Rüyada “ Körlük ” Görmek

Körlük
Rüyada körlük görmek neye delalet eder. Rüyada körlük görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada körlük görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Körlük Görmek

Rüyada körlük görmek; Yanlış bir karar alarak iyi bir iş imkanını kaçıracağınız anlamına gelir. Bu rüya, iyi niyetinizin kötüye kullanılacağının da habercisidir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. kaderhilal dedi ki:

  hayırlı günler,rüyamda okul gibi bir yerde düğün gibi bir organizasyon düzenlemişiz,gelen misafirler hepsi üniversite öğrencileri ,sınıf gibi bir yerde kapıda hoşgeldiniz demek için kapıda ev sahipliği yapıyorum,gelen misafirlerin içinde bir bayan bana sarılıyor,kör olduğunu farkediyorum,yardım ediyorum,onu bir yere oturtmaya çalışıyorum,onunla ilgileniyorum,misafirlerimle ilgileniyorum,mutluyum gelen misafirlerimizde mutlu,birde çok büyük 2 tane dut ağacı görüyorum o kadar büyük ki hayran kalıyorum,bahar ayındayız sanırım yiyorum hem beyaz dut hemde kara dut yiyorum,çok tatlıydılar,yorumlarınız için şimdiden teşekkürler,dut için mevsiminde olmazsa iyi değil olarak gördüm şuan kış ama rüyamda bahar ayındaydık, hatta olmuş mudur acaba serttir diyorum,bi yiyorum olmuş, eğer anlamı olumsuzsa yorum yapmazsanız çok sevinirim hayırlı günler

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba kader hanım rüyanız hayırlı olsun rüyanızın yorumu
   rüyada kör bir bayan görmek ağzı sıkı herkesin kendisine güvenip sırrını paylaşan kendinden emin birisi olmasına işaret eder. Rüyada mevsimi dışında dut yemek her ne kadar olumsuz yorumlar içermiş olsada rüyanızın genelinde yakın çevrenizde bulunan aile yada arkadaş çevrenizden karı koca bir çiftin hakkında bildiğiniz bir sırra delalet eder. Görmüş olduğunuz rüyada ya bu sırrı işfa edip bu aile içersinde kırgınlıklara sebebiyet vereceğiniz yada sırrınızı kendinizde tutup olayları akışına bırakmanıza rivayet edilmiştir.
   Allah yar ve yardımcınız olsun…

   1. Kadehilal dedi ki:

    Yorumunuz için çok sağolun kör olarak gördüğüm ruyayla dut farklı rüyalar olsa yine yorumu aynı mı olur ayri ruya mi yada aynı rüyanın içinde olup olmadığını hatırlayamıyorum ama dut
    ruyadsinda da kalabalık arkadslarlaydik Allah razı olsun

    1. Yorumcu dedi ki:

     Merhaba kader hanım sorunuzun cevabı
     rüyadalarda görülen kişi yada nesneler bazen tek başlarına bazen ise rüyanın geneli ile yorumlanmaktadır. Genel olarak görülmüş olan rüyalar kişi uyanır uyanmaz üzerinde bıraktığı olumlu yada olumsuz etkiye göre tabir edilmiştir. Kişi eyer hatırladığı bir rüya sonrası kendisini huzurlu hisseder ise rüyada bu yöndedir. Eyer görmüş olduğunuz rüyada endişe ve korku içersinde uyanır isenizde bu şeytani rüyalar olup kişiye korku vermek içindir.
     * Şeytani rüyalar: Şeytan tarafından bir kişiyi korkutmak için meydana gelen, görülen rüyadır. Şeytanı rüyalar, yalan rüyalardır. Şeytani rüya da kişinin rüyasında şeytan tarafından ehvam ve vesveseler beslenerek gördüğü yanıltıcı rüyalardır.
     * Kişinin özellikle kendisinin bilinç altı kuruntularla meydana getirdiği rüyalardır ki: kişi gündüzleri kendi kafasında kurduğu kuruntuları, hadise ve olayları, gece rüyasında aynen görmesi demektir. Yani, şeytan tarafından kişiyi korkutmak için meydana gelen, gösterilen bu gibi rüyalar ve kişinin kendisi tarafından şu­ur altı kuruntularla meydana getirdiği rüyalar, yalan ve gerçek dışı rüyalardır. Bu rüyalar dikkate alınmaz.
     Kötü Rüya Gördüğümüzde ne Yapmalıyız
     KÖTÜ BİR RÛYÂ GÖREN
     Kötü (korkulu), rüya gören kimse ise, gördüğü bu hoşlanılmayan ve hoşlanmadığı rüyanın hayra dönmesi için Cenab-ı Allah’a sığınmalı ve O’na dua edip yalvar malıdır.
     Gördüğü bu kötü rüyanın şerrinden (zararından) ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınmak ve üç defa “Euzü billahimineşşey- tanirracîm” duâsını okumalıdır. Yani:
     “Allah’ım! gördüğüm bu korkunç rüyanın şerrinden ve senin ilahı rahmetinden kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım” demektir.
     Bu kimse, gördüğü karışık rüyanın etkisiyle korku içinde titreyerek uyandığı zaman, “üç defa sol tarafına” hafif bir sesle tükürür gibi “tuh tuh” demelidir. Ve rüyâyı gördüğü zaman­ki yatıyor olduğu yanından diğer yanına dönmelidir. Böyle yaptığı zaman sakinleşecektir.
     İyi Günler dileriz…

     1. Kaderhilal dedi ki:

      Allah razı olsun sizden sitenize bayılıyorum

     2. Yorumcu dedi ki:

      Teşekkürler Kader Hanım bir nebzede yardımcı oluyorsak ne mutlu bize..