Rüyada “ İsrafil (a.s) ” Görmek

İsrafil (a.s)
Rüyada İsrafil (a.s) görmek neye delalet eder. Rüyada İsrafil (a.s) görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada İsrafil (a.s) görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada İsrafil (a.s) Görmek

Rüyada İsrafil (a.s) görmek; Dört büyük melekten İsrafil Aleyhisselamı görmek hayırlı haber almaya, kazançlı bir işe başlamaya, kazançlı yolculuğa, Onun Sura üflediğini ve yalnız kendisinin duyduğunu görmek vefat etmeye, Bu suru görmek büyük olayların meydana gelmesine, Birinci surlu işitmek Salih kimselerin kurtuluşuna, zalim, kafir ve iki yüzlülerin helakine, İkinci suru işitmek geçiminin devam etmesine, gizli tutulan şeylerin açığa çıkmasına, İsrafil Aleyhisselamın üflediği surunu bir bölgedeki herkesin duyduğunu görmek, zalimlerin helak olmasıyla orada adaletin tekrar sağlanmasına, mazlumların ve iyi insanların kurtulmasına delalet eder.Bir kimse rüyada İsrafil (a.s) ‘in sura üflediğini ve bunu da ancak kendisinin işittiğini görse, vefat eder.

Rüyada İsrafil ( a.s)’ın  Suru Üflemesi Görmek

Rüyada, İsrafil’in Sura üflediğini ve bunu da ancak kendisinin işittiğini görmek, rüya sahibinin vefatına delalet eder.Rüyada İsrafil (a.s.) ’ın Sura üflemesi, Salihlerin kurtuluşu ile tabir olunur. Sura üfürüldüğünü işitmek, insanı muharip eden haberlere işarettir.Rüyada ikinci Sura üfürüldüğünü işitmek, hayata delalet eder. Hastanın bu rüyayı görmesi, hastalıktan şifa bulmaya alamettir. Zindandaki kimsenin ikinci Sura üfürüldüğünü işitmesi, zindandan kurtulmaya, geçimin iyi olmasına, hastaların şifa bulmasına delalet eder.

Rüyada Dört Büyük Melek Görmek

Cebrail, Azrail, Mikail, İsrafil; Rüyada dört büyük melek görmek saf, katıksız, plansız, hesapsız ve çıkarsız olmaya işaret eder. Rüyasında dört büyük melekleri  gören kişi hayatı boyunca kötülüğün ne demek olduğunu bilmeyecek ve bir an olsun aklından birine kötülük yapmak ya da zarar vermek geçmeyecek demektir. Rüya sahibi hayırlar ve nurlar içinde olacak, yüzü güleç, kalbi de pamuk kadar yumuşak olacak diye tabir edilir.

Rüyada Azrail Aleyhisellamı Görmek

İyi şeylere işaret etmez. Her durumda kötü şeyleri işaret eder. Azrail’in rüyadaki görevi de tıpkı gerçekte olduğu gibidir. Yani ruhun bedenden ayrılarak ebediyete tecelli etmesi anlamına gelir. Rüyasında Azrail’i iyi şekilde görmek ruhun bedenden kolay ayrılmasına, Azrail’i kötü şekilde görmek zor can vermeye delalet eder.

Rüyada Azrail Kılığında İnsan Görmek

Rüya sahibinin kaba bir tabirle arsız olduğu, hatalarından ders almadığını ve bir şeyin yanlış olduğunu bildiği halde onda kendisi için bir menfaat gördüğünde o yanlışı yapmaktan imtina etmediği yorumu yapılır.

Rüyada Cebrail Aleyhisellamı Görmek

Vahiy meleğini görmek sonunda şehit olarak ölmeye, bu dünyada izzet, şeref ve yüceliğe ermeye, emin ve güvenilir olmaya, doğru söylemeye, Onu görmek astronomi, din ve dünyanın diğer ilimlerine, Onu üzüntülü görmek şiddet ve azaba delalet eder.

Rüyada Cebrail ( a.s ) Sesini Duymak

Rüyayı gören kişinin hafiflemesine, moral ve sağlık bulmasına, neşelenmesine, yüzünün gülmesine, rahata ve huzura ermesine vesile olacak çok hayırlı ve müjdeli haberler alacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin tüm dertlerine derman olacak sözler işiteceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Cebrail Aleyhisellamla Konuşmak

Rüyayı gören kişinin ilim irfan sahibi, alim ve de bilge bir kimseden akıl danışacağı na ya da yol soracağına delalet eder. Rüya sahibinin kafa karışıklığından, mutsuzluktan, içinde olduğu manevi çöküntüden, umutsuzluğundan ve karamsarlığından kurtulmak için yaşam tecrübesi olan ve inancı güçlü bir kimsenin kapısını çalacağına işaret eder.

Rüyada Mikail ( a.s ) Görmek

Dört büyük melekten Mikail Aleyhisselamı görmek, kişiye itibar kazandıracak hayırlı iş ve gayrete, hayırlı mala, kerem ve iyilik ehli olmaya, Salih bir kulun onu görmesi dünya ve ahirette maksadına nail olmaya, Bir yerleşim alanında onu görmek yağmura, bolluk ve ucuzluğa delalet eder. Rüyada Mikail (a.s)’i görmek, Muttaki kimse için dünya ve ahirette maksadına nail olmaya işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.