Rüyada “ İstihareye Yatmak ” Görmek

İstihareye Yatmak
Rüyada istihare yatmak görmek neye delalet eder. Rüyada istihare yatmak görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada istihare yatmak görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada İstihareye Yatmak

Rüyada istihareye yattığını görmek;  içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

Rüyada İstihare Duası Okumak

Rüyada istihare duası okuduğunu görmek; yapacağı işin hayırlı olacağına ve yeni bir hayata başlayacağına işaret eder.Rüyada dua okumak duasının  kabul olacağına ,sıkıntılarının çözüm bulacağınıza delalet eder.Hayatında yeniliklere ve beklemediği bir yerden miras kalacağına yorumlanır.

Rüyada İstihare Görmek

Rüyada istihare görmek; kişinin hayırlı işlere gireceğine, beklediği bir haberin hayırlı olacağına işarettir.Beklediği kişi ile evlenmesine ve iş hayatında başarısının artacağına da yorumlanır.Beklediği bir haber alacağına ,çevresi tarafından saygınlık göreceğine hayatında iyi ve hayırlı işler yapacağına yorumlanır.Kendisinin sağlık sorunlarından kurtulacağına , başkasının istihare yaptığını gördüyse o kişinin sağlığı iyi haber geleceğine delalettir.Rüyada istihare görmek başlayacağınız bir işin hakkınızda hayırlı olup olmayacağını istihareye yatarak öğreneceğinize ve alacağınız bu haber ile hakkınız da hayırlı olan kararlar vereceğinize delalet eder.

Rüyada İstihare Namazı Kılmak

Rüyada istihare namazı kıldığını görmek; rüya sahibinin edeceği tövbeye ve yeni hayatında dinine bağlı olarak yaşayacağına yorumlanır.Rüyada namaz kılmak geçmişte yaptığınız yada işlediğiniz günahlardan arınacağımızı ve doğru yolu bulacağımıza işaret eder. Rüyada istihare namazı kılmak adaletli olup çevrenizdeki kişiler arasında aynı zamanda hakemlik edeceğinize yorumlanır.

Rüyada İstiharede Beyaz Görmek

Rüyada istiharede beyaz görmek; hayra ve güzelliğe yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin yaptığı işlerde helal kazanç sağlayacağına, kısmetinin her daim açık olacağına, kişinin alacağı kararda yol gösterici olacağına yorumlanır. Rüyada illa her şeyin bembeyaz ya da simsiyah olması söz konusu değildir. Rüyanın belli yerinde onu görebilirsiniz ya da elinizdeki nesnenin rengi, üzerinizdeki kıyafetin rengi veya karşınızdaki kişinin kıyafetinin rengi gibi rüyanın herhangi bir yerinde geçen bir renk rüyanın yorumlanmasında yorumlayıcı kişiye yardımcı olur.

Rüyada İstiharede Kırmızı  Görmek

Rüyada istiharede kırmızı görmek; kötülüğe şerre işaret eder. Rüyayı gören kimsenin gireceği işte büyük zarara uğrayacağına, bu işte hayır beklerken şer ile karşılaşacağına, haksız suçlamalarla karşı karşıya kalacağına yorumlanır. Rüyada istiharede kırmızı ya da siyah rengi içeren bir sembol görmek  kişinin  niyet ettiği şeyin hayırlı olmayacağına işaret eder.

Rüyada İstiharede Yeşil Görmek

Rüyada istiharede yeşil görmek; genel olarak hayra, güzelliğe, kısmete işaret eden yeşil rüyası görülen sembolün şekline göre farklı şekillerde yorumlanır. görülen sembol ne kadar temiz ve güzel ise niyet edilen şeyde o kadar hayırlıdır.

Rüyada İstiharede Nedir

İstihare hakkımızda hayırlı olup, olmayacağını öğrenmek için yaptığımız dini görevlerden birisidir.İstihare yapmadan önce istihareye yatacak olan kişi önce gusül abdesti alır, ardından istihareye niyet edilerek iki rekat Allah rızası için namaz kılıp istihare duasını okur. Namazını kılıp duasını ettikten sonra istihareye yatacak olan kişi hiç kimse ile konuşmayıp başı kıbleye gelecek şekilde sağ yanına yatar. Rüyasında gördüğü şekil ve semboller açık renkli ise istihare sinin hayırlı olduğuna işaret eder. Eğer rüyasında gördüğü renkler koyu renk ise niyet ettiği şeyin hayırlı olmayacağına işaret eder.İstiharede görülen renklere genel olarak bakıldığında beyaz renk, ferahlık ve mutluluğa, sarı renk hastalığa, mavi renk, ümide, yeşil renk dinin kuvvetine, kırmızı renk aşka ve sevdaya, pembe renk genç kızlığa ve ümide, mor renk şüpheye, siyah renk mutsuzluğa, kahverengi uzun yolculuğa işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Elçin can dedi ki:

  Merhaba hocam kolay gelsin kız kardeşim istihareye yattı ruyasinda Yeşilce beyaz renk te imareler gördü rüyanın neyse delalet ettiğini söyler misiniz

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elçin hanım rüyada istihare de görülen yeşil ve beyaz renkli semboller, içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

 2. İsmet can dedi ki:

  Hocam hayırlı günler yorumunuz için teşekkürler hocam istihareye yattım rüyamda açık renkli semboller gördüm bir de cami avlusunda Kur’an okuyordum yorumlarsaniz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler İsmet bey rüyada istiharede görülen açık renkli semboller. Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.