Rüyada “ Keçi ” Görmek

Keçi
Rüyada keçi görmek, düş sahibinin hayallerini gerçekleştirecek olmasına tabir edilir.
Etiketler:

Rüyada keçi görmek, düş sahibinin hayallerini gerçekleştirecek olmasına tabir edilir. Genel anlamı ile istek ve yapılmak istenilenlerin bir bir hayata geçirileceğini bildirir. Aynı zamanda tabiatı gereği inatçı ve aksi bir kişiye yorumlanır. Bu kişi bazen gören kişi bazen de yakın bir arkadaş olarak rivayet edilmiştir. Görülme şekline göre de farklı yorumlar içermek ile beraber, erkek keçi, kendisinden hayır görülecek evlada yorulur. Ayrıca güç ve şerefe, kazancın bol olmasına yorumlanmıştır. Rüyada görülen dişi keçi ise, aynı şekilde evlat sahibi olmak ile beraber, mal ve mülkiyete delalet eder. Alimler bu rüyayı, huysuz bir kadına, dünyalık elde etmeye, helal lokmaya ve beklenmedik yerden gelecek paraya yormuşlardır. Bazen de her iş öncesi alınan tedbire, gelişebilecek olaylara karşı temkinli ve hazır olmaya işaret eder. Rüyada keçi görmek, ile ilgili farklı yorumları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Rüyada Keçi Görmek Ne Demektir?

Rüyada keçi görmek, hayalleriniz adına atılan adımların olumlu sonuçlar vereceğini gösterir. İstenilen bir yaşama sahip olmak olarak da yorumlanmıştır. Rüyada keçi kesmek, iş yaşamında ki kazancın bereketli ve daim olacağını gösterir. Gören kişinin hayırlı evlatlar yetiştireceğini bildirir. Rüyada keçi eti yediğini görmek, maddi kayba ve elden çıkan mala tabir edilir. Rüyada keçi sütü içmek, yakın bir akraba kadından alınacak maddi desteğe, sağlığa ve zinde olmaya rivayet edilir. Rüyada keçi boynuzu görmek, zalime dur demeye, zorluk ve meşakkatler karşısında yılmadan mücadele edileceğini gösterir. Keçi boynuzu ağacı, yaşanacak doğal felakete, keçi derisi yüzmek, alın teri ile kazanılan helal kazanca yorumlanır. Rüyada keçiye bindiğini görmek ise, gayri ahlaki davranışlarda bulunmaya, gidilen yolun yanlış olmasına yorulur.

Rüyada Keçi Sürüsü Görmek

Rüyada keçi sürüsü görmek, iyi ahlaka, salih amele, dinde takva sahibi olmaya işaret eder. Keçi sürüsü gören kişi, maddi ve manevi sorunlarından kurtulur. Rüyada siyah keçi sürüsü görmek, cahiliyete, laftan anlamaz kişiler ile aynı ortamda bulunmaya tabir edilir. Siyah keçi yavrusu, düş sahibinin evladından yana dertli olmasına, hayırsız evlada rivayet edilir. Keçi yavrusu görmek, gereğinden fazla eli açık olmaya, müsriflik yapmaya yorumlanır. Keçi sağmak ise, rızkın teminin de kolaylık görmeye, daimi rızık ve bolluğa delalet eder.

Rüyada Beyaz Keçi Görmek

Rüyada beyaz keçi görmek, yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara, sabır göstermeye, kadere olan inanca işaret eder. Gören kişinin yaşadığı olumsuzluklara dövünüp, ağlamak yerine yılmadan mücadele edeceğine, Allah’ın izini ile gülen taraf olacağını gösterir. Rüyada kahverengi keçi görmek, yakın çevreden zor zamanlarda görülecek vefa ve dostluk olarak yorumlanır. Aynı zamanda emek verildiği sürece rızkın temininde kolaylık görüleceğine delalet eder.

Rüyada Keçi Kovalaması Görmek

Rüyada keçi kovalaması yada saldırması görmek, aksi ve huysuz biri ile yapılacak tartışmaya işaret eder. Kişinin bu süreçte mümkün derece bu kişiden uzak duracağını bildirir.

Rüyada Keçi Sevmek

Rüyada keçi sevmek, rüya sahibinin çocuklarına olan bağlılık ve merhametine delalet eder. Gören kişi ailesi için her türlü zorluğu göze alarak, onların rahatı için uğraşan kişidir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.