Rüyada “ İstiğfar ” Görmek

İstiğfar
Rüyada istiğfar görmek neye delalet eder. Rüyada istiğfar görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada istiğfar görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada İstiğfar Görmek

Rüyada istiğfar görmek, Allah tan günahlarının bağışlanmasını istemek rızk bolluğuna, uzun ömre, belaları def etmeye, Estağfurullah demek günahların affına, evlat ve mala, Cennet ve Cemalullah a ulaşmaya, Herkes tövbe ve istiğfar getirirken sustuğunu görmek  ikiyüzlülüğe, Namaz sonu kıbleye karşı istiğfar getirmek duanın kabul olmasına, Bir kimseye tövbe et, istiğfar getir denmesi, onun günah işlemesine delalet eder.  Ünlü rüya alimlerimize göre de rüyada  istiğfar etmek İmam Cafer Sadık (a.s) : Rüyada istiğfar etmenin dört tabiri vardır: Mal, Evlat, Allah tan bağışlanma dilemek, Günahlardan tövbe etmek, İbn-i Şirin: İstiğfar etmek/ Allah’tan bağışlanma dilemek; Allah’ın size evlat ve mal nasip etmesi anlamına gelir.

Rüyada İstiğfar Etmek Görmek

Rüyada istiğfar etmek görmek,  insanin rüyada istiğfar rızkının  bolluğuna işaret eder. bir kimsenin namazın dışında yaptığı istiğfar, ömrünün uzun olmasıdır. istiğfar, yardıma ve belayı def etmeye de işaret eder. Rüyada kendisini istiğfar ediyor görse, Allah (c.c.) onun günahlarını affeder ve ona mal, evlat ihsan eder. kendisini, istiğfar edilen mecliste susuyor görse, o kimse münafıktır. bir kadın, rüyada kendisine, “istiğfar et” denildiğini görse zina eder. kendisini, Allah’a istiğfar ettiğini gören kimse helal mal ve evlada işarettir. namazını bitirdikten sonra kıbleye karşı istiğfar ettiğini gören kimsenin duası kabul edilir. kıbleden başka yöne doğru olduğunu gören bir günah isler ve ondan tövbe eder.

Rüyada Tövbe İstiğfar Etmek Görmek

Rüyada tövbe istiğfar etmek görmek, üzüntü ve azap çekilerek geçen dönemlerin sona ereceğine, yeni ve daha güzel günlerin yaklaşmakta olduğuna, zarar edilen çalışmaların kazançlı hale getirileceğine, dertlerin uzaklaştırılacağına, ağız tadının ve keyfin yerine geleceğine, her geçen gün daha da büyüyen dertlerin sona ereceğine ve mutlu ve sevinçli haberler alınıp deyim yerindeyse havalara uçulacağını rivayet eder.

Rüyada İstiğfar Çekmek

Rüyada istiğfar çekmek, tatlı dilli orta yaşlı tanıdığa, zorlanarak kazandığı daha sağlıklı bir hayata, zahmetlerinin meyvesini alarak umduğu nimete, yenilgiden sonra hasret duyduğu şana, hatalarının ardından hayalini kurduğu güce manası taşır, Rüyanız olumlu tabir olarak: istiğfar çekmek, zorlukla birlikte hayalini kurduğu itibara, zorluklarla mücadele ederek kavuştuğu ticari kazanca, zahmetle birlikte hak ettiği yüksek mertebeye ermeye işaret eder.

Rüyada İstiğfar Okumak

Rüyada istiğfar okumak,  uğraşarak düşlediği daha iyi bir hayata, uğraş vererek kavuştuğu varlığa, zorlukları aşarak düşlediği beceriye, çektiği zorlukların meyvesini alarak kavuştuğu onura şeklinde tabir olunur, Bazen de rüyada istiğfar okumak, uzun bir bekleyişin sonunda ümit ettiği yüksek mertebeye, zahmetle kazandığı beceriye, hatalarının ardından gözlediği iyiliğe, zorlukların ardından gözlediği berekete, zorlukla hak ettiği mevkiye işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.