Rüyada “ Hastalık ” Görmek

Hastalık
Rüyada hastalık görmek neye delalet eder. Rüyada hastalık görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada hastalık görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Hastalık Görmek

Rüyada hastalık görmek, kötülüğü işaret eden  sıkıntıların meydana geleceği, hane içinde ayrılıkların oluşacağı, kişinin yapmış olduğu işlerde başarı sağlayamayacağını işaret eden rüya tabiridir. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada hastalık görmek, İmam Caferi Sadık; rüyada hastalık ya da hastalandığını görmek, hayrı olmayan işlere girileceğine, İbni Şirin; eviniz ya da iş yeriniz de hastalandığını görmenin yakın zaman da başınıza talihsiz olayların geleceğine, üzüntüye katılacağınıza, Allama Meclisi;  Tanıdık bir hasta görmek; hastanın hastalığına razı geleceğine, sabredeceği ne ve rızk sahibi olacağına, Kirman’i ; rüyada kendinizi hasta ya da çıplak olduğunuzu görmeniz ani bir kaza sonucu öleceğinize işarettir der.

Rüyada Hasta Görmek

Rüyada hasta görmek, rüyada görülen hasta her zaman hayırlı ve kısmetli, iyilikleri işaret eden rüya tabiridir. Rüya yorumları hastalıkla görülen rüyaların genelde hayra yorumlandığını, güzellikleri içerdiğini işaret eder.  Eğer rüyayı gören kişi hastaysa yakın zamanda iyileşerek sağlığına kavuşacağına işarettir. Ancak rüyayı gören kişi zaten sağlıklıysa genel olarak hayatına bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecektir.

Rüyada Ateşli Hastalık Görmek

Rüyada ateşli hastalık görmek, rüyada görülen ateşli hastalık iyiye yorumlanmaz. Ateşli hastalık genelde  devlet kapısıyla ilgili yaşanan sıkıntı ve sorunlara işaret eder. Dolayısıyla devlet tarafından yaşanılacak ve uzun süre etkilerinden çıkılmayacak önemli bir sorun olarak ifade edilmektedir. Ateşli hastalık gören kişi aynı zaman da geçmişte yapmış olduğu hataları geride bırakarak kendini hak yoluna adamak amacıyla fakir ihtiyaç sahibi kişilere yapmış olduğu rüya tabiridir.

Rüyada Salgın Hastalık Görmek

Rüyada salgın hastalık görmek, rüyada görülen salgın hastalık sıkıntılara işaret eder. Kişinin genel olarak maddi ve manevi anlamda büyük sıkıntı çekeceğine, kendine yakın gördüğü kimseler tarafından zarar göreceğine, yapmış olduğu işlerde kayıplar vereceğine yorumlanır. Büyük bir geçim sıkıntısı yaşayacak olan rüya sahibi için salgın hastalık görmek pek hayra yorumlanmaz. Bu durumda kişilerin büyük bir üzüntü ve keder içerisine gireceğine dair durumlara delalet etmektedir.

Rüyada Ağrısız Hastalık Görmek

Rüyada ağrısız hastalık görmek, genel olarak ölümle sonuçlanır. Rüyayı gören kimsenin yakın zaman da acı bir sonra karşılaşacağına ya da hane içinde çok sevdiği birini kaybedeceğine işaret eder.  Ünlü rüya alimimiz İbni Şirin ağrısız hastalık kişinin üzerinde bulunan bütün yüklerden kurtularak ölüme doğru yol alması olarak yorumlar. Rüyada ağrılı hastalık görmek ise kişinin yapmış olduğu işlerde kararsız kaldığı, iş hayatında yakın bir kimseden maddi yardım göreceğine işaret eder.

Rüyada Hastahane Görmek

Rüyada hastahane görmek, iş hayatınız da değişikliğe yeni hayata yeni insanlar la tanışmaya işaret eder. Rüyada hastaneye girmek, yapmış olduğunuz, günahların affedileceğine, fiziksel ya da ruhi açıdan gelişme kaydedeceğinize delalet eder. Rüyada hastahaneye girdiğini görmek, şehit olacağına, hastahanede yapılan yemekleri yemek bilmediğiniz bir gıdadan dolayı zehirleneceğinize, Hastaneyi güzel, temiz süslü ve ferah şekilde görmek ise halkın işlerinin yolunda gittiğini gösterir.

Rüyada Hastahane Ziyareti Yapmak

Rüyada hastahane ziyareti yapmak, rüyada sevdiğiniz bir kişiyi ziyaret etmek mutluluk ve sevinç getiren işlere girmeye, istenmeyen bir kişiyi ziyaret etmeniz gönülsüz işlere kalkışacağınıza, sevmediğiniz kimselerle aynı ortamda bulunacağınıza işaret eder. Rüyada hasta adam ya da kadın görmek sizi bekleyen sıkıntı ve kedere yorumlanır. Hasta ziyareti etmek İslam dininde çok üst mertebedir. Bu yüzden rüyada bir hastayı ziyaret etmek, o anki sıkıntılardan kederlerinden kurtulup rahatlığa kavuşacağına delalettir.

Rüyada Hastahane Odası Görmek

Rüyada hastahane odası görmek, rüyada temiz ferah, geniş, rahat  açık hastahane odası görmek güzel günlerin sizi beklediğine, hayırlı kıs metlere erceğinize, hane nenize yeni bir üyenizin katılacağına, maddi ve manevi anlamda bolluk, ferah içinde yaşayacağınıza, Rüyada kirli hastahane odası görmek kişinin bunalmasına, ruhunun sıkılmasına, hayatının da kendisi için zehir olmasına neden olacak bir süreçten geçeceğine yorulur.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.