Rüyada “ İstihare ” Görmek

İstihare
Rüyada istihare görmek neye delalet eder. Rüyada istihare görmenin islami anlamı nedir. Rüyada istihare görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada İstihare Görmek

Rüyada istihare görmek  kişinin hayırlı işlere gireceğine, beklediği bir haberin hayırlı olacağına işarettir.Beklediği kişi ile evlenmesine ve iş hayatında başarısının artacağına da yorumlanır.Beklediği bir haber alacağına ,çevresi tarafından saygınlık göreceğine hayatında iyi ve hayırlı işler yapacağına yorumlanır.Kendisinin sağlık sorunlarından kurtulacağına , başkasının istihare yaptığını gördüyse o kişinin sağlığı iyi haber geleceğine delalettir.Rüyada istihare görmek başlayacağınız bir işin hakkınızda hayırlı olup olmayacağını istihareye yatarak öğreneceğinize ve alacağınız bu haber ile hakkınız da hayırlı olan kararlar vereceğinize delalet eder.

Rüyada İstihareye Yatmak

Rüyada istihareye yatmak içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

Rüyada İstihare Yapmak

Rüyada istihare yapmak islami rüya yorumlarında yeni bir işe gireceğinize ve bu işin hakkınızda hayır getirip getirmeyeceğini öğrenmeniz için istihare yapmanız gerektiğine yorumlanır.Göreceğiniz istihare rüyasının iş hayatınıza büyük bir ölçüde yön vereceğine delalet eder.

Rüyada İstihare Namazı Kılmak

Rüyada istihare namazı kılmak rüya sahibinin edeceği tövbeye ve yeni hayatında dinine bağlı olarak yaşayacağına yorumlanır.Rüyada namaz kılmak geçmişte yaptığınız yada işlediğiniz günahlardan arınacağımızı ve doğru yolu bulacağımıza işaret eder. Rüyada istihare namazı kılmak adaletli olup çevrenizdeki kişiler arasında aynı zamanda hakemlik edeceğinize yorumlanır.

Rüyada İstiharede Altın Görmek

Rüyada istiharede altın görmek hakkınızda hayırlı olmayan bir mala yada bir servete konacağınıza yorumlanır.Bazı rüya alimlerine göre de rüyada altın görmek hastalıklarınıza şifa bulacağınıza hidayete erip ibadetlerimizi layığı ile yerine getireceğimize yorumlanmıştır.

Rüyada İstihare Duası Okumak

Rüyada istihare duası okumak yapacağı işin hayırlı olacağına ve yeni bir hayata başlayacağına işaret eder.Rüyada dua okumak duasının  kabul olacağına ,sıkıntılarının çözüm bulacağınıza delalet eder.Hayatında yeniliklere ve beklemediği bir yerden miras kalacağına yorumlanır.

İstihare Nedir?

İstihare nedir ; İstihare hakkımızda hayırlı olup, olmayacağını öğrenmek için yaptığımız dini görevlerden birisidir.İstihare yapamadan önce istihareye yatacak olan kişi önce gusül abdesti alır, ardından istihareye niyet edilerek iki rekat Allah rızası için namaz kılıp istihare duasını okur.Namazını kılıp duasını ettikten sonra istihareye yatacak olan kişi hiç kimse ile konuşmayıp başı kıbleye gelecek şekilde sağ yanına yatar.Rüyasında gördüğü şekil ve semboller açık renkli ise istihare sinin hayırlı olduğuna işaret eder.Eğer rüyasında gördüğü renkler koyu renk ise niyet ettiği şeyin hayırlı olmayacağına işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. bilinmeyen dedi ki:

    merhabalar benim bir derdim var evlenmeyi düşündüğüm birisi var ve biz geleceğimiz hayırlımı diye İstihare namazı kıldık ve kıldırdık . İki kişi bizim için istihare namazı kıldı birincisi bizi gelenlikle ve damatlıkla görmüş beyaz gelinlik ve siyah damatlık fakat damat üzgünmüş . İkinci bir arkadaş ise sadece damatı bembeyaz damatlık içinde görmüş ve hayırlı olacığını düşünüyor . daha önce akrabam olan yengemde kılmıştı oda rüysında net bir beyaz görmüş . Sizce bizim için hayırmı şermi o üzgün damat neye işaret yardımcı olurmusunuz ?

    1. admin dedi ki:

      Öncelikle sitemize hoş geldiniz rüyada istihateye yatmak,kişinin hayırlı işlere gireceğine, beklediği bir haberin hayırlı olacağına işarettir.Beklediği kişi ile evlenmesine ve iş hayatında başarısının artacağına da yorumlanır.Beklediği bir haber alacağına ,çevresi tarafından saygınlık göreceğine hayatında iyi ve hayırlı işler yapacağına yorumlanır. Rüyada istihare de beyazı simgeleyen şekiller görmek, Rüyayı gören kimsenin yaptığı işlerde helal kazanç sağlayacağına, kısmetinin her daim açık olacağına, kişinin alacağı kararda yol gösterici olacağına yorumlanır. Rüyada illa her şeyin bembeyaz ya da simsiyah olması söz konusu değildir. Rüyanın belli yerinde onu görebilirsiniz ya da elinizdeki nesnenin rengi, üzerinizdeki kıyafetin rengi veya karşınızdaki kişinin kıyafetinin rengi gibi rüyanın herhangi bir yerinde geçen bir renk rüyanın yorumlanmasında yorumlayıcı kişiye yardımcı olur. Rüyanız kısmetinizin işareti olup hayırlı bir evliliğe adım aşacağınıza yorumlanır.