Rüyada “ Hilal ” Görmek

Hilal
Bulunduğu yerde doğmuş ise, rüyada hilal görmek; onu gören kimse için erkek ve iyi bir çocuğu veya iyi bir memuriyeti ya da ticarette elde edilecek kar ve faydayı ifade eder.

Ay’ın bütün fazları gibi hilal de en eski çağlardan bugüne dek insan düşüncesinin, duygularının ve algı biçimlerinin belli bir aşamasını ifade eder. Hilal, Ay’ın bütünüyle karanlık olan yeni aydan bütünüyle aydınlık olan dolunaya geçişi sırasındaki ilk önemli kilometre taşıdır. Bu nedenle, en eski çağlardan bu yana yeni başlangıçların ve yükselmeye başlayan şans faktörünün temsilcisi olarak kabul edilir. Salt benzediği biçimden dolayı, at nalı simgesi de hilal ile aynı anlamı verecek biçimde yorumlanmaktadır. Buna paralel olarak modern yaklaşımda da, düşünüzde gördüğünüz hilal fazındaki Ay, yaşamınızda ortaya çıkacak yeni ve heyecan verici, çoğunlukla da olumlu değişimlerin habercisi olarak kabul edilir.

Bazı Rüya alimlerine Göre ; Rüyada görülen Hilal Bulunduğu yerde doğmuş ise onu gören kimse için erkek evlat sahibi olacağına  ve iyi bir çocuğu veya iyi bir kısmete nasip kapılarının açılacağına memuriyeti ya da ticarette elde edilecek kar ve faydayı ifade eder.

Rüyada Birkaç Hilal Görmek; Rüya sahibinin Hacca gideceğine işaret eder.

Rüyada Kırmızı Hilal ; gören kimsenin eşi hamile ise, çocuğu düşer.

Rüyada; hilali başkaları ve göremedikleri halde, yalnız kendisinin gördüğünü gören kimse, ölür ya da her türlü kötü ve çirkin hareketlerde bulunur.

Rüyada  Hilalin Yere Düşmesi; Rüya sahibi bayan ise hamile kalacağı erkek ise  doğacak bir çocuğu ifade eder.

Rüyasında Hilali vaktinin dışında Hilal Şeklinde görürse; kendisine ferahlık ve sevinç verecek bir haber alır, kayıp bir kimsesi gelir yahut bir mal elde eder. Rüyada hilal görününce; kiralar yenilenir ve borçlar ödenir.

Rüyada Hilali Görmek; intikam ve öç almak isteyen kimseyi ifade eder.

Rüyada Hilal Görmek; düşmana galip gelmek; kayıp birisinin gelmesi müezzinin minareye, hatibin minbere çıkması, önemli bir istektir.

Rüyada İlk Gecesinde Hilali Görmek; eşinin hamile kalmasıdır. Rüya görenin eşi hamile ise, erkek çocuk doğurur.

Rüyada Hilalin Doğduğunu, Sonra Kaybolduğunu Görmek; Rüya sahibinin arzu ve isteklerin tamamlanmasıdır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.