Rüyada “ Kertenkele ” Görmek

Kertenkele
Rüyada görülen kertenkele, vahşet hisleriyle dolu korkunç bir adamı ifade eder. Rüyada kertenkele görmek; kazançta şüphe veya şüpheli bir adamı görmektir.

Rüyada Kertenkele Görmek ; Rüyada kertenkele görmek  halka hile yapan bir kimseyi ifade eder. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanır.Aynı zamanda rüyada kertenkele rüyayı gören kişinin çevresinde fesat dedikoducu kimselerin olduğuna yorumlanır. Rüyada görülen kertenkele aynı zamanda kötü ve art niyetli bir erkek olarak da tabir edilir.

Bazı Yorumculara Göre; Rüyada görülen kertenkele, vahşet hisleriyle dolu korkunç bir adamı ifade eder. Rüyada kertenkele görmek; kazançta şüphe veya şüpheli bir adamı görmektir.

Rüyada Büyük Kertenkele Görmek; akşam, sabah hükümdarın yanından ayrılmayan ve onun arkadaşları ile insanlar arasında savaş heyecanı uyandıran vezirdir.Rüyada büyük bir kertenkele işsiz kimse için çalışmayı, dinde fesat yahut ateşe tapan bir kadını ifade eder

Rüyada Kertenkele Görmek; Rüyada kertenkele ölü üzerine ağlamayı ve ölünün meziyetlerini saymayı ifade eder.

Rüyada Küçük Kertenkele  Görmek ; Rüyada kertenkele  aşağılık ve alçak bir kimseyi, yemek ve kazançta haris olmayı, ahlak ve mizacının karışık olmasını ifade eder.

Rüyada Renkli Kertenkele Görmek;Rüyada herkesi kötüleme ve şikayet ederek halkın arasını bozan ve onlara kötü şeyleri öğretip, hayırlı şeylerden  kaçın dır an ve ara bozuculuk ve düşmanlık sokan kötü bir adamı ifade eder.Alaca kertenkele fakirliği, üzüntüyü, alçak bir kimseyi ifade eder.

Rüyada Kertenkele Eti Yemek ; Rüyada kertenkele eti yiyen kişi çevresine dikkat etmeli çevresinde onu çekiştiren zarar vermek isteyenlerin olduğuna yorumlanır.

Rüyada Kertenkele Isırması ; Rüyada kertenkelenin ısırdığını görmek  yada kertenkelenin soktuğunu görmesi rüya sahibinin çevresinde dost yada düşmanlarını tanımadığına yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Burcu dedi ki:

  Ben rüyamda renkli kertenkele gördüm. Evin içinde dolanıyordu annemle babamda onu yakalamaya çalışıyordu. sonra babam kertenkele ye vurdu. Ama yakalayamadi. Kertenkele dengesini kaybetti. Sağa sola savruldu. Nereye gideceğini bilemedik. Sonra bi anda içime girdi. Bende bi an kıpırdadm panikledim. Öyle uyandım. Anlami nedir ?

  1. admin dedi ki:

   Rüyada kertenkele görmek size ve ailenize zarar vermek isteyen fitne ve fesatlık yaparak hanenin huzurunu kaçıracak kimselere yorumlanır.

 2. Merve Duman dedi ki:

  Ruyada kertenkele gordum n
  Buyum kahverengiydi ustume geldi ısırdım annemde dedi zehirli degil

  1. admin dedi ki:

   Rüyada kertenkele görmek halka hile yapan bir kimseyi ifade eder. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanır.Aynı zamanda rüyada kertenkele rüyayı gören kişinin çevresinde fesat dedikoducu kimselerin olduğuna yorumlanır.

 3. asli dedi ki:

  ben de rüyamda annemlerin evinde iri bi bir kertenkele gördüm.ben insan kaçmaya calisiyodum fakat ablam sürekli onun kertenkele olup olmadigini anlamaya calisiyodu.ne anlama geliyi bu rüya sizce tskler.

  1. admin dedi ki:

   Rüyada kertenkele görmek halka hile yapan bir kimseyi ifade eder. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanır.Aynı zamanda rüyada kertenkele rüyayı gören kişinin çevresinde fesat dedikoducu kimselerin olduğuna yorumlanır.

 4. Taha dedi ki:

  Rüyamda yatagımın oldugu duvarda büyük kertenkele vardı ne anlama geliyor ölüm mü?

  1. admin dedi ki:

   Rüyada kertenkele görmek ve anlattığınız bu rüya ailenizin içine girecek olan düşmana yorumlanır.Bu düşman hane içinde dedikodu yaparak sizlere ehvam ve vesvese vereceğine tabir edilir.

 5. tuğba dedi ki:

  ben rüyamda bir leğenin içinde 2 kertenkele ikide yılan olduğunu gördüm yılanın rengi gri ve siyahtı kertenkelenin rengi ise birinin siyah kahverengi arası bi renkti diğerinin ise ciğ tavuk rengindeydi bunlar yatağımın üstünde bir kırmızı leğendeydiler kertenkeleler çiftleşiyordu ben onları alır aşağı atmak istedim kertenkele elimi ısırdı ama yinede aşağıya attım. lütfen çok merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Tuğba hanım rüyada kertenkele görmek halka hile yapan bir kimseyi ifade eder. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanır.Aynı zamanda rüyada kertenkele rüyayı gören kişinin çevresinde fesat dedikoducu kimselerin olduğuna yorumlanır.

 6. kelebeğin rüyası dedi ki:

  rüyamda iki tane kertenkele evin içindeydi. birinin rengi mavi lacivert gibiydi. annem aldı birini balkondan attı, diğerini de attığını söyledi ancak attığını görmedim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ebru hanım rüyada kertenkele görmek; halka hile yapan bir kimseyi ifade eder. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanır.Aynı zamanda rüyada kertenkele rüyayı gören kişinin çevresinde fesat dedikoducu kimselerin olduğuna yorumlanır. Rüyada görülen kertenkele aynı zamanda kötü ve art niyetli bir erkek olarak da tabir edilir. Bazı rüya alimlerince Rüyada görülen kertenkele, vahşet hisleriyle dolu korkunç bir adamı ifade eder. Rüyada kertenkele görmek; kazançta şüphe veya şüpheli bir adamı görmektir.

 7. emine dedi ki:

  rüyamda adım attığın heryerde keryenkele gördüm evin içinde

  1. admin dedi ki:

   Rüyada hane içinde kertenkele görmek, ölü üzerine ağlamayı ve ölünün meziyetlerini saymayı ifade eder. Uğursuzluk olarak tabir edilen kertenkele rüyası kişinin çevresindeki insanlara dikkat etmesi gerektiğine, sevdiği bir kişiyi kaybedeceğine, yaptığı işlerde hatalı davranışlar sergileyerek istemeyerek hatalar yapacağına yorumlanır.

 8. Hüseyin Eroğlu dedi ki:

  rüyamda küçük bir kurbağa gördüm ona bakarken sıçradı onu ararken, toprağın yarığına saklanmış bir kertenkele gördüm kertenkeleye taş atıyorum ama değmiyor.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey Rüyanızın Yorumu
   Rüyada Kertenkele Görmek ; Rüyada kertenkele görmek  halka hile yapan bir kimseyi ifade eder. Aynı zamanda rüyada kertenkele rüyayı gören kişinin çevresinde fesat dedikoducu kimselerin olduğuna yorumlanır. Rüyada görülen kertenkele aynı zamanda kötü ve art niyetli bir erkek olarak da tabir edilir. Rüyanızda kertenkeleye taş atma isteği içersinde olmanız düşmanlarınızla çetin bir mücadeleye gireceğinize tabir olunur. Aynı zamanda bu rüya uyarıcı niteliğinde bir rüya olup kişinin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem alması gerektiğine yorulur.

 9. Pelin dedi ki:

  Rüyamda bos beyaz duvarları olan bir odada , kutuların üstünde 4-5 tane kurbağa gördüm büyüklerdi sürekli zıplıyorlardı daha sonra kurbagalar birden kertenkeleye döndüler korkmaya başladım üzerime doğru gelirken birden odadan cıkıp gittiler ama cok büyük bir korkuyla uyandım . Anlamı nedir ?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba pelin hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu: rüyada kurbağa görmek, hoş görülü, mütevazi, ahlaki yönden kuvvetli ve dini konulara yönelen birisine işaret eder. Kertenkele ise tam zıttı olarak, insanlar arasında kovuculuk yapan, dedikodu çıkaran, fesatlık yapan birine delalet eder. Rüyanızın genel olarak anlamı ise, yaşadığınız doğru hayatı, yalan ve tatlı sözleri ile bozmaya, hem yanınızda dost gibi görünüp hemde sizi yanlışa sürükleme çabası içersinde olan bir kişiye işaret eder. Fakat tüm çabalarına rağmen bunları başaramayacağına, bir süreliğinede olsa sizi etkisi altına alacağına ama bunun uzun sürmeyeceğine ve sizden uzaklaşmak zorunda kalamsına yorulur.