Rüyada “ Hayvan ” Görmek

Hayvan
Rüyada görülen hayvanlar, daha çok içgüdülerle ve kişiliğin derinliklerinde saklı niteliklerle bağlantılı düşünülür. Yavrusu olan bir hayvan görmek, anneyle ilgili nitelikleri ve annenin kendisini temsil eder

Rüyada hayvan görmek, daha çok içgüdülerle ve kişiliğin derinliklerinde saklı niteliklerle bağlantılı düşünülür. Yavrusu olan bir hayvan görmek, anneyle ilgili nitelikleri ve annenin kendisini temsil eder. Yavru hayvanlar, rüyayı görenin kişiliğindeki çocuksu yönlerin güçlülüğüne işaret eder. Rüyada görülen hayvan postu, söz konusu hayvanla ilgili olduğu düşünülen niteliklerin, gücün ve bilgeliğin simgesidir. Evcil hayvan görmek, başarıya ulaşma potansiyeline dikkat çeker. Bununla birlikte, başarı da tıpkı evcil hayvanlar gibi, ilgi ve dikkat istediği için, üzerinde çalışılan iş ya da proje sırasında gerekli ilgi ve dikkati göstermemiz gerektiğini bize anımsatır. Rüyada bir hayvandan korkmak, arzu ve ihtiyaçlarınızdan duyduğunuz endişenin göstergesidir. Bir evcil hayvan sürüsü görmekse, genellikle, kişinin kendini bir toplumsal grubun parçası olarak gördüğünü ve bu grubun baskılarından çekindiğini anlatır. Rüyada bir hayvandan saklandığını ya da bir hayvan tarafından yakalandığını görmek, kızgınlık ve ihtiras gibi güçlü duygulara yenik düşme kaygısının simgesidir.

Rüyada Hayvan Görmek Ne Demek

Rüyada hayvan görmek ve öldürmek, kişinin kendi içgüdülerini denetim altına alma isteğini gösterir. Bir başka yoruma göre de bu, kişinin temel ihtiyaçlarını, söz gelimi seks, beslenme ve bedensel sağlık gibi gereklilikleri ihmal ettiği anlamına gelir. Bir vahşi hayvanı terbiye etmek ya da bir vahşi hayvandan sevgi görmek, daha önce farkına varmadığınız ihtiyaçlarınızın ve bunları karşılayacak potansiyelinizin varlığını gösterir. Rüyada vahşi hayvan görmek, genellikle içinde yaşadığımız toplumun bize verdiği sosyal eğitime verilmiş yanıtımızdır. Vahşi hayvan tarafından saldırıya uğramak, kavgacılık, cinsel ihtiras ve öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizin simgesidir. Bazen, saldırıya uğramak, diğer insanlarla olan ilişkilerimizden duyduğumuz rahatsızlığı da dile getirebilir. Yaralı hayvan görmek, gereksiz öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizle neden olduğumuz incinmeler konusunda bizi uyarır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.