Rüyada “ Hacı ” Görmek

Hacı
Rüyada hacı görmek neye delalet eder. Rüyada hacı görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada hacı görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Hacı Görmek

Rüyada hacı görmek hayırlı ve temiz bir rüya olup müjdeli haberler alarak gerçekleşecek olan güzel haberlere, sürpriz gelişmeler yaparak herkesin beğenisi kazanmaya işarettir. Rüyada hacı görmek feraha ve esenliğe ermeye işlerinde bol kazanca, ahlakı güzel bir insandan maddi ve manevi olarak destek görmeye, çekilen zahmetin ve çilenin son bulmasına, tüm borçların kapanmasına, hastalıkların bitmesine delalet eder.

Rüyada Hacda Olduğunu Görmek

Rüyada hacda olduğunu görmek Allah katında tüm günahların af olacağına ve yapmış olduğunuz bu yolculukta ibadetlerin izin layiki ile yoluna getireceğinize yorumlanmıştır. Rüyada hac ta tavaf ettiğini yani Kabe etrafında döndüğünü görmek, çıkmış olduğunuz bu kutsal yolda dua ve dileklerinizin kabul olacağına işaret eder. Hacda olmak Allah katında ibadetlerin en güzelini gerçekleştirmek için yapılan ibadetlere vesiledir.

Rüyada Hacda Kabeyi Tavaf Etmek

Rüyada hacda tavaf etmek günahkar bir kimsenin tövbe ederek cehennem azabından kurtulmasına, hayırlı kısmetler le karşılaşmasına, bekar ise evlenmesine yorumlanır. Rüyasında hacca gidip Beytullah ı tavaf ettiğini görmek, rüya sahibi için dinde doğruluğa ve şeriat üzere yürümeye, Allah (C.C) tarafından büyük sevaba kavuşacağına, bir şeyden korkusu varsa kurtulacağına, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, fakir ise rızkının bollaşacağı na iş hayatında dönem noktasına girerek yüksek mevkilere erişeceğine işaret eder.

Rüyada Hacda Kurban Kesmek

Rüyada hacda kurban kesmek Hacda kurban kestiğini görmek rüya sahinin başlamış olduğu hac vazifesini tamamlayarak hidayete erdiğine, buna karşılık ta adamış olduğu kurbanı kesmesine işaret eder. Rüyada kurban kesmek farklı şekillerde yorumlanır. bunların hacda kurban kesmek, adak adayarak kurban kesmek ve ibadetlerin yerine gelmesi amacıyla kurban kesmek olarak ifade edilir. Kurban kesmek her haliyle hayra yorumlanır. İbadetlerin yerine geleceğine, üzerinde olan musibetlerin son bulacağına, kötülüklerden arınacağına işaret eder.

Rüyada Kadın Hacı Görmek

Rüyada kadın hacı görmek Rüyada hacı kadın görmek, mutlulukların en güzelini ve en büyüğünü tatmaya tabir edilir. Rüya sahibi ne kadar derdi ve kederi varsa unutacağı kadar hayırlı bir olay yaşayacak ve bu mutluluğu yaşamayı nasip ettiği için Allah’ına şükredecek demektir. Aynı zaman da kısmet olarak ta yorumlanır. kişinin yeni işe girip yeni insanlar tanıyacağına tesadüf eseri gördüğü bir bayanla hayatını bağlayacağına işaret eder.

Rüyada Erkek Hacı Görmek

Rüyada erkek hacı görmek sıkıntı sonrasında düşlediği büyük güce, uğraşlarının sonunda beklediği hayra, cefa çekilerek girilen bir işe, zorlu bir olayda kazanılacak olan mala yorumlanır. Aynı zaman da erkek hacı ya da hacı adayı görmek kadın hacı görmekle aynı olarak yorumlanır. Hayırlı kısmetli bol kazançlı işlerin geleceğine duaların kabul göreceğine, uzun zamandan beri beklenilen müjdeli haberin son bulacağına işarettir.

Rüyada Hacca Gitmek

Rüyada hacca gitmek, rüyada  hacca ya da her hangi bir kutsal mekanı ziyarete gittiğini görmek ya da buna niyet ettiğini görmek bolluk, bereket ve kazanç elde etmeye işaret ederken, rüyasında hacca ya da kutsal bir mekana ziyaret niyetini yapamamak de maddi zarara uğramak ve yokluğa girmeye işarettir. Rüyada kendini hacca giderken ya da hacda gören kişi, sağlık ve şifa bulur, sıkıntılarından kurtulur, aydınlığa kavuşur ve nihayet yüzü güler.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. kaderhilal dedi ki:

  rüyamda hatırladığım kadarıyla para sıkıntısı çekiyorum,evimde bulunan bir kaç kişi bana yardımcı olmaya bir çıkış yolu aramaya çalışıyorlar,oturduğumuz odanın kapının eşiğinde hacı bir amca bana bakıyor, bana tesbihi ile yüzüğünü hediye kutusuna koyup bana hediye ediyor ama ben bunlar çok değerli alamam diyerek veriyorum,al bunları diyor,ama yüzükle tesbih o kadar güzel ve değerli ki almıyorum,bana sonra para veriyor sanırım,yorumlarsanız sevinirim

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Kader Hanım Rüyanızın Yorumu
   Rüyada hacı görmek hayırlı ve temiz bir rüya olup müjdeli haberler alarak gerçekleşecek olan güzel haberlere, sürpriz gelişmeler yaparak herkesin beğenisi kazanmaya işarettir. Rüyada hacı görmek feraha ve esenliğe ermeye işlerinde bol kazanca, ahlakı güzel bir insandan maddi ve manevi olarak destek görmeye, çekilen zahmetin ve çilenin son bulmasına, tüm borçların kapanmasına, hastalıkların bitmesine delalet eder. Görmüş olduğunuz rüya güzel bir rüya olmak ile beraber rüya da tesbih ve yüzük görmek alimler tarafından hayra yorumlanmış olup ilerlediğiniz yolun doğru olduğuna rivayet edilmiştir.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun…