Rüyada “ Irmak ” Görmek

Irmak
Rüyada ırmak görmek, bereketin, bolluğun ve rızkın taşacak kadar çok olmasına, rüya sahibinin de engin duygulara sahip olup, kendisine Allah tarafından lütuf edilen dünya mallarını paylaşmayı bileceği kadar yüce gönüllü olmasına tabir edilir.

Rüyada Irmak Görmek;  Rüyada ırmak görmek, bereketin, bolluğun ve rızkın taşacak kadar çok olmasına, rüya sahibinin de engin duygulara sahip olup, kendisine Allah tarafından lütuf edilen dünya mallarını paylaşmayı bileceği kadar yüce gönüllü olmasına tabir edilir.  Rüyada ırmak görmek kişinin mutlu bir hayata sahip olacağına delalet etmektedir. Rüya sahibi geçim sıkıntısına düşmeden, altından kalkamayacağı borçlara girmeden, bolluk ve ferah içinde yaşayarak, malından ve parasından yardıma ihtiyacı olan insanlara da yardım ederek hayra gireceğine delalet etmektedir. Kişinin muhtaç olmadan yaşayacağına ve muhtaç olanlara yardım eli uzatacağına delalettir. Paylaşmayı bilen bir kişiden bahsedilmektedir.

Rüyada Irmakta Yüzmek; Rüyada ırmakta yüzmek  şana ermeye, güvenli yaşamaya, sevinmeye, gönül ilişkisinin yolunda olduğuna, getirisi yüksek işler gerçekleştireceğine, dünyalığa gelecek artışa, arzu edilen güce ulaşmaya, sağlığını kazanmaya, iyi günlere, vefalı arkadaşa, ticari getirisi yüksek yatırım gerçekleştireceğine delalettir.  Rüyada ırmakta yüzmek olumsuz yorum olarak saklanan sırların açığa çıkacağına, fena niyetli bir yönetici tarafından zarar görmeye, iyi hali kaybetmeye, mutsuzluktan kurtulamamaya, iş nedeniyle huzursuzluğa yorumlanmaktadır.

Rüyada Irmak Kenarında Yürümek; Rüyada ırmak kenarında yürümek gelire gelecek fazlalığa, kazançlı atılım gerçekleştireceğine, duygusal hayatın iyi olacağına, tertemiz zenginliğe, hayırlı dosta, mutluluk dolu geleceğe, mutluluğa ermeye, sevinmeye, kazancın temiz olacağına, cömert amire, hünerli bir kişiye delalet eder. Olumsuz anlamda kıymet düşmesine, rahatı yitirmeye, sırların meydana çıkmasına, zarar görmeye, mes’uliyetten dolayı rahatsız olunacağına işaret eder.

Rüyada Irmakta Boğulmak; Rüyada ırmakta boğulmak suyun durumuna bağlı olarak iki farklı şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişi berrak suda boğulmuş sa eğer, iş hayatında gerçekleştirilecek başarılı çalışmalar sayesinde çok büyük miktarda ve hayırlı mala sahip olacağına işaret edilir. Eğer rüya sahibi, bulanık suda boğulmuş sa rüya sahibinin, iş hayatında ve aile hayatında çok zor ve sıkıntılı olaylarla ve durumlarla karşı karşıya geleceğine tabir edilir. Rüyada ırmakta boğulmak rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok akıllıca ve doğru kararlar verdiği takdirde çok iyi başarılar kazanacağına ve çok yüklü miktarda para kazanacağına alamet edilir. Ünlü rüya alimlerine göre Çağdaş Ulema Boğulduğunuzu görmek; bahtınızın açılacağına ve sevineceğinize, İbn-i Sîrîn suda boğulduğunuzu görmek biri tarafından boğularak fakirleşeceğini ze işarettir. der.

Rüyada Akarsu Görmek; Rüyada akarsu görmek maddi kazanç sağlamaya işaret olarak tabir edilir. Rüyada görülen dereden nehre kadar bütün akarsular tertemiz, saydam ise bütün dertlerin geride kalacağına işarettir. Aynı zamanda bilgi, kültür, hikmettir. Rüyada akarsu görmek, ömürle ilgili olarak da yorumlanır. Rüyasında akar bir suyun başında olduğunu görmek, hayatının düzgün bir şekilde pürüzsüz olarak süreceğine işarettir. Akar suyun berrak bir şekilde akıp gitmesi, ömrünün neşe içinde geçeceğine delildir.  Ünlü rüya alimlerimize göre  İmam Cafer Sadık (A.S), rüyada akarsu görmek  7 şeye yorumlanır. der. Bunlar: Büyüklük ve makam, yöneticilik, Nimet, Ticaret, Riyaset, İlim ve Zafere işarettir. İbn-i Sirin’e göre rüyada akarsu görmek büyüklüğü ve alimliği işarettir. Akarsu ne kadar berrak ve büyük ise makam, saygınlık, derece o kadar fazla olur demiştir. Berraklık ve büyüklük ne kadar az ise tam tersi konumunun da o derece az olacağını belirtmiştir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.