Rüyada “ İbadethane ” Görmek

İbadethane
Rüyada ibadethane görmek neye delalet eder. Rüyada ibadethane görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada ibadethane görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada İbadethane Görmek

Rüyada ibadethane görmek,  rüyada ibadet edilen cami, mescit, kilise, havra gibi bir yeri görmek, gönül ferahlığına delalet eder. Aynı zamanda, günahlardan arınmak için yaptığınız duaların da kabul edileceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ibadet maksadıyla bir ibadethaneye girdiğini  manevi kirlerden temizleneceğine işaret eder. Rüyada bir ibadethane yaptırdığını görmek, yardim görmeye ve rızkın bollaşmasına işarettir.

Rüyada İbadethaneye Girmek

Rüyada ibadethaneye girmek, parasal yükü olan tanımadığı bir kişiden uzak durulacağına, zahmet çekerek umduğu mutluluğa, uğraşlarının sonunda kazandığı ganimete, sıkıntılara göğüs gererek hayalini kurduğu temiz kazanca, yardım alarak düşlediği şöhrete işarettir, Rüyanız olumlu bir ifadeyle: ibadethaneye girmek, sıkıntıya düşerek ümit ettiği refaha, uğraş vererek düşlediği varlığa, kaybettikten sonra elde ettiği daha iyi kazanca, zorlanarak beklediği haysiyete, ümitsizlikten sonra kavuştuğu toplu paraya işarettir.

Rüyada İbadet Yeri Görmek

Rüyada Allah için ibadet ettiğinizi görmeniz, hayatta er geç doğru yolu bularak saadete ve bahtiyarlığa ulaşacağınıza ve dini vecibeleri yerine getirdiğiniz takdirde ahrette de aziz olacağınıza işarettir. Rüyada ibadet yeri görmek, rüyada ibadet niyetiyle bir ibadethaneye girdiğinizi görmek, manevi kirlerden temizlenerek gönül ve ruh ferahlığına kavuşacağınıza yorumlanır.  Bir ibadethane inşa ettiğinizi görmek, herkesten iyilik ve yardım görerek işlerinizi yoluna koyacağınıza ve rızkınızı artacağına kanıttır.

Rüyada İbadet Etmek Görmek

Rüyada ibadet etmek görmek,  daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına işaret eder. Rüyada başkasını ibadet ederken görmek, ailenin mutlu yaşamı olacağına işaret eder. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.  Caferi Sadık (r.a.) göre, ibadet rüyası, Allah’a muhabbet, doğru yola sülük, rızk ve mülk, müjde ve kurtuluş ve düşmana galibiyet işaret eder.  Rüyada Allah için ibadet ettiğinizi görmeniz, hayatta er geç doğru yolu bularak saadete ve bahtiyarlığa ulaşacağınıza ve dini vecibeleri yerine getirdiğiniz takdirde ahrette de aziz olacağınıza işaret eder.

Rüyada İbadet Edenleri Görmek

Rüyada ibadet edenleri görmek,  umudunu kestikten sonra hasret duyduğu daha sağlıklı bir hayata, tez zamanda duyulacak memnun edici havadise, verdiği uğraşların sonunda istediği daha sağlıklı bir hayata, ümitsizlikten sonra hayalini kurduğu müjdeye, meşakkatle birlikte umduğu onura işaret ettiği söylenir, Rüyanız bir başka deyişle: ibadet edenleri görmek, zorlanarak elde ettiği kazanca, uzun süren çabaların sonunda hayalini kurduğu mülke, zorluklarla mücadele ederek kavuştuğu zafere, yakında öğrenilecek mutlu edici değişimlere, zorlanarak istediği temiz rızka işaret ettiği söylenir.

Rüyada Camide İbadet Etmek

Rüyada camide ibadet etmek,  manevi külfeti bulunan dosttan uzaklaşılacağı na, meşakkatle birlikte ümit ettiği iyi bir geleceğe, zorlukları aşarak düşlediği toplu kazanca, yenilgiden sonra hayalini kurduğu berekete şeklinde yorumlanabilir, Rüyanız olumlu şekliyle: camide ibadet etmek, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak ümit ettiği temiz rızka, zorlukla ümit ettiği berekete, zorlukları aşarak kazandığı temiz rızka, zorlukların sonrasında hasret duyduğu saygınlığa, cefa çekerek hak ettiği ticari kazanca, cefa çektikten sonra kavuştuğu iyi bir geleceğe şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Kilisede İbadet Etmek

Rüyada kilisede ibadet etmek,  manevi yükü olan bir kimseden yakasını kurtarmaya, uzun bir bekleyişin sonunda kazandığı haysiyete, zorlukları aşarak hak edilen sevince, zorlukla birlikte kazandığı ganimete, özlemi duyulan bir mutluluğa delalet eder, Olumlu anlamda rüyanız: kilisede ibadet etmek, yakın zamanda öğrenilecek mutlu edici havadis öğrenmeye, ümitsizlikten sonra hak ettiği itibarlı mertebeye, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak hak edilen güce, uğraş vererek elde ettiği toplu mala, ümitsizlikten sonra beklediği servete delalet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Sevgi bayrak dedi ki:

  Kolay gelsin yaptığınız yorumlar için teşekkürler rüyamda ibadethane de namaz kılıyordum kıldığım yerin çatısı yoktu o sırada yağmur yağıyordu herkes kaçışırken yanımda secde eden bir amca bu sınav yavrum sen gitme diyordu

  1. admin dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkürler Sevgi hanım rüyada ibadethane görmek, gönül ferahlığına delalet eder. Aynı zamanda, günahlardan arınmak için yaptığınız duaların da kabul edileceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ibadet maksadıyla bir ibadethaneye girdiğini manevi kirlerden temizleneceğine işaret eder. Rüyada bir ibadethane yaptırdığını görmek, yardim görmeye ve rızkın bollaşmasına işarettir. Rüyada ibadethane de namaz kıldığını görmek ise umudunu kestikten sonra hasret duyduğu daha sağlıklı bir hayata, tez zamanda duyulacak memnun edici havadise, verdiği uğraşların sonunda istediği daha sağlıklı bir hayata, ümitsizlikten sonra hayalini kurduğu müjdeye, meşakkatle birlikte umduğu onura işaret ettiği söylenir,

 2. Alper tunga dedi ki:

  Merhabalar hocam iki farklı rüyam var rüyamda ibadethanede kuran ayetleri okuyordum yanimda tanimadigim güzel yüzlü bir hoca vardı bana gülümseyerek yaptığım hatalarimi gosteriyordu

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Alper bey rüyada kuran okumak, rüyada Kur’an veya ondan bir şey okuduğunu gören kimse, güzel günlere erer. Eğer günahkara Allah (C.C.) onun günahını af ve tövbesini kabul eder, yoksul durumda ise durumunu düzeltir, borcu varsa borcunun bir kısmından azat edilir. Rüyada kuran okuduğunu görmek, bolluk, bereket, kısmet anlamına gelir rüya sahibinin şansının her zaman açık olacağına tüm hastalıklardan , kötülüklerden, belalardan uzak mutlu bir hayat süreceğine işaret eder.