Rüyada “ Kalem ” Görmek

Kalem
Rüyada kalem görmek birine kefil olmaya, ilme, yazma yeteneği olan çocuğa, bir şehre yahut ülkeye; bekar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye, Elinde bir kalem olduğunu görmek yemin etmeye, kardeşiyle buluşmaya işarettir.

Rüyada Kalem Görmek; Rüyada kalem görmek birine kefil olmaya, ilme, yazma yeteneği olan çocuğa, bir şehre yahut ülkeye; bekar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye, Elinde bir kalem olduğunu görmek yemin etmeye, kardeşiyle buluşmaya, Kalemi mürekkeple görmek evli erkek için eşinin oğlan çocuğu dünyaya getirmesine, Kalem başarıya, düşmana galip gelmeye, sır saklamaya, cömertlik ve iyiliğe delalet eder.  Rüyada kalem görmek eğer henüz evlenmemiş ve kısmetini arayan bir erkek rüyasında kalem görürse bu, aradığı o güzel ve iyi kalpli kadını bulmasına işaret eder. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada görülen kalem kişinin mert olmasına, hayatında her zaman başarılı olacağına ve her işten alnının akıyla çıkacağına işaret eder.

Rüyada Kalem Kırmak; Rüyada kalem kırmak rüyada bir kalemin kırıldığını görmek genellikle iyiye yorulmaz. Kalem kırılması rüya sahibinin mesleğinde yaşayacağı başarısızlıklara veyahut aile hayatındaki karmaşaya,kavgalara ve fikir ayrılıklarına işaret eder. Eğer kişi rüyasında kalemin kırıldığını fakat onardığını görmüş ise bu geçici problemlere delalet eder. Fakat kalemin kırıldığını ve artık işe yaramaz hale geldiğini görmüş ise bu hayatında kalıcı değişiklikler olacağı anlamına gelir. Son derece tehlikeli bir rüyadır, denir.

Rüyada Kalem Almak; Rüyada kalem almak kişi rüyasında kalem satın aldığını görüyorsa, itibarlı bir iş sahibi olacak ve büyük paralar kazanacaktır, denir. Rüya sahibi eğer bir öğrenci ise okul hayatında çok başarılı olacak ve okulunu bir derece ile bitirecektir.

Rüyada Kalem Kutusu Görmek; Rüyada kalem kutusu görmek sevinmeye, verimli uğraşlar ile meşgul olacağına, arkadaşlık ilişkilerinde feraha, özlemi duyulan bir başarıya, hak edilmiş ganimete, büyük makama çıkacağına, bonkör yöneticiye, hayallerin yerine geleceğine, hünerli bir insana, dostlarıyla iyi geçinmeye, zahmetsiz kazanılan altına işaret eder. Bazen de Rüyada kalem kutusu görmek mutsuz edici bir olayla yüz yüze gelineceğine, iş sebebiyle üzüntüye, hoşnutsuz bir hale gelmeye, huzurunun kaçacağına, sıkıntıdan kurtulamamaya delalet eder.

Rüyada Kalem Bulmak; Rüyada kalem bulmak bir kimse rüyasında kalem bulduğunu ve bu kalemi kullandığını görmüş ise bu, kişinin iyi yürekli, yardımsever ve mütevazı bir insan olduğuna delalettir. Rüyada kalem bulmak rüyayı gören  kişi, ihtiyacı olan birine büyük bir  yardımda bulunacak veyahut işsiz birinin iş sahibi olmasına yardım edecektir. Bunu içinden gelerek, büyük bir samimiyetle ve karşısındakini küçümsemeden elinden gelen yardımı yapacaktır.

Rüyada Kalemle Yazı Yazmak; Rüyada kalemle yazı yazmak imrenilen bir birlikteliğe, yüksek kısmete, tertemiz zenginliğe, emniyette kalmaya, duygusal hayatın iyi gittiğine, aşk hayatında mutluluğa, şöhrete ulaşmaya, kazancın hayırlı olacağına, mutluluğa ermeye, mülke gelecek artışa, huzur bulmaya yorumlanmaktadır.Olumsuz olarak ta rüyada kalemle yazı yazmak hoşnutsuz hale gelmeye, yalancı tanıdığa, cahil bir kişiye, düşmanından emin olunacağına, istenmeyen bir problemle yüzleşileceği ne delalet eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.