Rüyada “ Kedi ” Görmek

Kedi
Rüyada kedi görmek, kedi sevmek ya da kedi beslemek çocuk sahibi olacağınıza, eğer kadın iseniz eşinizden dolayı biraz sıkıntı çekeceğinize aynı zaman da samimiyetsiz ve iki yüzlü bir erkeğe yorulur.

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek; rüya sahibinin iş hayatında kıskanılacak derecede başarılı olan bir kimseyle kısa süreli fikir uyuşmazlığına düşüp küçük çaplı sorunlar yaşayacağına, yakın bir aile dostunun kıskançlıkları yüzünden ailesiyle olan bağlantılarının kopup hane içinde ayrılıklara sebep olacağına insanlara karşı temkinli davranması gerektiğine işaret eder. Eğer kişi rüyasında bir kedinin, o evden bir şey alıp, çıktığını görürse, hırsız o evden bir şey götürür. Çeşitli yorumlara göre; rüyada görülen kedi eş için cefayı, evladı, düşmanlığı, hırsızlığı, zinayı, vefasızlığı, kovuculuk yapmayı, göz ve yaşa işaret eder. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada kedi görmek, haksız yollarla kazanç elde etmeye, doğruluktan şaşmaya, şeytana, hastalığa delalet eder.

Rüyada Kedi Sevmek Görmek

Rüyada kedi sevdiğini görmek; kişinin içinde bulunduğu şekle göre farklı şekiller de yorumlanır. Eğer görülen rüya işle alakalı ise kişinin iş ortamında ona yakınlık gösteren dost gibi davranan kişilere karşı dikkatli olması gerektiğine, eğer hane içiyle alakalı bir rüyaysa kişinin yakın zaman da nur topu gibi bir oğlu olacağına yorumlanır. Ayrıca, çok sevinilecek bir haber alınacağına ve bu haber doğrultusunda kazançlı bir işe girileceğine ancak atılacak adımlarda dikkatli olunması gerektiğine yorulur.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Rüyada beyaz kedi görmek; rüya sahibinin iş hayatında kıskanılacak derecede başarılı olan bir kimseyle kısa süreli fikir uyuşmazlığına düşüp küçük çaplı sorunlar yaşayacağına, yakın bir aile dostunun kıskançlıkları yüzünden ailesiyle olan bağlantılarının kopup hane içinde ayrılıklara sebep olacağına insanlara karşı temkinli davranması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Rüyada siyah kedi görmek; hane içinde yakın zaman da ciddi anlamda sorunların yaşanacağına bu sıkıntıların eş ve çocuklarla ayrılıkların yaşanmasına kadar yaşanacağına evine girip çıkan insanlara dikkat etmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Siyah Kedi Isırması Görmek

Rüyada siyah kedi ısırması görmek; beklenmeyen bir anda ve hiç olmadık bir sebepten ötürü çok zarara uğraşacağına ve uzun bir zaman boyunca bu zarardan kurtulmak için çaba harcanacağına alamettir. Rüyada siyah kedi ısırması görmek, aynı zaman da rüya sahibinin iş hayatında başarılarını çekemeyen, yüksek makamlara gelmesini istemeyen ona maddi ve manevi anlamda zarar vermeye çalışan kötü niyetli insanlara işaret eder.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Rüyada sarı kedi görmek; rüya sahibini iş hayatında ayağını kaydırarak onun yerine geçmeye çalışan bu dünyada sadece hırsları çıkarları uğruna yaşayan insanları kırmaktan çekinmeyen günahı sevabın ne olduğunu bilmeyen insanlardan ciddi anlamda zarar göreceğine işaret eder.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek

Rüyada vahşi kedi görmek; rüya sahibinin iş hayatında güçlü bir rakibiyle karşı karşıya kalacağına bu çekişmenin kişide maddi anlamda zarara düşmesi ne işaret ederken bu rüya aynı zaman da gelecek olan hastalığa ve kötülüklere işarettir.

Rüyada Doğum Yapan Kedi Görmek

Rüyada doğum yapan kedi görmek; çok istenen bir işin büyük bir çaba gösterilerek yapılabileceğine bu yüzden daha iyi bir çalışma düzenine girilmesi gerektiğine yorumlanır. Aynı zaman da kişinin kısa süreli ciddi anlamda maddi sıkıntılar çekeceğine bu sıkıntılar yüzünden hem çevresinden hem de ailesi tarafından terk edileceğine sevdiklerini sandığı kimselerin yanında olmayacaklarına işaret eder.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Rüyada dişi kedi görmek; rüyada görülen dişi kedi bazen iyiliğe bazen de kötü dosta işarettir. Gördüğünüz dişi kedi eğer ev kedisiyse, rüyanız sıkıntılarınızdan kurtulacağınızı işaretidir. Gördüğünüz dişi kedi eğer sokak kedisiyse, etrafınızdan birinin tavır ve davranışlarının sonucu olarak sıkıntılı bir durumla karşılaşacaksınız demektir.

Rüyada Kedi Öldürmek Görmek

Rüyada kedi öldürdüğünü görmek; ünlü rüya alimlerimiz rüyada kedi öldürmeyi şöyle açıklamışlardır. İbn i Şirine göre rüyada kedi öldürmek; gerçek hayatınızda bir hırsızla karşılaşacağınıza elinizdeki mal varlıklarınızı ciddi anlamda kaybedeceğinize işaret ederken, Allame Meclisi’ne göre ise kedi öldürmek feraha kavuşacağınızın işaretidir.

Rüyada Kedi Eti Yemek Görmek

Rüyada kedi eti yediğini görmek; haram mal yiyen kötü niyetli insanlara işarettir. Bu rüyayı gören kimseler Allah’ın günah kıldığı yasaklardan kaçınmayıp şeytanın yoluna giden insanlara zarar vermekten çekinmeyen sadece kendi çıkarları uğruna yaşayan aciz insanlara yorumlanır.

Rüyada Kedi Isırması Görmek

Rüyada kedi ısırması görmek; rüyada görülen kedi ısırması iki farklı şekilde dile getirilir. Rüyada ısıran kedi güzel temiz ev kedisiyse önünüzde bir ömür mutlu, huzurlu, bolluk içinde yaşayacağınız bir hayatın sizi beklediğine işaret ederken rüyada ısıran kedi vahşi yırtıcı bir kedi ise önünüzdeki yol boyunca işlerinizin ters gideceğine işaret eder.

Rüyada Kedi Tırmalaması Görmek

Rüyada kedi tırmalaması görmek; etrafınızda size karşı düşmanlık güden kötü niyetli kişilerin varlığına işaret eder. Bu düşmanlarınıza karşı çok dikkatli olmalı yaptığınız her işi ve attığınız her adımda temkinli davranmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada size saldıran kedi eğer erkekse bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanır. Eğer bu kedi yabani bir erkek kedi ise geçireceğiniz hastalık şiddetli olacak demektir.

Rüyada Kediye Dönüşmek Görmek

Rüyada kediye  dönüştüğünüzü görmek; hırsızlığa davet çıkaracağınıza işaret eder. Yapmış olduğunuz bu yol haram mal ile yüklü miktarda servete konacağınıza işarettir. Rüyanızda bir ev kedisine dönüştüğünüzü görmüşseniz ve evde rahat yerinizde uyumuş sanız, bu uzunca bir süre işlerinizin ters gideceğini gösterir.

Rüyada Kedi Kovalamak Görmek

Rüyada kedi kovaladığını görmek; hayırlı kısmetli olaylara gireceğinize elinize yüklü miktarda para geçeceğine, ciddi anlamda büyük yardımlara el atacağınıza yorumlanır.

Rüyada Kedi Satmak Görmek

Rüyada kedi sattığını görmek; rüyada kedi sattığınızı görmeniz mal varlığınızı harcayacağınız şeklinde tabir edilir. Çevrenizde yakınlık gösterdiğiniz insanlardan zarar görerek mal kaybına uğrayacağınıza, elinizdeki kaybederek boş bir amaç uğruna sıfırı tüketeceğinize yorumlanır.

Rüyada Kedi Okşamak Görmek

Rüyada kedi okşadığını görmek; vefalı bir dosta ve onunla beraber geçireceğiniz güzel muhabbete işarettir. Eğer kedilerden hoşlanmıyorsanız, rüyada kedi okşamak ikiyüzlü bir insana hak ettiğinden fazla değer vereceksiniz demektir.

Rüyada Kedi İniltisi Duymak

Rüyada kedi iniltisi duymak; rüyada kedi iniltisi duymanız yanlış işler yapmanıza, hayatınıza yaramaz kötü niyetli kişileri sokmanıza, aslı olmayan birden fazla yalana inanmanıza yorumlanır.

Rüyada Kuyruksuz Kedi Görmek

Rüyada kuyruksuz kedi görmek; yaşamınızda kararlarınızı özgürce veremediğinizi ve bundan dolayı rahatsızlık hissettiğinizi göstermektedir. Bu rüya kişiyi iş hayatında olumsuz yönde etkileyip yükselmesine izin vermeyecek sıkıntıların meydana getireceğine işaret eder.

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Rüyada yavru kedi görmek; sevdiğiniz kişiler olduğunu ancak sizin o sevdiğiniz kişileri ihmal ettiğinizi, yeteri kadar arayıp sormadığınız veya ilgilenmediğinizi ifade eder. Rüyada görülen yavru kedi bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu temsil eder. Bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Asya Soydan dedi ki:

  Hocam sizden bir ricam daha ‘olacak kardeşim rüyasında yavru kedisini kucağında aldığını görüyor kedi kucağında iken kanlar icinde kalıyor rüya hakkında bilgi verirseniz çok minnettar olurum

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Asya hanım kardeşinizin görmüş olduğu yavru kedi sevdiğiniz kişiler olduğunu ancak sizin o sevdiğiniz kişileri ihmal ettiğinizi, yeteri kadar arayıp sormadığınız veya ilgilenmediğinizi ifade eder. Rüyada görülen yavru kedi bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu temsil eder. Bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir. Yavru kediyi ölmüş olarak görmek ise, gerçek hayatınızda bir hırsızla karşılaşacağınıza elinizdeki mal varlıklarınızı ciddi anlamda kaybedeceğinize işaret ederken, Allame Meclisi’ne göre ise kedi öldürmek feraha kavuşacağınızın işaretidir.

 2. ilhan dedi ki:

  Hocam komşumuz bizimle ilgili bir rüya görmüş yorumlarmısınız.
  eşimle komşumuz evdeyken 3 tane kara kedi bizim eve girmiş eşim kara kedileri yakalamaya uğraşırken komşumuz eşime yakalamaya uğraşma bak çocuğun odasına giriyor demiş eşimde kediyi suyla kovalamış kedi evin kapısından dışarı çıktığı gibi yetişkin bir erkek insana dönüşmüş. komşumuz ben o gördüğüm kişiyi tanıyorum sizin evin yeriyle alakalı birisi ama kim olduğunu çıkartamıyorum diyor. bu rüyanın tabiri nedir hocam zahmet olmazsa yorumlayabilirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba ilhan bey rüyada siyah yani kara kedi görmek, hane içinde yakın zaman da ciddi anlamda sorunların yaşanacağına bu sıkıntıların eş ve çocuklarla ayrılıkların yaşanmasına kadar sürüp gideceğine, hanesine girip çıkan insanlara dikkat edip attığınız her adımda ileriye dönük planlar yapmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada görülen siyah kedi sembol itibariyle uğursuzluğu, yaşayacağınız kötülükleri, hastalığın ve tatsız olayların hiç yok olmayışını işaret eder. Ünlü rüya alimimiz Seyyid Süleyman’a göre rüyada siyah kedi görmek, hastalığa, pişmanlık duyacağınız hatalar işlemeye, ailenizle ayrı kalmaya, ksımet kapılarınızın kapanmasına, şerrin ve kötülüğün gölge gibi etrafınızda dolaşmasına yorumlanır.