Rüyada “ Kabus ” Görmek

Kabus
Gerçek yaşamda düşüncesi bile bizi tedirgin eden ve bu nedenle unutmaya çalıştığımız olgular, bilinçaltımızdan denetimin kalktığı düşlerimizde olanca çarpıcılıklarından ortaya çıkıp, bizi fazlasıyla ürküte bilirler

Gerçek yaşamda düşüncesi bile bizi tedirgin eden ve bu nedenle unutmaya çalıştığımız olgular, bilinçaltımızdan denetimin kalktığı düşlerimizde olanca çarpıcılıklarından ortaya çıkıp, bizi fazlasıyla ürküte bilirler. Uyandıktan sonra aslında hiç de o kadar korkutucu olmadığını fark ettiğiniz düşlerin uyku sırasında üzerinizde bunca etkili olması, çoğunlukla içerdikleri rahatsız edici mesajlardan ve baskı altına alınmış duyguların verdiği tedirginlikler den kaynaklanır. Kabuslar da, diğer düşlerimiz gibi bilinçaltımızın bize simgeler aracılığıyla yolladığı mesajlardır ve “sansürsüz” olmaları nedeniyle, bazen bizi gün boyu etkileyebilirler. Tıpkı diğer düşlerimizde olduğu gibi, kabusları analiz ederken de içerdikleri simgelere dikkat ederek mesajı çözmeye çalışmak, bunların “yinelenme” olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Rüyada Kabus Görmemek İçim Dua ; Rüyanızda kabus görmemek için korkular la uyanmamak için sizlere bir kaç tavsiyede bulunacağız. Bu şekilde durumlarda yatağınızın başın da Kuranı kerim bulundurmanız  yada 3 İhlas 1 Fatiha okumanız ve Ayet-el kürsi yi okumanız sizin rahat uyumanızı sağlayacaktır. Bu söylediklerimizden biri sizin için yeterli olacaktır. Unutmamalıdır ki yer gök duadır ve biz Müslümanlar dua dan Ümmet dileriz .

Rüyada Çocuk ne den Kabus Görür ;  Rüyada çocukların uykuların da kabus görmeleri gün içinde yaşadıkları korkuları endişeleri çocuk hafızaları olduğu için bilinç altına kolay yerleşmektedir ve bu anıyı hemen silemezler onun için gündüz yaşadıkları olayı gece uykularına akse der.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.