Rüyada “ Hastalanmak ” Görmek

Hastalanmak
Rüyada hastalanmak, zorluk çeken için rahatlığa, darlıktan ferahlığa, gönül kırgınlığının son bulacağına rivayet edilmiştir.
Etiketler:

Rüyada hastalanmak, zorluk çeken için rahatlığa, darlıktan ferahlığa, gönül kırgınlığının son bulacağına rivayet edilmiştir. Gören kişi için kötü günlerin son bulmasına, dert ve gamdan kurtulmaya, fakir için zenginliğe yorumlanır. Aynı zamanda ömrün uzun ve bereketli geçmesine, neşe ve sevinç dolu günlerin yakın olduğunu bildirir. Kişinin düşünde hastalandığını görmesi, sıkıntılı günlerinden arınacağına, borçlu ise borcundan kurtulmasına yorulur. Genel anlamı ile islami rüya tabircileri tarafından hayra yorumlan bu rüya gerçek anlamının tersi olarak gerçekleşecek olaylara işaret eder. Ayrıca bolluk ve sağlıklı günlerin habercisi olan bu rüya üzüntülerin geride kalacağına, sorun teşkil eden durumların ortadan kalkacağına rivayet edilir. Rüyada hasta olduğunu gören kişinin gerçek yaşamında fiziki ve ruhen rahatsızlıklarından arınması olarak da bildirilmiştir. Rüyada hastalanmak ile ilgili farklı rüya ve tabirleri yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Aynı zamanda bizlere yorum bölümünden gördüğünüz rüyalar hakkında ulaşabilirsiniz.

Rüyada Hastalanmak Ne Demek

Rüyada hastalanmak genel anlamı ile kişinin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması olarak yorumlanır. Fakir için zenginleşmeye, hasta için şifaya, tüccar için işinin bollaşacağına delalet eder. Farklı anlamlarda içeren bu rüya, bazen de gam ve kederden kurtulmaya, hastaya ardım etmek, takdir edilmeye, hasta birini tedavi etmek ise, bir derdine merhem olmaya yorumlanır. Gören kişi için emniyet ve güvende olmak olarak da bildirilen bu rüya islam alimlerince hayra yorulmuştur.

Rüyada Hasta Olmak

Rüyada hasta olmak, sağlık ve şifa bulmaya, hastalığa razı geldiğinizi görmek, sabır ve sükunet gösterdiğiniz konularda aydınlık bulmak olarak bildirilir. İmam-ı Cafer göre hastalanmak ve bu yüzden inlediğini görmek, yaşanan sıkıntı ve kederden güvende olmaya rivayet edilir. Kişi kendisini hem hasta hemde çıplak görür ise, kısa süreli yaşayacağı dert ve üzüntüye işaret eder. Yakın birini bu halde görmek, bu kişinin üzüntü, tasa ve problemlerinden kurtulmasının yakın olduğunu gösterir.

Rüyada Hasta Biriyle Arkadaş Olmak

Rüyada hasta biriyle arkadaş olmak, tüccar için kazanç sağlayacağı bir iş ve ortaklık kurmaya delalet eder. Aynı zamanda bozulan düzenin geri kazanılacağına, kazanç kapıları sağlamaya delalet eder. Rüyada hastalığa yakalanmak, yaptığınız bir işten uzaklaşmanız gerektiğine, bu işten mahrumiyet yaşamaya yorulur. Kişi bu halde kendini görmesi, mağfiret dilemeye, yaptığı bir hatadan duyduğu pişmanlık olarak da yorumlanmıştır.

İslam Alimlerine Göre Rüyada Hastalanmak

İslam alimlerine göre rüyada hastalanmak,

İbn-i Sirin‘e göre, hasta için şifa ve kazanç kapılarına, dert ve üzüntünün sona ereceğine rivayet edilmiştir. Kişi kendini hasta iken biriyle konuşur halde görmesi, bu derdinden yakın zamanda kurtulacağına yorumlanır.

Kirmani‘ye göre, her türlü üzüntü, tasa, gam ve kederden ehemmiyet içinde olmaya yorulur. Kişi kendini hem hasta hemde çıplak halde görmesi ise, uzun süreçli bir rahatsızlığa, ruhen ve bedenen yorulmaya rivayet etmiştir.

Çağdaş rüya ulemalarına göre rüyada hastalanmak, merhamet ve yardım görmeye, el veren birine, destek göreceğiniz olarak yorumlanmıştır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.