escort alanya

Rüyada “ Kabe’yi Görmek ” Görmek

Kabe’yi Görmek
Rüyada Kabe'yi görmek, salih rüyalardan kabul edilmiş olup, kişinin başına gelebilecek yada işlemyi düşündüğü bir kötülüğü son anda vazgeçeceğine işaret eder.

Rüyada Kabe’yi görmek, salih rüyalardan kabul edilmiş olup, kişinin başına gelebilecek yada işlemyi düşündüğü bir kötülüğü son anda vazgeçeceğine işaret eder. Bu rüyayı görenlerin kazançlarından sadaka ve zekatlarını veren kişiler olmasına, dini vecibelerine bağlı bir yaşam sürmelerine yorulur. Rüyada Kabe’yi görmek, bir devlet büyüğü ile nikahlanmaya, evlilik bağı ile bağlanmaya tabir edilir. Gören kişilerin hayırlı ameller içersinde olmasına, gerçek yaşamda da Beytullah’ı görme isteğine yada kutsal toprakları ziyaret edeceğine yorumlanır. Rüyada Kabe’yi görmek, hayırlı haberlere nail olmak olarak da yorumlanmış olan bu rüya, hatalardan arınmaya, günahlardan tövbe içersinde olunulacağına delalet eder. Rüyada Kabe’yi görmek, ile ilgili yorumları makalemizin devamında okuyabilirsiniz.

Rüyada Kabe’yi Görmek İslami

Rüyada Kabe’yi görmek islami yorumuna göre, kişinin tutum ve davranışları ile doğru yol üzerine olmasına işaret eder. Görülen bu rüya İslam fıtratına ve şeriatine uygun bir yaşam sürmeye, haramdan uzak durmaya rivayet edilmiştir. İslam alimleri tarafından rüyada Kabe’yi görmek, kendisinden çekinilen yahut saygı duyulan bir devlet reisi ile nikah kıymak olarak yorumlanmıştır. Aynı zamanda gerçek anlamı gibi Kabe’yi ziyaret etmeye delalet eder.

Rüyada Kabe’yi Ziyaret Etmek

Rüyada kabe’yi ziyaret etmek, kişi rüyasında kabe’yi ziyaret ettiğini görür ise, İslam dininin emir ve yasaklarına sıkı sıkıya bağlı biri olmasına, dini gerekliliklerini tüm çabası ile yerine getirdiğine işaret eder. Aynı zamanda bu rüya dini konularda ilim irfan sahibi olmak olarak da yorumlanır.

Rüyada Kabe Kapısını Görmek

Rüyada kabe kapısını görmek, gerçek anlamı ile benzer anlamlar içermek ile beraber, kişinin kutsal toprakları ziyaret edeceğine işaret eder. Hayırlı ve salih bir rüya olarak görülmüş olup, isteklerin kabulüne yorumlanır.

Rüyada Kabe Hurması Görmek

Rüyada kabe hurması görmek, ilim sahibi ve alim birine işaret eder. Bu rüyayı görenlerin dini konularda fetva verebilecek bilgi ve dini konulara hakim olmasına delalet eder.

Rüyada Kabe’yi Uzaktan Görmek

Rüyada Kabe’yi uzaktan görmek, rüya sahibinin endişelerinin yerinde olmasına, kafa yorduğu bir olayın düşündüğü gibi olacağına işaret eder. Bu rüyayı görenlerin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlık içersinde olup, önlem aldığına, bu kararında doğru olmasına delalet eder.

Rüyada Kabe’yi Yıkık Görmek

Rüyada Kabe’yi yıkık görmek, kişinin maneviyattan uzak bir yaşam sürdüğüne, kendisine türlü bahaneler uydurmasına işaret eder. Uyarıcı bir rüya olup, kişinin yanlışlarını düzeltmesi gerektiğine tabir olunur.

Rüyada Kabe’yi Tavaf Edenleri Görmek

Rüyada Kabe’yi tavaf edenleri görmek, takva sahibi olmaya, salih amaler içersinde olup, dine olan bağlılığına işaret eder. Gören kişilerin temiz ahlaklı, dürüst kimseler olmasına yorumlanır.

Rüyada Kabe’ye Girdiğini Görmek

Rüyada Kabe’ye girdiğini görmek, rüya sahibinin bulunduğu konum ve mevki adına, devlet kademesinden büyük biri ile aynı ortamı paylaşacağına işaret eder. Gören kişilerin ülke adına, adım atabilecek kişiler ile tanışıp, yerinde ziyaret edeceğine yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Sema Yerli dedi ki:

  Selamünaleyküm, Yüce Rabbim nasip etti ve bu sene Nisan ayında umre ziyaretimi yaptım. Umreden döndükten yaklaşık 2-3 ay sonrasında bir rüya gördüm. Rüyamda kabe bahçesinde oluyorum tam o sırada bir kaç kez kapılar kapanıyor diye ses duyuyorum ve kapılar kapanırsa açılana kadar dışarı çıkamam diye dışarı çıkmak adına bir telaşla merdivenlere yöneliyorum ve merdivenlerin ortasına geldikten sonra hiç değilse uzaktan da olsa göreyim diyerek arkamı dönüp bakıyorum ve kabenin yarısını görüyorum daha sonrasını hatırlamıyorum kabeden çıkıp çıkmadığımı yani o gün bu gündür içim içimi yiyor neden dışarı çıkmak istedim diye yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Sema hanım rüyanız hayır olsun. Öncelikle umre ziyaretinizin makbul olmasını Allah’tan niyaz ederim. Görmüş olduğunuz rüyada Kabe ve kutsal toprakları görmek, hayır olarak yorumlanır. Allah yolunda bulunmaya, dini vecibelere sıkı sıkıya bağlı kalmaya tabir edilir. Gördüğünüz rüyada Kabe’den çıkma isteğiniz, dünya ve manevi yaşam arasında kaldığınıza , kendinizi tamami ile manevi yaşama veremediğinize yorumlanır. Yapmanız gerekenin kendinizi sorgulayıp, nerede eksiğiniz olduğunu bulmanız, var ise hatanız tövbe ederek dualarınızın kabulü için Yaradana sığınmanızdır.
   Allah izlediğiniz yolda yar ve yardımcınız olsun…