Rüyada “ Kovalanmak ” Görmek

Kovalanmak
Rüyada kovalanmak rüya sahibinin şüpheci, velveleci ve kuruntu yapan kimse olarak anlatılır. Rüya sahibi her şeyden herkesten şüphe duyan kimse olarak görülür.

Rüyada Kovalanmak

 Rüyada kovalanmak görmek; rüya sahibinin şüpheci, velveleci ve kuruntu yapan kimse olarak anlatılır. Rüya sahibi her şeyden herkesten şüphe duyar kimse güven duygusu gütmez bu kişiler tabiri caiz havada ki nemden bile şüphe kapan kimselerdir. Rüyada kovalanmak ayrıca, rüya sahibinin rahatsız olduğu, görüşmek istemediği ama yine de her gün yüz yüze gelmek zorunda kaldığı kişilere işaret eder. Rüya sahibi değil yüzünü görmek, adını bile duymak istemediği bu kişilerle hiç çaresiz her gün karşılaşmaktan dolayı büyük bir huzursuzluk içindendir ve bu durum onun hayatta en çok şikayet ettiği konulardan biridir diye ifade edilir.

Rüyada Kovalanmak İslami Anlamı; rüyayı sahibinin iş hayatında kılı kırk yaparak ince ayrıntılara takılan küçük sorunlardan bile tartışmalara vesile olan huysuz özelliğe sahip olup çevresindeki insanlar tarafından sevilmediğine, aldığı kararlar ve yaptığı işlerde sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket edip insanların mutluluğunu hiçe saydığına, var yemez bir yapıya sahip olduğu için kazancını çevresinde var olan herkesten gizli tuttuğuna yorumlanır.

Rüyada Kovalanmak Dini Anlamı; Allah yolundan uzaklaşarak şeytanın vesveselerine boyun eğmeye, ibadetle ticarete aynı safhada bir tutarak helal kazancına haram katmaya, insanların kul haklarına girerek en büyük günahları işlemekten çekinmemeye, rüya sahibinin çevresinde ki insanlardan uzak sadece hırsları doğrultusunda hareket ettiğine yorumlanır.

Ünlü rüya alimimiz Farabi’ye göre rüyada kovalanmak; görülen rüyaların tam tersine Allah yolunda ilerleyerek Allah’ın emir ve buyruklarını yerine getirmeye, Peygamberimizin sünnetini yerine getirerek ehli Müslim kulları arasına girmeye, rüyada bir şeyden kaçmak  ya da birileri tarafından kovalandığını görmek; hane içinde ayrılıkların yaşanmasına, sevdiğiniz bir yakınınızı kaybetmeye, kısa süreli maddi ve manevi sıkıntı yaşamaya yorumlanır.

Rüyada Birileri Tarafından Kovalanmak

Rüyada birileri tarafından kovalanmak; rüya sahibinin kendisini çekemeyen komşularına, arkadaşlarına ve ticaret hayatındaki rakiplerine yorulur. Bu kişiler rüya sahibini düşürmek için her anını kollayarak, zayıf bir an yakalayıp, bunu kullanmayı hedefliyorlar demektir. Bu kişiler genelde iş hayatı ve çevre hayatında sevilen kimseler olarak görülmezler.

Rüyada Bıçakla Kovalanmak

Rüyada bıçakla kovalandığını görmek; rüya sahibine kötülük vermek için uğraşan insanları temsil eder. Bu kimseler genelde çevresinden zarar gören sevilmeyen kişiler olarak bilinir.

Rüyada Köpek Tarafından Kovalanmak

Rüyada köpek tarafından kovalanmak; rüya sahibinin iş hayatında ki rakiplerini temsil olarak görülür. rüya sahibi iş hayatında rakipleri tarafından sürekli taciz edilir başarısızlığa düşürülmek için uğraşılır. Buda rüya sahibinin hem iş hayatında hem de özel hayatında maddi ve manevi anlamda olumsuz olarak adlandırılır.

Rüyada Silahla Kovalanmak

 Rüyada silahla kovalandığını görmek; rüya sahibinin düşmanlarının çok olduğunu ifade eder. Bu kişiler genelde iş hayatında yaşanan olumsuzluklar doğrultusunda ortaya çıkarlar. Rüyada silahla kovalandığını gören kişi üzerindeki kem gözlerden kurtulması için de bir türbeye gidip hocaya kendini okutması ya da kurşun döktürmesi gerektiği kanısı yaygındır.

Rüyada Kaçmak

Rüyada kaçtığını görmek; hayırlı işlere delalet eder. Yapılan hatalardan dönmeye ve onlardan ders almaya, dini vecibeleri yerine getirmeye başlamaya, tehlikeden uzaklaşmaya, kazadan ve beladan uzak olmaya işaret eder. Makam ve saygınlık sahibi olan bir kimsenin rüyasında kaçtığını görmesi, onun işinde çok daha başarılı olacağı anlamına gelir. Rüyasında cesurca, bir an bile tereddüt etmeden kaçan kişi için hayatın sonu gelmiş demektir yani ölümün işaretidir. Rüyada kaçmak aynı zamanda kişiyi derinden etkileyen bir olayı bir türlü üzerinden atamaması anlamına da gelir.

Rüyada Kovalanmak Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada kovalanmak görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren kovalanmak  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Kovalanmak sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada kovalanmak, rüyayı gören kişinin fitne fesat insanların mutlu olmasına tahammül edemeyen, kendisinden başka kimseyi düşünmeyen, hayatta sadece çıkarları uğruna hareket eden kişilere yorumlanırken, bu rüya aynı zamanda kısa süreli yolculuğa çıkacağınıza, müjdeli bir haber alıp hayatınızın değişeceğine, ailenizle birlikte mutlu bir hayat süreceğiniz yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. damla dedi ki:

  birisi beni kovalıyordu bilmiyom kimdi

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Damla hanım rüyada kovalandığını görmek rüya sahibinin kendisini çekemeyen komşularına, arkadaşlarına ve ticaret hayatındaki rakiplerine yorulur. Bu kişiler rüya sahibini düşürmek için her anını kollayarak, zayıf bir an yakalayıp, bunu kullanmayı hedefliyorlar demektir.

 2. Baran dedi ki:

  rüyamda iskeleye doğru yürüdüm yanımda yüzünü görmediğim bir adamla iskelenin sonunda batmış arabalar gördüm adam sustu ben bota atlayıp batığa gittim ölü çoçuk ve insanlar gördüm arkama baktım yürüdüğüm adam beni kovaladı yardım istedim kimse duymadı botla kaçarken kalp çırpıntısyla uyandım

  1. admin dedi ki:

   İyi akşamlar rüyanız hayır olsun Baran bey rüyada iskele görmek ya da iskelede yürümek; kişinin yarım bıraktığı ve sonuçlandırmadığı bazı işlerin tamamlanması gerektiğine, zahmetsiz kazanılan mülke, karlı iş içinde bulunacağına, sevince kavuşmaya, aşk hayatında tatmine, hayırlı arkadaşa, sağlıklı hayata, mutluluğu bulmaya, huzurlu bir hayat süreceğine, bol kısmete işarettir. Rüyada ölmüş insanlar görmek ise hayırlı bir şekilde tabir edilir bu rüyanın manası rüya sahibinin çok sevdiği bir yakını ile tekrar kavuşacağına delalet eder.

 3. Emre dedi ki:

  Arkadaşım kardeşinin rüyasında kedinisi gördüğünü anlattı rüya şöyle ki; kardeşini fareler içinde görmüş önce ve siyah birşey kardeşini kovalıyormuş. arkadaşım kendiside sürekli rüyasında karanlık birşeyin kovaladığını söylüyor. bu durumdan dolayı çok huzursuz ve çok korkuyor bu rüyaların anlamı nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Görülen rüyanın hayırlara vesile olması dileğiyle rüyada etrafını fareler içinde sarılmış olarak görmek, kışkırtıcı bir kadını ifade eder. Rüyada feryat eden bir kadın ev soyan bir hırsızı ifade eder. Diğer rüya yorumlarında rüyada fare görmek rüya sahibine hastalık ve mal kaybının olacağının habercisi olarak verilir. Görülen karanlık varlık ise rüyada da gerçek hayatta da bilindiği üzere kötü ruhları yani şeytani varlıkları ifade eder. Rüyasında şeytani varlıklar tarafından kovalandığını görmek, yakın çevrenizde size düşmanlık eden kişiye işaret eder diye yorumlanır. Rüyada şeytanı görüp onunla savaşmayıp yalnız ona sırtınızın dönük olduğunu ve kaçtığınızı görmeniz ise düşmanlarınız karşısın da galip gelip hayır işlerine gireceğinize yorumlanır. Lakin rüyanızda şeytana yenik mağlup geldiğinizi görmeniz kötü yola gireceğinize şer işlere gireceğinize yorumlanır.

 4. derya dedi ki:

  Rüyamda ablamla beni kötü adamlar kovalıyordu sonra şifresini bildiğimiz bir kapıdan girdik eve ulaşabilmek için 4-5 tane binanın şifreli kapılarını açtık arka kapılarından çıktık evimize 1 hane kala yol uzadı domates tarlası vardı ortasında kocaman hendek açılmıştı bizde dolaşmak zorunda kaldık bu sırada sürekli koşuyorduk bizi kovalayan 2 kişiyi atlattık sonra karşımıza azılı 2 köpek çıktı ben korkmadım tam arkamızda köpekleri kovmak isteyen büyük bir kuş garip bir sesle onları uzaklaştırmaya çalışıyordu o sırada uyandım…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Derya hanım rüyada kovalanmak, rüyayı gören kimseler için bu rüya iş hayatında başarılara, mevki ve makam sahibi olmaya, kazançlarınızın çoğalmasına, yaptığınızın güzelliklerle ilerde mutluluk duyacağınız konumlara gelmeye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında birinden korkarak kaçtığını görmesi, hane içinde yaşadığı tatsız olaylar yüzünden huzurunun kaçacağına, çevresindeki fitne fesat kötü niyetli kimseler yüzünden kısa süreli de olsa başının ağrıyacağına işaret edilir.Rüyada gördüğünüz köpek ise, gözü dönmüş bir düşmanınızın size zarar vermek istediği yada bilgisiz bir erkek ile tanışıp evleneceğinize yorumlanır.