Rüyada “ Hoca ” Görmek

Hoca
Rüyada hoca olmak rüya sahibinin dine olan bağlılığı, inancı ve sadakati ile tabir edilir. Rüya sahibi dini bütün, imanı dilde değil, gönlünde olan, Allah ve din için konuşmak dışında hayırda işleyen mümin kişi olarak tabir edilir.

Rüyada Hoca Görmek; Rüyada hoca olmak rüya sahibinin dine olan bağlılığı, inancı ve sadakati ile tabir edilir. Rüya sahibi dini bütün, imanı dilde değil, gönlünde olan, Allah ve din için konuşmak dışında hayır da işleyen gerçek bir mümin olarak tabir edilir.Rüyasında hoca gören kişi, kalben de fikren de son derece iyi niyetli olup, hak yolunda hayırlı olan ve sevap sayılan amelleri işlemekten geri kalmaz ve bunları ihlal etmez. Hoca görmek imamı nablusiye göre rüya sahibi rüyasında kendini hocanın koltuğunda oymuş gibi cemaate vaaz verirken görürse eğer bu dine gönül vermesine, her lokmasında şükretmesini bilmesine, her nefeste Allah’ı anmasına yorulur. Rüyada hoca görmek diyadinnet yorumuna göre aynı zamanda  Bir kimsenin rüyasında hoca olduğunu görmesi; o kişinin son zamanlarda dine karşı fazlaca ilgi duyduğuna, kişinin rüyasında herhangi bir hoca ile tanışıp sohbet ettiğini görmesi; o kimsenin dini bilgiler öğrenmek için bir başka kişiden feyiz alıp ilim öğrenmek istediğine yorumlanır.

Rüyada Hoca Efendiyi Görmek; Rüyada hoca efendiyi görmek  Bir kişi rüyasında hoca efendiyi görüp, onunla konuşma ve sohbet etme şansına nail olduğunu görürse eğer o kişi kendisi de ileride insanların önünde saygıyla eğileceği bir din adamı olacak demektir.Hoca efendiyi görmek hayra yorulan bir rüya tabiri olup kişinin gelecekte rüyasında gördüğü hoca kadar saygın bilgili kültürlü mümin bir hoca olacağına da işaret olarak gösterilir.

Rüyada Hoca İle Namaz Kılmak; Rüyada hoca ile namaz kılmak Hayırlı ve güzel haberler duymaya delalet eder.Aynı  zamanda rüya sahibinin iş konusunda fikir ayrılığına düşüp akıl hocası olarak gördüğü ve saygı duyduğu yakın bir kimseden fikir yardımı alarak gireceği işte hayırlı kıs metlere yok açacaktır. Başka bir değişle rüyada hoca ile namaz kılmak kişinin geçmişte ki hatalarından tövbe ederek kendini hak yoluna adaması ve bu yolda bu konuda ehli Müslim insanlardan yardım alması olarak gösterilir.

Rüyada İmam Nikahı Kıymak; Rüyada imam nikahı kıymak Allah tarafından her türlü kötülükten ve beladan korunmaya işaret eder. Rüya sahibi her defasında insanların şerrine uğramaktan kurtulacak, hep güvende olacak demektir.Rüyada imam nikahı kıymak parasal külfeti olan insandan uzaklaşmaya, iyi sağlığını muhafaza etmeye, istenilen bir ilişkiye, görgülü insana, mutlu günlere, birikmiş servete, ikili ilişkilerde muvaffakıyete, hünerli bir kimseye, ferahlamaya, yakın zamanda alınacak sevindirici havadise işaret eder. Bunlarla birlikte zulüm görmeye, kötü niyetli bir düşman tarafından zarar görmeye, korkulanın olmasına, refahının kaçacağına işarettir. Kimi zaman da rüya yorumcuları şöyle yorumlarlar ki: Bu rüya zorlukların ardından hak edilen daha sağlıklı bir hayata, sıkıntılarının sonunda elde ettiği şerefe, hatalarının ardından kavuştuğu itibarlı mertebeye, zorlanarak ulaştığı refaha işaret eder.

Rüya Hacı Olduğunu Görmek; Rüyada hacı olduğunu görmek Rüya sahibinin hayatında şans ve kısmet kapılarının kendisinden yana her zaman açık olacağına yorumlanır. Çekilen zahmetin ve çilenin son bulmasına, tüm borçların kapanmasına, hastalıkların bitmesine delalet eder.Rüyada hacı olduğunu görmek Rüya sahibi için müjdeli haber, mutluluk verici olaylar ve hayırlı kısmetler olarak tabir edilir. Rüya sahibi bolluğa ve berekete kavuşacak, hayır göreceği kimselerle karşılaşacak ve nimeti hiç eksik olmayacaktır.

Rüyada Hoca Olmak; Rüyada hoca olmak yüksek ticari kazançlara, zorluk çekmeden elde edilen altına, bir kaç gün içinde alınacak iyi gelişmelere, sevince kavuşulacağına, arkadaşlık ilişkilerinde tatmine, devlette mertebeye gelineceğine, ilişkisinin iyi olacağına, gıpta ile bakılan güce, sözüne sadık olacağına, mutluluğa kavuşmaya, sakin bir hayat sürdüreceğine işaret eder. Olumsuz anlamda sıkıntılı hayata, üzülmeye, istenmeyen bir olayla yüz yüze gelineceğine, ticaret kaynaklı üzüntüye, içinden çıkılması zor bir durumla yüz yüze gelineceğine yorulmak tadır. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan rüya yorumcuları şöyle derler:  Rüyada hoca görmek ihya yorumuna göre, bu rüya uzun süren çabaların sonunda hak edilen rahata, zorluklarla mücadele ederek hayalini kurduğu ticari kazanca, zorlukları aşarak ümit ettiği ganimete, zorlanarak ümit ettiği zafere yorul maktadır.Rüyada hoca olmak Manevi yönden duyguların yoğunlaşmasına ve bu yönde bir şeyler yapmak için harekete geçmeye işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.