Rüyada “ Hayır ” Görmek

Hayır
Rüyada hayır yapmak şans ve uğur olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin kısmetinin açılacağına, işlerinde bereketli olacağına, keyfinin, sağlığının ve huzurunun yerine geleceğine işaret eder.

Rüyada Hayır Yapmak; Rüyada hayır yapmak şans ve uğur olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin kısmetinin açılacağına, işlerinde bereketli olacağına, keyfinin, sağlığının ve huzurunun yerine geleceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin dualarının kabul olacağı, mesleğinde ve kariyerinde istediği noktaya geleceği, hayatının güzelliklerle ve hayırlarla dolacağı anlamına gelir. Hane içine yaşanacak coşkulu ve bayram havasındaki günlere, alınacak hayırlı ve müjdeli haberlere delalet eder. Rüya alimlerimiz hayır yapmayı şu şekillerde yorumlamışlardır. İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada hayır yapmanın altı tabir ile yorumlar bunlar; müjde, hayır ve bereket, aydınlık, üzüntüden kurtulmak, malda artış, hac etlerinizin reva olması.  İbn-i Sîrîn hayır yapmak borçlandıysanız borcunuzu ödeyeceğinize, hastaysanız iyi olacağınıza, düşmanınız varsa ona galip geleceğinize, genişliğe çıkacağınıza ve namaz kılıp Allah’ı tespih edeceğinize işarettir.  Kirmanî  Hayır yapmak malınızın güvende olduğuna ve bu yolda belaların uzaklaştırıldığına işarettir Resul-i Ekrem (s.a.a)  şöyle buyurmaktadır: “Mallarınızı zekat vererek koruyunuz.” Der.

Rüyada Hayır İşlemek; Rüyada hayır işlemek Rüyada hayır işlemekle, hayır yapmak aslında aynı şeydir. Başarı, zafer ve mutluluk anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatında olumlu ve güzel gelişmeler olacağına, işinde yükseleceğine ve çok verimli bir kimse haline geleceğine delalet eder. Bereketli ve güzel huylu bir rüya olup kişiye maddi ve manevi anlamda bol kazanç ve huzur sağlar bunun yanı sıra kişinin yüksek mertebelere ulaşarak iş hayatında büyük başarılar elde etmesi olarak görülür.

Rüyada Zekat Vermek; Rüyada zekat vermek Rüyada zekat vermek çok hayırlı ve güzeldir. Rüya sahibinin tüm arzularının gerçekleşeceği, iyi niyetlerle başladığı işlerin başarıyla tamamlanacağı, adının yükseleceği, yarınları için karlı yatırım yapma fırsatlarını en doğru şekilde değerlendireceği anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin geleceğinin açık, şansının ve kısmetinin de bol olacağı şeklinde değerlendirilir.Rüyada zekat vermek, malın artmasına işarettir.Farz olan zekatın verdiğini gören kimse, zengin ise mal ve nimete nail olur ve namazlarını vakitlerinde kılar. Mal sahibi kimsenin rüyada zekatını vermesi, hayra ve düşmandan korunmasına işarettir.Bazen zekat vermek, teheccüd namazını kılmaya ve nafile oruç tutmaya işarettir. Bazen de borca, sevdiği kimsenin ölümüne işarettir.Zekat vermek, bazen veresiye veya borçtan dolayı faydalanmaya işarettir.Zekat vermek, borcu ödemeye de işarettir.Zekat, fayda, rahat, makamı ve belaların defedilmesine işarettir.Bir kimse rüyada malının zekatını ayırdığını görse, Allah-u Teala onun işlerini kolaylaştırır. Ona tövbe nasip eder.

Rüyada Hayır Duası Almak; Rüyada hayır duası almak Rüyada hayır duası almak, temiz duygu ve düşüncelerle hareket etmeye, güzel, makbul ve kutsal işler yapmaya bu sayede insanların dikkatini çekip, sevgisini, ilgisini ve takdirini toplamaya yorulur.

Rüyada Sadaka Vermek; Rüyada sadaka vermek Rüyada sadaka verdiğini gören kişinin Allah katında makbul ve sevgili kullardan olduğu yorumu yapılır. Kişi, hak yolunda mubah olana yakın, mubah olmayana uzak duran, helal şekilde ekmek kazanan ve alın terini yiyen kimse olarak tasvir edilir. Huzur, mutluluk ve sağlık olarak kabul edilir.Rüyada sadaka vermek, imanı yüksek, inancı güçlü, dinde ve ahlakta güzel olan kişi üzerinden açıklanır. Rüya sahibi Allah aşkıyla yanan ve ona yakın olmak için elinden gelen tüm vecibeleri ve emirleri yerine getiren kişidir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.