Rüyada “ Hamilelik ” Görmek

Hamilelik
Rüyada hamilelik görmek neye delalet eder. Rüyada hamilelik görmek İslami anlamı nedir? Rüyada hamilelik diyanet yorumları ile tabirleri okuyun.

Rüyada Hamilelik Görmek

Rüyada hamilelik görmek; genel anlamda hayra, güzelliğe, mutlu bir bekleyişe işaret eden bu rüya hane içinde yeni bir üyeye, eşinizin ya da bir yakınınızın hazırlık dönemine işaret eder. Bu rüya aynı zaman da kısmet kapılarınızın açılarak iş hayatınızda yüksek konumlara gelmeye, ticari kazanca, elinize geçen fırsatları değerlendirmeye ifade edilir. Bekar bir kimsenin böyle bir rüyayı görmesi yakın zaman da hayırlı bir evliliğe nail olacağına işaret ederken evli kimseler içinse müjdeye delalet eder. Rüya alimlerimiz bu rüyayı farklı şekillerde dile getirmişlerdir.

( İbn-i Sirin’e göre rüyada hamile ya da hamilelik görmek, kişinin başarı basamaklarını tek tek çıkarak önünde ki tüm engelleri ortadan kaldıracağına, hayır getirecek bir çok işe nail olarak insanların gönlünde taht kuracağına işarettir der.

Rüya alimimiz Seyyit Süleyman’a göre rüyada hamile görmek, kadın için hayırlı habere yorumlanırken, erkek için ise sıkıntılı döneme girerek elindeki mal varlığını kaybedeceğine,  aynı zaman da üzerinizdeki musibetlerden kurtulup kısmetinizin açılacağına ve tüm arzu ve isteklerinizin gerçekleşeceğine işaret eder. )

İslami rüya alimlerine göre rüyada hamilelik görmek;  İslami rüya yorumunda rüya sahibinin hayırlı ameller ile ettiği dualarının kabul olacağına yorumlanır. Rüyada hamile kadın görmek, İslami de hayırlı bir haber alacağınıza, iş hayatınızda yükseleceğinize, maddi sıkıntılardan kurtulacağınızı ve hayırlı bir evlat haberi alacağınıza yorumlanır. Genelde rüyada hamile kadın görmek kız çocuğunuzun olacağına işaret eder.

Rüyada hamilelik görmek, rüya tabirlerinde anlatıldığı üzere görülen hamilelik rüyası genel olarak hayra, bolluğa ve berekete işaret ettiği gibi bazen de kısmet kapılarınızın kapanarak elinizdeki mal varlığınızı kaybetmeye, maddi sıkıntılar çekmeye yorumlanır. Örneğin rüyada hamile kadın görmek, sürpriz haber alarak hayatınızın güzelleşeceğine, rüyada hamile olduğunu görmek, uzaklarda yolunuzu bekleyen vefalı bir dosta, hayırlı evliliğe nail olmaya, rüyada çocuğunuzu hamile olarak görmek, rızkınızı genişleyerek evladınızın hayırlı konumlara geleceğine, yabancı bir kimseyi hamile olarak görmek, sabrınız ve selametiniz sonucu hayır kapılarınızın açılarak güzel haberlerle müjdeleneceğinize delalet eder.

Rüyada Hamile Kadın Görmek

Rüyada hamile kadın görmek; hayırlı haber alacağınıza işaret eder. Rüyada gördüğünüz hamile kadın  kısa bir süre içerisinde sürpriz bir haber alacağınıza ve çok sevineceğinize yorumlanır. Rüya sahibinin bu güne kadar ettiği duaların kabul olacağı ve hayırlı bir evlat haberi alacağının da müjdesi olarak bilinir bu rüya. Rüyada hamile kadın görmek, İslami yorumu ise Allah’a kul olacak hayırlı bir evladın dünyaya geleceği ve rüya sahibinin ettiği duaların kabul olduğuna işaret eder. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada hamile kadın görmek, evli bir kimse için kız çocuğunun dünyaya geleceği bekar bir kişi için ise hayırlı bir bereketli işe gireceği ve kısmetinin artacağına yorumlanır.Genelde rüyada hamile görmek hayırlı haber, hayırlı iş ve hayırlı evlat olarak tabir edilir.

Rüyada Hamile Olmak Görmek

Rüyada hamile olduğunu görmek; bazı rüya yorumlarında rüyasında hamile olduğunu gören kişinin ailevi sıkıntılarının çıkacağına işaret ettiğini yorumlamışlardır. Rüyayı gören kişi gerçek hayatında da hamile ise hamilelik dönemini rahat geçireceğine de tabir edilir. Rüyayı gören kişi bekar ve kendini rüyasında hamile olarak görmesi ise işlerinde başarı ve mevkiye ulaşacağı na yorumlanır. Rüyada hamilelik görmek, bir çok rüya yorumunda hayırlı bir habere yorumlanır ve erkek içinde kadın içinde rahat bir yaşamı sembolizm etmektedir.

Rüyada Bir Başkasını Hamile Görmek

Rüyada bir başkasını hamile görmek; dini rüya tabirlerinde ve rüya yorumlarında birinin hamile olduğunu görmek rüyayı gören kişinin iş hayatında başarı ve mevkiye ulaşacağına tabir edilir. Bu rüya rüyayı gören kişiler için helal rızka, müjdeli habere, yaşanan hastalıkların ve kötülüklerin son bularak hane içinde huzurun eksik olmamasına, elinize geçecek yüklü miktarda paraya yorumlanır.

Rüyada Hamilelik Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada  hamilelik görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren hamilelik  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Hamilelik  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada hamilelik görmek, rüyada çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz ise evladınızın rızkının ve bereketinin artacağına yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.