Rüyada “ İmam ” Görmek

İmam
Rüyada imam görmek dünya yaşantısından, malından ve nimetlerinden hayır bulmaya, uzun ve sağlıklı ömre, keyif ve şifa bulmaya tabir edilir. Dünya hayatının rahat ve esenlikle geçeceğine, işlerde başarılar elde etmeye, kazancın yerinde olmasına delalet eder.

 Rüyada İmam Görmek; Rüyada imam görmek dünya yaşantısından, malından ve nimetlerinden hayır bulmaya, uzun ve sağlıklı ömre, keyif ve şifa bulmaya tabir edilir.  Dünya hayatının rahat ve esenlikle geçeceğine, işlerde başarılar elde etmeye, kazancın yerinde olmasına delalet eder. Rüyada imam görmek İslami huzurlu olacağına, manevi yükü olan tanıdıktan uzak durmaya, sevinmeye, zorluk çekmeden elde edilen altına, sağlığını kazanmaya, istenilen bir mutluluğa, gelire gelecek berekete, hünerli bir insana, bonkör memura, faydalı uğraşlara, anlayışlı yaşlı insana delalet eder. Ünlü rüya alimlerimize göre imam görmek  Seyyid Süleyman Bir cami veya mescide vazifeli imam görmek; yüksek seviyedeki idarecilerle, mahalle imamı ise halkın yararına çalışan bir kimseyle tabir olunur. der. Bu rüya her bakımdan hayırlıdır.  Nablusi ye göre imam görmek bir şeye kefil olması ile tabir edilir. Bazen bu rüya korkuya, Bazen de kadri kıymetinin ve isminin yüceliğine, reis olacağına Bazen de kapıcıya, ana – babaya veya üstada delalet eder. Diyanet: Rüyanızda herhangi bir yerde ve yine herhangi bir cemaate imam olup namaz kıldırdığınızı görmeniz; sizin halka hizmet verecek bir işe gireceğinize, eğer fakir iseniz; zengin olacağınıza ve eğer zengin iseniz malınızın artacağına işaret eder. der.

Rüyada İmam Olduğunu Görmek; Rüyada imam olduğunu görmek tüm hayallerin gerçekleşmesine, dertlerin bitmesine, problemlerin çözüme kavuşturulmasına delalet eder. Rüya sahibi işinde büyük bir başarıya imza atacak ve yönetici koltuğuna oturacak demektir. Rüyasında imam olduğunu gören kişi, rahatlık içinde keyfince bir hayat sürecek demektir. Rüyada cami veya mescit imamı olduğunu görmek, bir şeye kefil olarak yorumlanır.  Bir kimse imam olduğunu ve abdestli olarak kıbleye dönüp, fazlalık veya noksanlık yapmadan cemaate namaz kıldırdığını görse, arzu ve emeline nail olur. Kıblede başka tarafa dönerek namaz kıldığını gören kimse, arkadaşlarına hidayet eder ve bir bit’at uydurur. Bir kadın kendisini erkeklere imamlık eder görürse vefat eder. Bir kimse, kendisi ayakta ve cemaat oturduğu yerde bir cemaate imam olduğunu görse, o kimsenin cemaat hakkına riayet ettiği, cemaatin ise onun hakkına riayet etmediği anlaşılır. Kadınlara namaz kıldırdığını gören kimse, zayıf bir kavmin işlerini görmeye memur edilir. Rüyada kendisini insanlara imam olmuş, halbuki Kur’an okumaya da muktedir olmadığını görse, o kimse arzu ettiği şeyi bulmaya muvaffak olamaz.

Rüyada İmam Hüseyin’i Görmek; Rüyada İmam Hüseyin’i görmek peygamber efendimiz (s.a.v) torunu hz. Hüseyin’i görmek  büyüklere intisap ederek (bağlanarak) hayra erişmeye, dünya ve ahiret işlerini yoluna koymaya işarettir. Rüyada imam Hüseyin’i görmek Akranları için ­de seçilmeye, hürmet ve saygı görmeye, mal ve nimete ermeye Şehid olmaya, bir haksızlığa uğramaya veya gurbette ölmeye işaret eder. Rüyada hz. Hüseyin’in kendisine bir şey verdiğini gören kimse  servete ve refaha kavuşur, fakirlere ihsanda bulunur.

Rüyada Hoca Görmek; Rüyada hoca görmek bilginin artmasına ve saygı görmeye yorulur. Bir hocanın elini öpen, ilim sahibi birinden fayda görür. Hocanın kendisine bir şey verdiğini görmek, itibarının artmasını ifade eder. Bir hoca tarafından öpülmenin yorumu da yine böyledir. Rüyada hoca görmek dini vecibeleri yerine getiren, Allah katında hayırlı işler yapan, güzel ahlaklı ve Allah’ın sevdiği kullarından birinin varlığına işarettir. Kişi sevap işlemeyi seven, harama el uzatmayan, helal kazançla ailesini doyuran biridir. Kişi rüyasında hoca olduğunu görürse de, güzel ve sevinçli haberler alacak, geliri artacak ve bereket sofrasından hiç eksik olmayacaktır. Aynı zamanda kişi eğer dinine çok bağlı değilse ve bu rüyayı görürse, daha fazla hak yoluna döneceğine işarettir

Rüyada Namaz Kılmak; Rüyada namaz kılmak rüyada namaz kıldığını görmek, rüya sahibi için hayırlara vesile olacak olayların yaşanacağı anlamına gelir. Rüya namaz kılmak, pek çok açıdan hayırlıdır. Bu hayırlı olaylar, öncelikle rüya sahibinin hayırlı evlatlara kavuşması demektir. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada namaz kılmak imam Caferi sadık (a.s) rüyada namaz kılmanın yedi tabiri vardır. bunlar emniyet, mutluluk, izzet, makam, kurtuluş, murat, eksiklik Kirman i bir topluluğa imamlık ettiğinizi görmek bir guruba önderlik yapacağınıza , Namazı yarıda kestiğinizi, namaz kılmaktan vazgeçtiğinizi görmek kendi açınızdan önemli bir şeye talep olacağınıza  işarettir. Cabir Mağribi vacip bir namaza eda ettiğinizi görmek Allah’a yaklaşacağımıza , hac etinizin reva olacağınıza, mutluluğa, rızkımızın bollaşacağı na işarettir.

Rüyada İmam Nikahı Görmek; Rüyada imam nikahı görmek  parasal külfeti olan insandan uzaklaşmaya, iyi sağlığını muhafaza etmeye, istenilen bir ilişkiye, görgülü insana, mutlu günlere, birikmiş servete, ikili ilişkilerde muvaffakıyete, hünerli bir kimseye, ferahlamaya, yakın zamanda alınacak sevindirici havadise işaret eder. Bunlarla birlikte zulüm görmeye, kötü niyetli bir düşman tarafından zarar görmeye, korkulanın olmasına, refahının kaçacağına işarettir Ayrıca rüyada imam nikahı kıymak zorlukların ardından hak edilen daha sağlıklı bir hayata, sıkıntılarının sonunda elde ettiği şerefe, hatalarının ardından kavuştuğu itibarlı mertebeye, zorlanarak ulaştığı refaha işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.