Rüyada “ Kuş ” Görmek

Kuş
Rüyada kuş görmek neye delalet eder. Rüyada kuş görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada kuş görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Kuş Görmek

Rüyada kuş görmek; rüyada görülen kuş, dil bilgisi ve edebiyata olan ilgisi çok olan birine işaret eder. Kuş akıllı bir çocuğa veya güzel giyimli bir öğrenciye de işaret eder. Rüyada kuş görmek bazen de olumlu olduğu kadar olumsuz kötülüklere de işaret eder. Hanede olan eşyayı alan kuş görmek yakın zaman da hane içinde ölüm haberi alacağınıza yorumlanır. Rüyada sevimli kuş görmek, müjdeli haber almaya, büyük kuş görmek güç ve kudrete nail olmaya, beyaz süslü kuş görmek ferahlığa, aydınlığa güzel günlere, hane içinde huzura delalet eder. Rüyada görülen kuş sembolü genel olarak bolluğun, bereketin, kısmetin sembolü olarak yorumlanır. Bazen bu rüya elde edilecek mal, mülk, makam ve mevkidir.

Rüyada Büyük Kuş Görmek

Rüyada büyük kuş görmek; büyük kısmet olarak yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin azmi ve kararlılığı sayesinde girdiği her işte başarılı olup ismini kısa zaman da duyuracağına, arzu ettiği tüm dileklerine kavuşup ailesiyle birlikte huzur içinde yaşayacağına, ihtiyaç sahibi kimselere yardım edip onların hayır dualarını kazanacağına yorumlanır.

Rüyada Beyaz Kuş Görmek

Rüyada beyaz kuş görmek; hayırlı güzel olup rüya sahibi için müjdenin, güzelliğin simgesi olarak yorumlanmıştır. Rüyada görülen beyaz kuş kısmet olarak bilinir rüya sahibinin yakın zamanda karşısına çıkacak olan hayırlı kısmetiyle dünya evine girip hayatını birleştireceğine mutlu bir evlilik yapıp bir ömür mutlu olacağına işaret edilir.

Rüyada Kuş Yavrusu Görmek

Rüyada kuş yavrusu görmek; olumlu olduğu kadar olumsuzluğa da işaret eder. Yavru kuş güzel bir evlilik yaşayıp hayırlı bir evlat sahibi olmaya yorumlanırken bu rüya bazen de fitne fesat kimselere, hane içinde huzursuzluğa, maddi sıkıntılara yorumlanır.

Rüyada Kuş Sürüsü Görmek

Rüyada kuş sürüsü görmek; rüyayı gören kimsenin bir den çok güzel hayırlı işlere imza atıp büyük başarılar elde edeceğine, hanesiyle birlikte daima mutlu olup hanesinden bolluğun bereketin hiç eksilmeyeceğini, yaptığı yardımlar ile ismini her zaman duyurup toplum karşısında saygınlığını koruyacağına işaret eder.

Rüyada Kuş Yumurtası Görmek 

Rüyada kuş yumurtası görmek; rüyada görülen kuş yumurtası kuşun büyüklüğüne göre sembol içerir. Rüyada görülen kuş büyük yırtıcı kuş yumurtası ise kişinin liderlik vasfına sahip mantığıyla hareket eden, iş hayatında duygusala yer vermeyen, yaptığı her işi itinayla yapıp büyük başarılara imza atan kişilere işaret ederken, küçük kuş yumurtası görmek ise sıradan fazla maddiyata önem vermeyen, ailesini her şeyden herkesten üstün tutan kişilere işaret eder.

Rüyada Kuş Tuzağı Görmek 

Rüyada kuş tuzağı görmek; rüya sahibinin uzun zaman dır beklediği, hayalini kurduğu büyük emek vererek yaptığı bir işte başarıya ulaşarak zaferini yaşayacağına işaret ederken bu rüya bazen de hane içine fesatlık katmaya çalışan kötü niyetli insanlara yorumlanır.

Rüyada Kuş Kanadı Görmek

Rüyada kuş kanadı görmek; mal mülk olarak yorumlanır. Rüyada kırık kanatlı kuş görmek mal kaybına ve kötülüğe işaret ederken, kanat çırpan kuş görmek ise yakın zaman da müjdeli haber alıp hayatınızın değişeceğine, maddi sıkıntılarınızın son bulup hanenize bolluğun bereketin gireceğine yorumlanır.

Rüyada Su Kuşu Görmek

Rüyada su kuşu görmek; genel olarak yolculuğa yola çıkmaya yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler iş amaçlı kısa süreli bir yolculuğa çıkıp hanesinden ayrı dönem geçirir. Rüyada su kuşu görmek aynı zaman da içinizdeki sıkıntıların son bulup refaha çıkacağınıza, beklentilerinizi karşılayan maddi kazancı bol olan bir işe girip bolluğa ereceğinizi yorumlanır.

Rüyada Göçmen Kuş Görmek

Rüyada göçmen kuş görmek; rüya sahibinin yeni bir işe başlayıp hayatını sil baştan yaşayacağına, geçmişini bir kenara bırakarak geleceğine yön verecek başarılı işlere imza atacağına, hayırlı bir yolculuğa çıkıp insanların hayrına yararına dokunan işler yapacağına yorumlanır.

Rüyada Bir Kuşa Sahip Olmak

Rüyada bir kuşa sahip olmak; hayırlı bir rüya olup bekar kimseler için evliliğe, evli kimseler içinde hayırlı evlada yorumlanır. Rüyada kuşu olduğunu gören gerçek hayatında araba, ev gibi bir mala sahip olur. Bu rüya aynı zaman da mal mülk olarak ta yorumlanır.

Rüyada Kuş Görmekle Alakalı Ayrıntılı Tabirler

Rüyada Kuşun Ötmesi; hayra yorumlanmaz, rüyayı gören kimsenin huzurunun kaçıp hanesinde kötülüklerin hiç eksilmeyeceğine, toplum için de tartışmaların yaşanacağına 

Rüyada Çok Sayıda Kuşun Ötmesimusibetin ve kötülüklerin habercisi olarak bilinir. Bu rüya toplum içinde fitne fesatlık yapmaya çalışan kötü niyetli kimselere yorumlanır. 

Rüyada Kuşla Konuşmak; olgunluk anlamına gelir. Rüyayı gören kimsenin küçük tartışmalara yer veren bir olayda olgun davranarak ağırlığını koruyacağına 

Rüyada Kuş Sevmek; hayırlı bir işe vesile olup, kişinin maneviyata ereceğine, insanların sevgisini kazanarak toplum karşısında sevileceğine 

Rüyada Türü Bilinmeyen Kuş Görmek; Azrail ( a.s )’ ın sembolü olarak bilinir. Haneye giren yabancı kuş hastalığa işaret ederken, topluluk içinde uçan türü bilinmeyen kuş ise kötülüklere ve musibetlere yorumlanır.  

Rüyada Eti Yenen Kuş Görmek; helal yollarla elde edilen kazanca, mal mülk sahibi olmaya, güzel ahlaklı bir kişiyle hayatını birleştirmeye, geçimini kolay yollarla elde etmeye yorumlanır. 

Rüyada Elinizdeki Kuşun Uçtuğunu Görmek; elinizdeki fırsatları değerlendiremeyip fırsatları kaçıracağınıza, hırslarınız yüzünden maddi sıkıntılar yaşayıp üzüleceğinize yorumlanır. 

Rüyada Üzerine Kuşun Pislediğini Görmek; yakın zaman da müjdeli haber alıp hayatınızın değişeceğine, maddi sıkıntıların son bulup bolluk içinde yaşayacağınıza 

Rüyada Akbaba kuşu Görmek; kötülüğe işaret eden bu rüya kişinin hayatının alt üst olup bulunduğu makamdan çıkarak alt seviyelere düşeceğine, insanların arasında saygınlığının yok olarak eski itibarının kalmayacağına 

Rüyada Kuşun Vücudunuzdan Parça Koparması; rüya sahibinin kurduğu yanlış arkadaşlıklar yüzünden hayatının alt üst olup maddi zarara uğrayacağına, tüm mal varlığını kaybederek beş parasız kalacağına yorumlanır. 

Rüyada Kuş Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada kuş  görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren kuş rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Kuş  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada kuş  görmek ya da kus sevmek kısmetin, müjdenin, bolluğun, bereketin simgesi olup rüyanın sembolü ne olursa olsun her şekilde hayra yorumlanır. Rüyada kuş görmek aynı zaman da kişinin eline geçecek olan yüklü paraya, yükselişe ermeye, kariyer hayatında mevki ve makam sahibi  olmaya yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Serdar alıcan dedi ki:

  Hayırlı cumalar sitenize ilk defa görüyorum arkadaşın tavsiyesi üzerine rüyamda evimizde muhabbet kuşu besliyorduk kafes içinde kuşlara yem verirken elimde öldüklerini gördüm ne anlam ifade ediyor

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı cumalar Serdar bey hoş geldiniz rüyada kuş görmek, dil bilgisi ve edebiyata olan ilgisi çok olan birine işaret eder. Kuş akıllı bir çocuğa veya güzel giyimli bir öğrenciye de işaret eder. Rüyada kuş görmek bazen de olumlu olduğu kadar olumsuz kötülüklere de işaret eder. Rüyada kuş yemi verdiğini görmeniz ise yakın zaman da hane içinde ölüm haberi alacağınıza yorumlanır.

 2. merve dedi ki:

  Merhabalar,
  Rüyamda eski evimizin balkonundayım ve bahçemizde bir avcı kuş avlıyor. Engel olmaya çalışıyorum fakat kuşların tek tek yere düştüğünü görüyorum. Panik ile dışarı çıkıyorum ve kocaman bir kuş görüyorum o kadar büyük ki ev boyutunda 17 yıllık bir kuş olduğunu, avcınında o kuşu yakalamak için geldiğini öğreniyorum. Büyük kuş diğer kuşlar öldürülünce saklandığı yerden çıkıyor. Benim bu rüyam ne ifade ediyor acaba?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Merve hanım rüyanız birden fazla şekilde tabir içeriyor. Öncelikle eski ev görmek, rüya sahibinin güzel, mutlu, bolluk içinde geçen hayatının sıkıntı içine düşeceğine hayatının alt üst olup huzurlu geçen günlerinin son bulacağına, yokluğa ve geçim derdine düşürecek olumsuz olayların yaşanacağına yorumlanır. Rüyada gördüğünüz yırtıcı kuş, kötülüğe işaret eden bu rüya kişinin hayatının alt üst olup bulunduğu makamdan çıkarak alt seviyelere düşeceğine, insanların arasında saygınlığının yok olarak eski itibarının kalmayacağına, büyük kuş görmek ise, büyük kısmet olarak yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin azmi ve kararlılığı sayesinde girdiği her işte başarılı olup ismini kısa zaman da duyuracağına, arzu ettiği tüm dileklerine kavuşup ailesiyle birlikte huzur içinde yaşayacağına işaret eder.

 3. ahu dedi ki:

  rüyamda avuç içlerime alıp kuş sevdiğimi görrdüm ne anlama geliyor

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Ahu hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu:Rüyada kuş görmek; rüyada görülen kuş, dil bilgisi ve edebiyata olan ilgisi çok olan birine işaret eder. Kuş akıllı bir çocuğa veya güzel giyimli bir öğrenciye de işaret eder. Rüyada sevimli kuş görmek, müjdeli haber almaya, büyük kuş görmek güç ve kudrete nail olmaya, beyaz süslü kuş görmek ferahlığa, aydınlığa güzel günlere, hane içinde huzura delalet eder. Rüyada görülen kuş sembolü genel olarak bolluğun, bereketin, kısmetin sembolü olarak yorumlanır. Bazen bu rüya elde edilecek mal, mülk, makam ve mevkidir.Rüyada Kuş Sevmek; hayırlı bir işe vesile olup, kişinin maneviyata ereceğine, insanların sevgisini kazanarak toplum karşısında sevileceğine tabirediliştir. Genel itibari ile görmüş olduğunuz rüya hayrınıza alametler içermektedir.
   Allah ya ve yardımcınız olsun…

 4. hamide dedi ki:

  rüyada evimize orta boyda bir kuş giriyor gagası uzun ama sevimli hareketler yapıyor bende boynunu seviyorum benimle oynuyor.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Hamide hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu:Rüyada kuş görmek; rüyada görülen kuş, dil bilgisi ve edebiyata ilgisi çok olan birine işaret eder. Kuş akıllı bir çocuğa veya güzel giyimli bir öğrenciye de işaret eder. Rüyada Kuş Sevmek; hayırlı bir işe vesile olup, kişinin maneviyata ereceğine, insanların sevgisini kazanarak toplum karşısında sevileceğine tabir olunur. Genel olarak görmüş olduğunuz rüya hayırlar içermektedir. Gönlünüzü ferah tutup isteklerinizi sadece Yaradan dan talep edip, bol bol dua etmenizde fayda görülmüştür.

 5. IŞIL dedi ki:

  Merhabalar,
  gördüğüm yavru kuş patronumun elinde (bu arada patronum kadın) severmisiniz diye bize soruyor
  yanımdaki arkadaşım korkuyor ben kucağıma alıp sevmeye başlıyorum bir süre sonra kuş’un bir erkek çocuğuna dönüp patronumun babasının kucağında görüyorum 🙂 adıda erol muş
  teşkr.ederim