Rüyada “ Kabe ” Görmek

Kabe
Rüyada Kabeyi Görmek; Kabe, cenneti, İslam'ı, Kur'anı, sünneti, alim bir babayı, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erişilecek kimseleri ifade eder.

Rüyada Kabeyi Görmek ; Rüyayı gören kişi kadınsa, bir bakan veya başkan, kendisine evlenmeye ve yüksek mertebeye ulaşmayı ifade eder.Yada rüyayı gören kişinin  yapacağı hayırlı bir işle müjdelenir yahut yapmayı arzu ettiği bir kötülükten sakınır.Çeşitli yorumlara göre, Kabe, cenneti, İslam’ı, Kur’anı, sünneti, alim bir babayı, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erişilecek kimseleri ifade eder.

Rüyada Kabe’ye Girdiğini Görmek ; Rüyayı gören kişi hükümdar veya idarecinin huzuruna çıkar.

Rüyada Kabe’den Bir şey Aldığını Görmek ; Rüyayı gören kişinin hükümdardan bir şey alır.

Rüyada Kabe de Namaz Kıldığını Görmek ; Rüyayı gören kişi bir başkan veya imamdan kuvvet alır. Düşmanlarının kötülüklerinden emin olur ve hayra erişir.

Rüyada Kabe de Hac Yaptığını Görmek ; Rüyayı gören o kimsenin farzları yerine getirmek için, gayret sarf etmesini ifade eder.

Rüyada Kabe’nin Duvarının Yıkıldığını Görmek ; Rüyasında duvarın yıkıldığını gören bulunduğu yerin hükümdarın öleceğini ifade eder.

Rüyada Kabe’de Görev Yaptığını Görmek ; Rüyayı gören kişi dini işlerle ilgili bir vazifeye verilir.

Rüyada Kabe’de Ölüler Arasında Olduğunu Görmek ; Rüyayı gören kişi Allah katında Şehid olur.

Rüyada Kabe’nin Üzerinde Namaz Kıldığını Görmek ; Rüyayı gören kişi  din değiştirir.

Rüyada Kabe’de Abdest Bozduğunu Görmek ; Rüyayı görenin  bu, hükümdara isabet edecek bir uğursuzluk ve belayı ifade eder.

Not : Bir kimse rüyasında; meleklerin gökten inip, Kabeyi temelinden kaldırıp bir şehre koyduklarını görürse; o yerde bir fitne çıkar.

Rüyada Kabe’de Hata İşlediğini Görmek ; Rüyayı gören kişi günahkar kimselerin yoluna girer.

Rüyada Kabe’nin Harap Olduğunu Görmek ; Rüyayı gören kişi namazını terk eder.

Rüyada Kabe’nin Evin Olduğunu Görmek ; Rüyayı Gören kimsenin ilmini, yaptığı bir işten dolayı, kapısının kalabalık olacağım ifade eder. Eğer bu rüyayı gören köle ise Azad olur.

Rüyada Kabeyi Tavaf Ettiğini Görmek ; Rüyayı gören kişi bir alime, ibadet ehli bir kimseye veya ebeveynine yahut zevceye ya da efendisine hizmet eder.

Abdulgani’en Nablusi Demiştir ki: Bu rüya, halife, vezir, reis, hakim, evlilik Hac ve müjdeyle yorumlanır. Kabe’nin dahilinde namaz kılan, üst seviyedeki idarecilere yakın olur. Düşmanından kurtulur. Hayra erişir. Kabe’ye girmek; halifenin veya büyük bir idarecinin huzuruna çıkmaktır. Kabe’den bir haber almak; devlet başkanından hayır görmektir.

Rüyada Kabede namaz Kıldığını Görmek

 

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.