Rüyada “ Hac Suresini ” Görmek

Hac Suresini
Rüyada Hac süresi görmek neye delalet eder. Rüyada Hac süresi görmenin islami anlamı nedir. Rüyada Hac süresi görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Hac Suresini Görmek

Rüyada Hac süresi görmek rüya sahibinin hac görevini yapacağına yorumlanır.İslam alimleri rüyada hac suresini okumak iki farklı yorum ile tabir etmişlerdir. Alimlerimizin yaptığı ilk yorumda şöyle demişlerdir.Rüyada hac suresini gören kişi hacca gideceğinin nail olduğuna ve dini görevini tamamlayacağına tabir etmişlerdir.Diğer bir yorumda ise rüyada hac suresini gören kişi hasta ise öleceğine yorumlamışlardır.

Rüyada Hac Suresini Okumak

Rüyada hac suresi okumak ömrünüz boyunca edindiğiniz malınızı hak yolunda Allah için harcayacağınıza ve defalarca kez hacca gideceğinize yorumlanır.Rüyada yüzünüze karşı hac suresi okunuyor ise derman bulamadığınız bir hastalığınızı yapacağınız hac görevinden sonra şifa bulacağınıza delalet eder.

Rüyada Hac Suresi İslami Rüya Yorumu

Cafer-i Sâdık hazretlerinin rüyada hac suresi görmek için yaptığı rüya tabirlerinde rüya sahibinin Allah yolunda hizmete gireceği ve çevresindeki sıkıntılı kişilere maddi ve manevi yardımlar yaparak kendini manevi hizmete adayacağına yorumlamıştır.İbn-i Sirin rüyada hac görmek için yaptığı yorumda rüya sahibinin malını hak yolunda harcayacağına yorumlamıştır.

Rüyada Sure-i Haccı veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek, defalarca hacca gitmeye işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Hac suresini okuduğunu gören kimseye defalarca hacca gitmek nasip olur. Nablusi (rahmetullahi aleyh)”in tabiri: Rüyada Hac suresini okuduğunu ya da kendisine okunduğunu gören kişi, hacca gitmesi nasip olur, rüya sahibi hasta ise ölür. Bazı tabirciler de” hac farizasını eda eder” demişlerdir Hac suresi Cafer-i Sadik a göre ; rüyasında Hac suresini tamamen veya bir kaç ayetini okuyan veya okuyanı dinle-yen kimsenin, dini inancı kuvvetli olur. Sik, sik yola gider ve çabuk döner.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.