Rüyada “ Kavun ” Görmek

Kavun
Rüyada kavun görmek neye delalet eder. Rüyada kavun görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada kavun görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Kavun Görmek

Rüyada kavun  görmek; rüyada görülen kavun kişinin kaderine hayatında yaşayacağı değişikliğe, hastalığa ve kötülüğe işaret ederken olgunlaşmamış kavun üzüntü, keder ve hastalığa, Yetişmiş ve tatlı kavun sıhhate, hapisten çıkmaya,  Kavun hasta için şifaya, kavun dilimleri borç taksitlerine yorumlanır. Dini rüya alimlerine göre rüyada kavun görmek, farklı şekillerde dile getirilir. Bunlar; hastalık, maddi sıkıntı, ayrılık, ölüm, menfaat, geçim sıkıntısı olarak ifade edilir. Genel olarak hastalık olarak tabir edilen kavun sembollerini bir çok rüya tabiri kendi yorumlarına göre farklı şekillendirmiştir. Rüya alimimiz Kirmani’ ye göre, mevsimin de kavun görmek ya da kavun yemek, yaşanan maddi sıkıntıların son bularak esenliğe kavuşacağınıza, Çağdaş Ulama’ya göre kavun görmek, aşk dolu eğlenceli bir hayatınızın olacağına, İbn-i Şirin’ e göre kavun görmek, hane içinde ayrılıkların yaşanarak kişinin mutsuz olacağına, Ebu Said’ül Vaazın kavline göre rüyada kavun görmek, hastalığa işaret ederken, bu rüyayı gören kimseler sık sık hastalanır .

İmam-ı Nablusi’ye göre rüyada kavun görmek; İslami rüya alimlerine göre yorumlanan rüya tabirleri kişinin Allah’ı tealaya olan yakınlığına, ibadete düşkün, secdeden başını kaldırmayan, evine ve ailesine helal lokma götürerek fazla malda gözü olmayan, şükretmesini bilen kişilere işaret eder.  Rüyada kavun görmek ya da yemek, alacağınız önemli  kararlarda dikkat etmeniz gerektiğine, çevrenizdeki insanları iyi seçerek size zarar verecek kişilere karşı önlem almanız gerektiğine, ailenizi ve sevdiklerinizi iş hayatınızdan ve çevrenizdeki insanlardan uzak tutarak onların huzurunu bozacak kötülüklere maruz bırakmamanıza yorumlanır.

İslami rüya alimlerine göre rüyada kavun görmek; kısa sürede duyulacak müjdeli havadis öğrenmeye, bol berekete, helal servete, mutluluğu bulmaya, ettiği yeminine sadık duracağına yorumlanır. Rüyasında kavun gören kimse maddi sıkıntılarından kurtulur, eli bollaşır, ailesiyle olan kırgınlıkları son bulur, geçmişte yaptığı hatalardan ders alarak hayatını ona göre şekillendirir.

Rüyada Kavun Kesmek

Rüyada kavun kestiğini görmek; rüyayı gören kimsenin canının sıkılacağı, huzursuz olacağı anlar olacağına, iş hayatında umduğu başarıyı elde edemeyerek her yönden başarısız olacağına, hastalıkların ve kötülüklerin yakasını bırakmayarak hayatının her bölümünü huzursuz geçireceğine yorumlanır. Rüyada kavun kesmek, olumsuz olduğu kadar bazen de olumlu güzel olaylara sebep verir evlilik için hazırlık yapan kimseler için bu rüya hayırlı bir yuvaya sahip olmaya yorumlanırken, bazen de alacağınız müjdeli haber sayesinde tüm aksiliklerden kurtularak hayatınızın düzene gireceğine işaret edilir.

Rüyada Kavun Yemek

Rüyada kavun yediğini görmek; rüyanın şekline göre farklı şekiller de yorumlanır. Rüyada  tatlı kavun yemek, uzun yolculuğa çıkmaya, güzel olaylara vesile olmaya, aile içinde huzurun kaçmamasına, hastalıklardan ve kötülüklerden uzak durmaya yorumlanırken, rüyada çürük kavun yemek ise hastalığa, iş hayatında başarısızlığa, hane içinde hastalıklara ve ayrılıklara yorumlanır.

Rüyada Kavun Almak

Rüyada kavun aldığını görmek; rüya sahibinin iş hayatında olduğu mevkiden yükselmek amacıyla yapmış olduğu başarılı çalışmalara ifade eder. Bu rüyayı gören kimseler hırsları ve azimli çalışmaları ile kariyer hayatında yükselerek istediği mevki ve makama ulaşacağına, ailesi ve sevdikleriyle kısa süreli tatile çıkarak stresten uzak eğlenceli aktivitelere katılacağına işaret edilir.

Rüyada Kavun Bahçesi Görmek

Rüyada kavun bahçesi görmek; iş hayatınızda yaptığınız işlerde kararsız kalarak başarısızlığa ulaşacağınıza, duygusal davranışlarınız yüzünden istenmeyen olaylara maruz kalacağınıza, aile ilişkilerinize ikilik katmaya çalışan kötü niyetli yakınlarınızla karşı karşıya kalarak zor duruma düşeceğinize, hırslarınızın kurbanı olarak elinizdeki mal varlığınızı da kaybedeceğinizi işaret eder.

Rüyada Yeşil Kavun Görmek

Rüyada yeşil kavun görmek; rüyada olmamış ham olarak görülen yeşil kavun şerre işaret ederken bu rüya kişinin başının dertten ve sıkıntılardan kurtulamayarak ailevi düzeninin bozulacağına, iş hayatının düzensiz olarak akıp gidip yaptığı her işte başarısız sonuçlarla karşıya kalacağına, istemeye istemeye yaptığı işlerde huzursuz olup maddi kayıplar vereceğine yorumlanır.

Rüyada Sarı Kavun Görmek

Rüyada sarı kavun görmek; rüyada olgunlaşmış sarı kavun görmek ya da yemek  kişinin eline aldığı her işi başarıyla neticelendireceğini, devlet makamında bir otoriteye sahip olup sözünün geçeceğine, azmi ve dik duruşu sayesinde bir çok başarılı işlere imza atıp ismini kısa zaman da duyuracağına yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da müjdeli haber alıp kişinin maddi anlamda elinin bollaşacağı na işaret edilir.

Rüyada Çürük Kavun Görmek

Rüyada çürük kavun görmek; rüyayı gören kişinin hayatının her köşesinde başarısız olaylarla karşı karışa kalacağına, sıkıntı ve sorunların yakasını hiç bırakmayacağına, yaptığı her işte mutsuz olarak içindeki sıkıntıların hiç eksik olmayacağına yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da kişinin başarısız olaylar la karşısında umudunun yok olarak yaşama sevincinin tamamıyla yok olacağına yorumlanır.

Rüyada Tatlı Kavun Yemek 

Rüyada tatlı kavun yediğini görmek; hayırlı bir evlada, mutlu bir birlikteliğe, helal yollarla alın teri dökerek kazanılmış mala yorumlanır. Rüyasında olgunlaşmış tatlı kavun  gören ya da yiyen bir kimse uzun uğraşlar vererek girdiği işlerde başarılı sonuçlar elde ederek istediği hayata ulaşır

Rüyada Birden Fazla Kavun Görmek

Rüyada birden fazla kavun görmek; rüyayı gören kimsenin dertlerinin ve sıkıntılarının çokluğuna, hane içinde huzursuzlukların ve tartışmaların hiç eksik olmadığına, bir çok işte başarısız olarak kişinin maddi kayıplardan yakasını kurtaramayacağına, yakın zaman da kötü bir haber alarak sevdiği değer verdiği bir yakınını kaybedeceğine tutunacak bir dalı kalmayıp tüm ümitlerinin yok olacağına yorumlanır.

Rüyada Kavun Çekirdeği Görmek

Rüyada kavun çekirdeği görmek; zenginlik hayali kuran, gözünü daldan budaktan esirgemeyen, hayatın her zorluklarına göğüs gelerek bir den çok başarılı işlere imza atan rüya sahibinin kısa zaman da azmi ve kararlılığı sayesinde başarılı olup maddi zenginliğe kavuşacağına, istediği gibi hayatını dolu dolu yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Kavun Toplamak

Rüyada kavun topladığını görmek; elinizin bollaşarak maddi sıkıntılarınızın son bulacağına, beklenmedik bir yerde alacağınız güzel bir haberle iş hayatınız da bir anda konumunuzun değişerek mevki olarak yükseleceğinize, hayatınızın her köşesinde mutlu olarak kötülüklerden uzak kalacağınıza yorumlanır.

Rüyada Kavun Satmak

Rüyada kavun sattığını görmek; rüya sahibinin helal rızk getiren işlere girerek maddi sıkıntılarından kurtulacağına, azmi ve kararalı davranışı sayesinde tüm istek ve arzularına kavuşacağına, ailesini ve sevdiklerini tek bir alanda toplayarak hane içinde ayrılıkların yaşanmasına izin verilmeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Kavun Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada kavun görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren kavun rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Kavun  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada kavun görmek ya da kavun yemek; kişinin üzüntü ve kedere karışıp, sağlığını kaybedeceğine hastalanıp yatağa düşeceğine yorumlanırken,  rüyada olmamış yeşil bir kavun sarı kavundan daha iyidir, büyük kavunda küçük kavundan daha iyi ve hayırlıdır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. Aysel Gümüş dedi ki:

    Merhaba hocam hayırlı günler yaşanan huzursuz olanlardan dolayısı size dönüş yapamadık. Hocam rüyamda sulak bir yerde etrafı tel örgülerle çevrilmiş kavun bahçesi gördüm elimi uzatmaya her çalıştığım da kavun dikenleri elime batıyor bir türlü alamıyorum rüyamı yorumlarmısınız.

    1. admin dedi ki:

      Merhaba Aysel hanım maalesef yaşanan acı olaylar gerçekten hepimizi üzdü. Öncelikle rüyanı hayır olur inşallah rüyada Kavun görmek ya da kavın bahçesi görmek,kişinin kaderine hayatında yaşayacağı değişikliğe, hastalığa ve kötülüğe işaret ederken olgunlaşmamış kavun üzüntü, keder ve hastalığa, Yetişmiş ve tatlı kavun sıhhate, hapisten çıkmaya, Kavun hasta için şifaya, kavun dilimleri borç taksitlerine yorumlanır. Rüyada kavun bahçesi görmek, iş hayatınızda yaptığınız işlerde kararsız kalarak başarısızlığa ulaşacağınıza, duygusal davranışlarınız yüzünden istenmeyen olaylara maruz kalacağınıza, aile ilişkilerinize ikilik katmaya çalışan kötü niyetli yakınlarınızla karşı karşıya kalarak zor duruma düşeceğinize, hırslarınızın kurbanı olarak elinizdeki mal varlığınızı da kaybedeceğinize, kavun almak ise iş hayatınızda olduğunuz mevkiden yükselmek amacıyla yapmış olduğunuz başarılı çalışmalara ifade eder.