güvercin Görmek

Rüyada güvercin görmek; sadık dost ve sevgili  şeklinde tabir edilir. Bazen de , güvercin, sırları hıfz eden ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadınlara delalet eder.Dini rüya yorumların da güvercin görmenin mana açısın dan 5 farklı şekilde yorumlandığı bilinir. Bunlar;

Kadın ; İyi bir eş ile evleneceğine

* Cariye ; Evliğinde sana sadık bir eş olacağına

* Mal ; Kısa bir süre içinde mal sahibi olacağına

* Mektup/mesaj ; Yakın bir yerden haber geleceğine

* Riyaset ; Büyük bir topluluğa katılacağına işarettir.

Rüyada görülen güvercin dini rüya alimlerine göre hayırlı bir haber hayırlı bir eş hayırlı bir mala ganimete işaret eder. Rüyada güvercin görmek rüyayı gören kişi kadın yada erkek olsun hayırlı bir evliliğe ve kısmetinin açılacağına işaret eder. Evli kişilerin bu rüyayı görmesi aileye bağlı güzel ve iyi huya sahip bir kız çocuğu olacağına yorumlanır.

Rüyada Siyah Güvercin Görmek

Rüyada siyah güvercin görmek; rüya sahibinin hanesine fitne fesatlık katmaya çalışan, onları birbirine düşüren insanların ailenizin içine sürekli girip çıktığına, onlara ve çevrenizde kötü niyetli insanlara karşı dikkatli duyarlı davranmanız gerektiğine yorumlanırken bu rüya aynı zaman da uzun bir yolculuğa hastalık ve kötülüklere işaret eder.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Rüyada beyaz güvercin görmek; hayırlı bir rüya olup rüya sahibinin alın teri dökerek, uzun uğraşlar vererek yaptığı bir işte muradına ereceğine aile ve sevdikleriyle beraber mutlu olup başarılı çalışması sayesinde kısa zaman da kendini göstereceğine, rakiplerini geride bırakarak zirveye ulaşacağına yorumlanır.

Rüyada Güvercinin Üzerine Atladığını Görmek

Rüyada güvercinin üzerine atladığını görmek; şansınızın açık olup her alanda başarılı olacağınıza, beklemediğiniz bir yerden alacağınız güzel bir haber sayesinde hayatınızın bir anda değişip mutluluğu elde edeceğinize, büyük miktarda bol paralar kazanarak ailenizi ve sevdiklerini maddi sıkıntılarından kurtaracağınıza yorumlanır.

Rüyada Güvercinin Uçtuğunu Görmek

Rüyada güvercinin uçtuğunu görmek; karşınıza çıkan fırsatları değerlendiremeyip iş hayatınızda bazı değişiklikler yapacağınıza, elde ettiğiniz kazançlarınızı savurduğunuz için paranızın bereketini göremeyeceğinize, çevrenizdeki sahte dostlardan dolayı sıkıntılar yaşayıp bu sıkıntıların hae içinde huzurunuzun bozulmasına sebep olacağına yorumlanır.

Rüyada Güvercin Yakalamak

Rüyada güvercin yakaladığını görmek; dil bilgisi ve edebiyata olan ilgisi çok olan birine işaret eder. Kuş akıllı bir çocuğa veya güzel giyimli bir öğrenciye de işaret eder.

Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek

Rüyada güvercin yumurtası görmek; Meşakkatle hak edilen toplu paraya, meşakkatle kazandığı rahata, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak hak ettiği yüksek mertebeye, zorlukları aşarak hak edilen nimete, hayırlı kısmete, hane içinde huzura, gönül ferahlığına, sıkıntı ve dertlerden kurtulup manevi huzura bulmaya yorumlanır.

Rüyada Güvercin Uçurmak

Rüyada güvercin uçurmak; özgürlük isteğini vurgular. Aynı zamanda sorumluluk duygusunun olmadığı, keyifli çocukluk günlerine duyulan özlemi de dile getirir. Kişinin ruh halinin huzurlu olduğuna işaret eden bu rüya bazı tabirler ve görecelere  göre de farklı yorumlar içermiştir. Rüyada güvercin uçurduğunu görmek elindeki kısmetleri tek tek kaçıracağına yorumlanırken bazen de hayır amaçlı yapılan yardıma işaret eder.

Rüyada Güvercin Eti Görmek

Rüyada güvercin eti görmek; et rüyalarının aksine hayırlı ve güzel rüya şekli olup kişinin iş hayatında şansının ve kısmetinin açılacağına maddi anlamda bolluğa ereceğine, aldığı kararlar ve yaptığı işlerde büyük başarılar sağlayacağına arkadaşlarına karşı saygınlığıyla tanınacağına yorumlanır. Rüyada güvercin eti görmek başka bir değişle  rüya sahibinin kazandığı helal ve makbul olan paraya rivayet edildiği gibi maddi gücünün de çoğalacağına işaret eder.

Rüyada Birinin Güvercin Verdiğini Görmek

Rüyada birinin güvercin verdiğini görmek; rüyayı gören kişi bekar ise hayırlı bir kısmet ile evleneceğine evli ise de hayırlı bir kız çocuğu olacağına yorumlanır.

Rüyada Güvercin Eti Yemek

Rüyada güvercin eti yediğini görmek; rüyayı gören kişinin başka birinin mal varlığına sahip olup onu harcayacağına yorumlanır.  Rüyada güvercin eti yiyen kimse

Rüyada Güvercin Vurmak

Rüyada güvercin vurduğunu görmek; rüyayı gören kişi evli ise eşiyle ayrılacağına bekar ise hanesinde sıkıntıların başlayacağına yorumlanır. Rüyasında güvercin vurduğunu gören kimse yanlış arkadaşlıklar kurarak ilerde pişmanlık duyacağı işlere girer ailesini ve sevdiklerini geride bırakarak onları kendinden uzak tutar.

Rüyada Yavru Güvercin Görmek

Rüyada yavru güvercin görmek; rüyayı gören kişinin çevresindeki kişilerden çok büyük bir ölçüde menfaat elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada Güvercinin izin Olduğunu Görmek

Rüyada güvercinin izin olduğunu görmek; rüyayı gören kişinin uzaklarda unutmaya yüz tutmuş bir yakınınızın geri döneceğine işaret eder.

Rüyada Evinizde Güvercin Olduğunu Görmek

Rüyada evinizde güvercin olduğunu görmek; rüyayı gören kişi evli ise çocuğu olacağına bekar ise evleneceğine işaret eder.

Rüyada Evcil Güvercin Görmek

Rüyada evcil güvercin görmek; rüyayı gören kişinin çevresinde kişilerce haksızlığa uğrayacağına, yapmadığı bir işte suçlanıp çevresine karşı mahcup olacağına yorumlanır.

Rüyada Güvercin Görmekle Alakalı Ayrıntılı Tabirler

Rüyada güvercini uçarken görmek; uzaklardan gelecek olan müjdeli habere, hayırlı haberler alıp işlerinizin düzene girmesine, sevince ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada güvercini hediye edilmesi; yakın zaman da müjdeli haber alıp elinin bollaşacağı na, kişinin maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup rahata ermesine

Rüyada güvercine kurşun attığınızı görmek; rüya sahibinin yakın bir dostuna iftira atarak onun mahcup duruma düşüp, saygınlığını yitirmesine

Rüyada siyah güvercin geldiğini görmek; uzak bir yakınınızın gelerek hasretliğin son ereceğine, hayırlı işlere vesile olup huzura ereceğinize

Rüyada beyaz güvercin geldiğini görmek; şans ve kısmet kapılarının açık olup talihinizi her zaman döneceğine, sadık güvenilir bir dosta sahip olup her zaman sevineceğinize

Rüyada vücudunuza güvercin konduğunu görmek; sözü geçen otoriter sahibi bilgin kişi olduğunuza yorumlanır.

Rüyada evinde güvercinin uçup gittiğini görmek; hane içinde ayrılıklara işaret edip kişinin karısından ya da kocasından en kısa zaman da boşanacağına yorumlanır.

Rüyada birden fazla güvercin görmek; kişinin devlet makamında resmi bir kurumda sözü geçen biri olup ismini duyuracağına,

Rüyada güvercinin sıçradığını görmek; rüya sahibinin iş hayatında renkli anlar yaşayıp kendisine olan öz güveni sayesinde büyük başarılı işlere imza atacağına

Rüyada güvercin yavruları görmeniz; hayırlı bir eş, hayırlı kısmet ve hayırlı sağlıklı evlada işarettir.

Rüyasında kendisine bir güvercinin uçup geldiğini görmek; kişinin uzak yerden hayırlı haber alıp rahat bir nefes alacağına, dualarının kabul olup mevlaya şükredeceğine

Rüyada Güvercin Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada güvercin görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren güvercin rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Güvercin  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada güvercin görmek hangi şekilde ne durumda görülürse görülsün şans kısmet ve bereket anlamına gelir. Evinde güvercin gören bekar erkek, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel bir kızla evlenirken, evli bir kimsenin görmesi ise hayrılı bir evlada sahip olacağına delalet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Adem Kudret dedi ki:

  Merhaba hocam hayırlı cumalar hayırlı bayramlar bi kaç gün dür üst üste beyaz bir güvercinin pencere me konduğunu görüyorum. Uyandığım da ise pencerem açık oluyor dün gecede güvercinin kafası kopmuş kanlı şekilde gördüm rüyam neye yorumlanıyor açıklarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ahmet bey rüyada güvercin görmek, hayırlı bir rüya olup rüya sahibinin alın teri dökerek, uzun uğraşlar vererek yaptığı bir işte muradına ereceğine aile ve sevdikleriyle beraber mutlu olup başarılı çalışması sayesinde kısa zaman da kendini göstereceğine, rakiplerini geride bırakarak zirveye ulaşacağına yorumlanır. Rüyada ölmüş güvercin görmek ise hane içinde sıkıntıların yaşanıp huzurunuzun kaçacağına yorumlanır.

 2. hakan yılmaz dedi ki:

  merhaba gördügüm rüyada onbeş yirmi kadarlık bir güvercin sürüsü görüyorun bunların içinde iki yada üargaları sanki güvercinlerbüyütmüş sürüye katmış hissi uyandırıyor

  1. Yorumcu dedi ki:

   merhaba rüyanız hayır olsun. Rüyada güvercin görmek; sadık dost ve sevgili  şeklinde tabir edilir. Bazen de , güvercin, sırları hıfz eden ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadınlara delalet eder.Dini rüya yorumların da güvercin görmenin mana açısın dan 5 farklı şekilde yorumlandığı bilinir. Bunlar;

   Kadın ; İyi bir eş ile evleneceğine
   * Cariye ; Evliğinde sana sadık bir eş olacağına
   * Mal ; Kısa bir süre içinde mal sahibi olacağına
   * Mektup/mesaj ; Yakın bir yerden haber geleceğine
   * Riyaset ; Büyük bir topluluğa katılacağına işarettir.
   Rüyada görülen güvercin dini rüya alimlerine göre hayırlı bir haber hayırlı bir eş hayırlı bir mala ganimete işaret eder. Rüyada güvercin görmek rüyayı gören kişi kadın yada erkek olsun hayırlı bir evliliğe ve kısmetinin açılacağına işaret eder. Evli kişilerin bu rüyayı görmesi aileye bağlı güzel ve iyi huya sahip bir kız çocuğu olacağına yorumlanır.