Rüyada “ Mahşer ” Görmek

Mahşer
Rüyada mahşer görmek rüyayı gören kişinin, çok büyük sıkıntılar çekeceğine, iş hayatında karşısına çıkacak bazı sorunlar yüzünden işinden olacağına, Allah'a sığınması ve dua etmesi sayesinde sıkıntılarından kurtulacağına işarettir.

Rüyada Mahşer Görmek; Rüyada mahşer görmek  rüyayı gören kişinin, çok büyük sıkıntılar çekeceğine, iş hayatında karşısına çıkacak bazı sorunlar yüzünden işinden olacağına, Allah’a sığınması ve dua etmesi sayesinde sıkıntılarından kurtulacağına, eline çok güzel fırsatların geçeceğine, üzüntü duyduğu bazı durumları ortadan kaldıracağına ve kendi işini kuracağına delalet eder.  Aynı zamanda, sevdiği kişilerden birine çok istediği bir şey için verdiği sözü tutacağına rivayet eder.

Rüyada Mahşer Gününü Görmek; Rüyada mahşer gününü görmek rüya sahibinin, çok yakın bir zaman içinde çok üzüntülü olaylar yaşayacağına, ancak daha sonra şansının yaver gitmesi ile çok rahat edeceğine, eline geçen fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendireceğine büyük kazançlar elde edeceğine, üzüldüğü konularda sevdiği kişilerden yardım alacağına ve çok rahat edeceği bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada Kıyamet Görmek; Rüyada kıyamet görmek rüyada kıyamet gününü görmek, gören kimseyi kastettiği maliyet ve çirkin şeylerden korkutmaya ve onu günahtan sakındırmaya işarettir. Kıyamet, adalet, insaf ve mazlumun zalimden intikam almasına işarettir. Rüyada yalnızca kendisi üzerine kıyamet koptuğunu gören kimse, ölür. Kıyamet gününde Arasat meydanında durduğunu gören kimse, yolculuğa çıkar. Bir kimse, yalnız kendisinin haşre dildiğini ve hanımının da kendisiyle beraber olduğunu görse, o kimsenin zalim olduğuna işarettir.  Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada kıyamet görmek  İmam Cafer Sadık (a.s)  Rüyada iyi insanların kıyameti görmelerinin dört tabiri vardır. Bunlar kurtuluş, talih, üzüntüden kurtulma, düşmana karşı zafer, hakim, fakih Allame Meclisi: Kıyamet gününün geldiğini, sorguya çekildiğinizi ve hesabınızın kolay olduğunu görmek; hayır ve mutluluğa işarettir.  İbn-i Sîrîn: Kıyametin koptuğunu görmek; Allah’ın inayetiyle o bölgede adaletin yaygınlaşacağına, Kirmanî: Kıyametin koptuğunu görmek; zulme uğramış biriyseniz zalimden hakkınızı alacağınıza işarettir. der.

Rüyada Mahşer Kalabalığı Görmek; Rüyada mahşer kalabalığı görmek rüyayı gören kişinin, işlerinde çok büyük sorunlar yaşadıktan ve üzüntü çektikten sonra kısa zaman içinde çok büyük başarılara imza atacağına, hayal ettiği her şeye yakın bir zaman içinde kavuşacağına, ortak olarak gireceği bir işin ardından kazanacağı para ile kendi işini kuracağına ve kendisini kıskanan ve üzülmesine neden olan kişiler ile tüm bağlarını kopartacağına tabir edilir.

Rüyada Kıyamet Kopması; Rüyada kıyamet kopması  insanların kurtuluşuna ve korktuklarından emin olmalarına işaret eder. Bu rüyayı gören kimse kendisine düşmanlık eden bir kişinin zararlarından emin olur ve sıkıntılarından kurtulur. Bazı alimlere göre ise rüyada kıyamet kopması bu rüya büyük bir günah işlemeye işarettir. Kıyametin koptuğunu gören kişi, oldukça büyük bir hata yaparak dünyada toplum içinde küçük düşer ve rezil olur. Bazen de herkesin kıyameti kendi ölümü olduğu için, ecelin yaklaştığının ve ömrün bittiğinin habercisidir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.