Rüyada “ Halife ” Görmek

Halife
Rüyada halife görmek neye delalet eder. Rüyada halife görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada halife görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Halife Görmek

Rüyada halife görmek, ahlakı ve ilmi yeterliliğiyle gerçek anlamda bir halife ya da bu özellikleri taşıyan bir halife olduğunu görmek durumunun güzelliğine ve sonunun iyi olmasına yahut ehil ise hilafet ve imamete, Halife, tam anlamıyla olgun insanı kamile, ilim ve irfan ehline, Peygamber varisi olan zatlara, Alla hu Tealanın veli kullarına, Halife şuurlu Müslüman olmaya, ümmet bilincine ve Müslümanların birlik ve dirliğine delalet eder. Rüyada halifelerden birisini güler yüzlü, yumuşak bakışlı ve kendisine gayet yumuşak bir sesle söz söylediğini görmek, dünya ve ahirette hayır ve berekete, izzet getireceğine delalet eder. Halifelerden birini kendisine şeriata uygun bir is emreder görmek, şeref ve kıymetinin yüksek, dünya ve ahirette yerinin ala olduğuna işarettir.

Rüyada Peygamberimizin Halifelerini Görmek

Rüyada peygamberimizin halifelerini görmek. dört halifeyi  rüyada görmek şehit olmaya, onların aydınlık yolundan giderek dünya ve ahiret saadetini gerçekleştirmeye, İslam toplumunun güç ve kuvvet bulmasına; İmam Hasan ve Hüseyin (r.a.) görmek hayır ve ihsana nail olmaya, onların iltifat ve ihsanlarına muhatap olduğunu görmek mal ve nimete, yoksulları gözetmeye, refah ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek

Rüyada peygamber efendimizi görmek, Peygamber efendimizi görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine delalet eder. Peygamber Efendimiz  bir hadis i şerifinde söyle buyurmuştur: “”Bir kimse rüyasında beni görse, o kimse ahrette en yakin bir sıfatla şefaat imle özel bir görüşle beni görür.”” Başka bir rivayete göre: “”Bir kimse uykusunda beni görse, o kimse hakikaten ve gerçekten beni görmüştür.”” diye buyurmuştur. Hz. Enes in (r.a) rivayete göre; “”rüyasında her kim beni görürse, Cehenneme girmez, diye buyurmuştur. Yine bir hadis i şerifte de: Bir kimse rüyasında beni görürse, o kimse gerçekten ve aynen beni görmüş gibi olur. Çünkü şeytan benim seklime girmesi mümkün değildir.”” buyurmuştur. rüyasında Peygamber Efendimiz Muhammet Mustafa  (SAV) i görmek, bütün sıkıntılardan kurtulup feraha çıkacağına delalet eder.

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Görmek

Rüyada peygamber efendimizin kabrini görmek,  umudunu kestikten sonra umduğu daha çok kazanca, sıkıntı çekerek hasret duyduğu şöhrete, çektiği zorlukların meyvesini alarak hak ettiği sevince, art niyetli bir yabancıya şeklinde tefsir edilebilir, Bazende şöyle tabir edilir: peygamberimizin mezarını görmek, sıkıntıyla özlediği şöhrete, meşakkatle birlikte hak edilen zafere, cefa ile birlikte hayalini kurduğu mülke, cefa ile birlikte elde ettiği galibiyete, mağlubiyetten sonra elde ettiği temiz rızka, hatalarının ardından kavuştuğu kazanca şeklinde tefsir edilebilir.

Rüyada Peygamber Efendimizin Sesini Duymak

Rüyada peygamber efendimizin sesini duymak, uzun ömre, mülke gelecek bolluğa, karlı yatırım yapacağına, becerili bir kimseye, mutluluk dolu zamanlara, aşk hayatında feraha, servete, sevecen yaşlı tanıdığa, dostlarla eğlenmeye, iyi talihe, planların hayata geçeceğine delalet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.