Rüyada “ İnşirah Suresi ” Görmek

İnşirah Suresi
Dini rüya yorumların da rüyasında bu inşirah suresini gören kişinin işlerinin kolaylaşacağı ve gönlünden geçen tüm muradının hasıl olacağına yorumlanır.

Rüyada İnşirah Suresini Görmek ; Dini rüya yorumların da rüyasında bu inşirah suresini gören kişinin işlerinin kolaylaşacağı ve gönlünden geçen tüm muradının hasıl olacağına yorumlanır. Üzerindeki sıkıntıların gideceğine ve feraha kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada İnşirah Suresini Okuduğunu Görmek ;  Rüyasında inşirah suresini okuduğunu gören kişinin aklı ve kalbinde düşündüğü bir işin önce Allah’ın izniyle ve kişinin manevi inancının kudreti ile gerçekleşeceğine işlerinin kolaylaşacağına yorumlanır.

Rüyada İnşirah Suresini Yazdığını Görmek ; Rüya sahibinin inşirah suresini yazdığını görmesi bedenin bir hastalığın olduğuna işarettir ve rüyasında bu sureyi yazdığını gören kişi şifaya kavuşacağına yorumlanır.

İnşirah Suresinin Fazileti ;  Bismillahirrahmanirrahim.

Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak ellezi engada zahrak.Ve refa’na leke zikrak.Feinne mea’l-usri yüsra.İnne mea’l-usri yüsra.Feiza ferağte fe’nsab ve ila Rabbike fergab.

İnşirah Suresini Manası ;“biz senin için(mutluluğu) göğsünü açmadık mı?.Senden yükünü indirmedikmi? O senin sırtını ezen yükü.Senin şanını yüceltmedik mi?.Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır.Evet,zorlukla beraber bir kolaylık vardır.O halde boş kaldın mı yine kalk(başka bir iş ve ibadetle)yorul.Ancak Rabbine yönel”

İnşirah Suresi Fazileti

  • Maneviyatta ilerlemek isteyenler, bu sureyi her gün 70 defa okumayı ihmal etmesinler
  • Aldıkları yüksek seviyeli ilmi; karşılaştıkları yüksek müşahedeleri, değerli keşifleri hazmetmek isteyenler günde yetmiş defa bu sureyi okumaya devam etsinler
  • İçi sıkılanlar, başı daralanlar, bunalımda olanlar selamete çıkmak istiyorlarsa, günde yetmiş defa bu sureyi okumaya devam etsinler
  • Her biri de görecek ki; bu sureye devam, Allah’ın izniyle onları kesinlikle muratlarına erdirecektir
  • Kim bu sureyi beş vakit namazlardan sonra okumaya devam ederse,Cenab-ı Hak işlerinde ona kolaylık verir ve rızkını çoğaltır,sıkıntısını giderir,ummadığı yerden rızıklandırır
  • Bu sureyi her gün duha vaktinde iki yüzer defa okumaya devam eden kimse bazı esrarı ilahiyyeye vakıf olur
  • Dilek için ise;2 rekat hacet namazı kil Besmele ile 152 kere elem neşrah leke sadrak süresini oku muradını iste gece yarısından sonra okunması makbuldür

 Rüyada Rahman Suresi Görmek 

 

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.