Rüyada “ İbadet ” Görmek

İbadet
Rüyada ibadet etmek rüyada Allah'a ibadet etmek; doğru yol üzerinde olup dünya ve ahirette hayırla karşılaşmaktır. Caiz olmayan bir şeyle ibadet eden dalalete düşer. İki cihanda hayırdan mahrum olur.

Rüyada İbadet Etmek; Rüyada ibadet etmek rüyada Allah’a ibadet etmek; doğru yol üzerinde olup dünya ve ahirette hayırla karşılaşmaktır. Caiz olmayan bir şeyle ibadet eden dalalete düşer. İki cihanda hayırdan mahrum olur. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada ibadet etmek Cafer-i Sadık Allah’a yakın olmak, doğru yol üzerinde bulunmak, melike nasihat etmek, müjde, kurtuluş ve zafer. Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Allah’ü Teala’dan af dilediğini gören; mal ve evlatla rızıklanır.

Rüyada İbadet Ettiğini Görmek; Rüyada ibadet ettiğini görmek Bir kimsenin rüyasında her ne şekilde olursa olsun Allah’a ibadet ettiğini görmesi; o kimsenin er geç hayatta doğru yolu bularak saadete ve huzura kavuşacağına, dini görevlerini yerine getirdiği takdirde ahirette de aziz olacağına delalet eder.

Rüyada İbadethane Görmek; Rüyada ibadethaneye girdiğini görmek rüyada ibadet edilen cami, mescit, kilise, havra gibi bir yeri görmek, gönül ferahlığına delalet eder. Ayni zamanda, günahlardan arınmak için yaptığınız duaların da kabul edileceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ibadet maksadıyla bir ibadethaneye girdiğini görmek manevi kirlerden temizleneceğine işaret eder.

Rüyada İbadet Edenleri Görmek; Rüyada ibadet edenleri görmek parasal yükü olan arkadaştan kurtulmaya, toplum yaşamında mutluluğa, getirili uğraşlara gireceğine, ferahlamaya, birikmiş ziynete, dostlarıyla birlikte gülmeye, imrenilen kuvvete ulaşmaya, emniyette hissetmeye, faydalı işler yapacağına, getirili işler gerçekleştireceğine, sevineceğine işaret eder.

Rüyada İbadet Yeri Görmek; Rüyada ibadet yeri görmek rüyada ibadet edilen cami, mescit, kilise, havra gibi bir yeri görmek, gönül ferahlığına delalet eder. Ayni zamanda, günahlardan arınmak için yaptığınız duaların da kabul edileceğine işarettir. Rüyada bir ibadethane yaptırdığını görmek, yardim görmeye ve rızkın bollaşmasına işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.