Rüyada “ Kömür ” Görmek

Kömür
Rüyada kömür görmek neye delalet eder. Rüyada kömür görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada kömür görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Kömür Görmek 

Rüyada kömür görmek; Ağaç kömürü hürmetli bir kimseye, maden kömürü rızk ve mala, Kendisiyle ateş tutuşturulan her şey günah işlemeye, Yanıp kül olmuş kömür hükmü geçmiş söze, kaçırılmış fırsata, Kış mevsiminde görülen kömür mala, Kömür bazen zorluk ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada kömür görmek, hak edilmeyen haram yollarla kazanılmış mala yorumlanırken devlet makamında üstün bir kişiyle aynı ortamda bulunmaya o kişi karşısında suçlu görevi almaya yorumlanır. Rüyada yanan çıtırdayan kömür görmek ise iş hayatınızda ki sorunlarınızdan tek tek kurtulup düze çıkacağınıza, rahat bir nefes alıp derin bir oh çekeceğinize, dostunuzu ve düşmanınızı yakından görüp hayatınızı ona göre yönlendireceğinizi delalet eder. Ünlü rüya alimimiz Cafer-i Sadık (r.a )’ ya göre rüyada kömür görmek; Allah’tan yoksun kuldan uzak şeytanın yolunda giden günah işlemekten çekinmeyen, doğrululuk güzellik yolunda gitmek yerine fitne ve fes atlığı seçen kötü niyetli insanlara yorumlanır der.

Rüyada  Kömür Madeni Görmek

Rüyada kömür madeni  görmek; rüya sahibinin hatır gönül işi yaparak hayatını sürdüreceğine, çevresindeki dostlarıyla sıkı fıkı olup hayatının her köşesini renkli hale getireceğine, hayatın gelip geçici heves olduğunu bildiği için maddi ve manevi değerleri yok sayıp kendisini ona göre yöneteceğine yorumlanır. Rüyada görülen maden kömürü aynı zamanda hatır gönül sahibi bir kimseye, müjdeli bir haber almaya, kısa süreli tatile çıkmaya yorumlanır.

Rüyada Kömür Taşımak

Rüyada kömür taşıdığını görmek; maddi ve manevi anlamda kişinin kazancına işaret eder. Rüyada kömür taşıyan kimse helal yollarla ekmek parası kazanan, çoluğuna çocuğuna helal ekmek yediren, azla yetinmesini bilip her zaman Mevlaya şükreden yaşadığı hayatın sadece sınavdan ibaret olduğuna inanan mümin sahibi kimselere yorumlanır.

Rüyada Kömür Tozu Görmek

Rüyada kömür tozu görmek; hayra yorumlanmaz. Rüyayı gören kimsenin malının değerini bilmeyip hal vurup hal savuracağına, kazancını haram olan şeylerle harcadığı için parasının bereketini göremeyeceğine, çok istediği arzuladığı, büyük maddi yatırım yaptığı bir işte hüsrana uğrayıp beklediği başarıyı elde edemeyeceğine yorumlanır. Rüyada görülen kömür tozu aynı zaman da sevdiğiniz bir kimseyi kaybetmeye, hayatınızın olumsuz yönde etkileneceğine işaret eder.

Rüyada Kömür Almak

Rüyada kömür aldığını görmek; rüya sahibinin hayatının dönüm noktasında olup zor bir işten alnının akıyla çıkacağına, kötü niyetli insanlar yüzünden ailesi ve dostlarıyla arasının açılıp sevdiklerinden uzak kalacağına, gireceği her işte başarısız olup talihsizliklerin yakasını bırakmayacağına yorumlanır.

Rüyada Kömürcü Görmek

Rüyada kömürcü görmek; Zalim ve despot idareciye; yalan ve nifaka, yüz kızartıcı şeylere delalet eder. Rüyada görülen kömürcü aynı zaman da lider vasfına sahip, mevki ve makama önem veren, idari kadrolarda görev almış aldığı her işi başarıyla yerine getiren, toplum karşısında örnek davranışlar sergileyerek saygınlığıyla bilinen, eğlenceli hayata düşkün hayatı pozitif yaşamasını iyi bilen kimselere işaret eder.

Rüyada Kömürlük Görmek

Rüyada kömürlük görmek; hayırlı olmayan bir rüya olup rüyayı gören kimsenin yakın zaman da talihsiz anlar yaşayacağına hastalıkların ve kötülüklerin yakasını hiç bırakmayacağına, toplum karşısında dışlanıp herkesten uzak kalacağına, sevdikleri kişilerin yanından tek tek uzaklaşıp kendi köşesine çekileceğine yorumlanır. Rüyada kömürlük gören kimse aynı zaman da amansız uzun sürecek bir hastalığa yakalanır kendi can derdine düşerken işten güçten her şeyden uzak kalır kişi bir süre sadece kendi canıyla uğraşacak ve sadece kendi derdine düşecek demektir.

Rüyada Taş Kömür Görmek

Rüyada taş kömür görmek;  kalpsiz, insanları sevmesini bilmeyen, bu hayatı sadece çıkarı uğruna yaşayan, tabiri caizse taş kalpli insanlara yorumlanır. Rüyada taş kömürü gören kimse kariyer hayatında yükselmek zirveye çıkmak için sevdiği dostlarını kırmaktan çekinmeyen, insanların haklarını yiyerek sırtlarından geçinen iş hayatında kesinlikle duygusala yer vermeyip daima aklı ve mantığıyla hareket eden kişilere yorumlanır.

Rüyada Mangal Kömürü Görmek

Rüyada mangal kömürü görmek; talihsizliklerin yakanızı bırakmayacağına sıkıntılı günler geçireceğinize yorumlanır.  Yanan mangal kömürü görmek mali durumunuzun artacağına bolluğa ereceğinizi işarettir.

Rüyada Kömür Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada kömür görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren kömür rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Kömür sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada kömür görmek; görülen rüyanın şekline göre farklı anlamlarda dile getirilir. Yaz mevsiminde görülen kömür hastalığa ve kötülüklere işaret ederken kış mevsiminde kömür yaktığını görmek ise mala, mülke sıkıntılara göğüs germeye, helal yollarla kazanç elde etmeye yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Nesrin dedi ki:

  Merhaba,

  rüyamda yolda yürürken yolda çalışma olduğunu görüyorum. Yol kazılmış ve zeminden kömür çıkmış.
  Bende kömür yığının üzerine çıkıyorum ve inşallah buradan düşmem diyorum. Sonrasında düşmeden çıkıyorum ve yoluma devam ediyorum.

  Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba nesrin hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu:Rüyada kömür görmek; Ağaç kömürü hürmetli bir kimseye, maden kömürü rızk ve mala, Kendisiyle ateş tutuşturulan her şey günah işlemeye, Yanıp kül olmuş kömür hükmü geçmiş söze, kaçırılmış fırsata, Kış mevsiminde görülen kömür mala, Kömür bazen zorluk ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada kömür görmek, hak edilmeyen haram yollarla kazanılmış mala yorumlanırken devlet makamında üstün bir kişiyle aynı ortamda bulunmaya o kişi karşısında suçlu görevi almaya yorumlanır. Görmüş olduğunuz rüyada kömür yığını iş yada özel yaşamınızda bir takım sorunlar yaşayacağınıza fakat düşmeden yolunuza devam etmeniz, sorunların üstesinden kısa zaman içersinde geleceğinize tabir olunur. Sizin için uyarıcı bir rüya olup aldığınız kararlara dikkat etmeniz gerektiğine, hatalı bir yolda iseniz bir an önce vazgeçmeniz gerektiğine rivayet olunur.

 2. TÜLİN dedi ki:

  Rüyamda dayımın evine gidiyorum evde kimse yok, mutfakta yerde poşetin içinde büyük parçalar halinde kömür var, onu alıyorum ağzını bağlıyorum ve balkona koyuyorum, ne demek acaba?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Tülin hanım rüyanız hayır olsun. Rüyada kömür görmek; Ağaç kömürü hürmetli bir kimseye, maden kömürü rızk ve mala, Kendisiyle ateş tutuşturulan her şey günah işlemeye, Yanıp kül olmuş kömür hükmü geçmiş söze, kaçırılmış fırsata, Kış mevsiminde görülen kömür mala, Kömür bazen zorluk ve sıkıntıya delalet eder. Geniş bilgi için: https://www.diniruyatabirleri.com.tr/ruyada-komur-gormek/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.