Rüyada “ Makas ” Görmek

Makas
Rüyada makas görmek kişinin hiç yapmadığı bir şey ya da söylemediği bir söz için suçlanmasına ve üzülmesine işaret eder. Rüya sahibi hak etmediği bir suçlamaya maruz kalacak ve üzülecektir. Rüyada makas görmek iyi değildir, üzüntü ve sıkıntı anlamına gelir.

Rüyada Makas Görmek; Rüyada makas görmek  kişinin hiç yapmadığı bir şey ya da söylemediği bir söz için suçlanmasına ve üzülmesine işaret eder. Rüya sahibi hak etmediği bir suçlamaya maruz kalacak ve üzülecektir. Rüyada makas görmek iyi değildir, üzüntü ve sıkıntı anlamına gelir. Kötü ve üzücü haberler almaya işaret eder. Rüyada görülen makas, aklıselim bir kimsenin cahil halka liderlik yapmasına, onları sakinleştirmesi ne ve onlara doğru yolu göstermesine yorulur. Ünlü rüya alimlerimize göre Rüyada makas görmek Çağdaş Ulema: Makas görmek; bir kadın yüzünden ayrılık yaşayacağınıza, Seyyid Süleyman; rüyasında herhangi bir suretle makası olduğunu görenin oğlu varsa ikinci bir oğlu, kızı varsa yeniden kızı olur. Molla cami;  Rüyada makas görmek hak ile batılın arasını ayıran bir amire işarettir. Makas görmek, çocuğun çokluğuna da işarettir, der.

Rüyada Makas Kırılması; Rüyada makas kırılması iyi değildir, rüya sahibinin maddi zarara uğrayacağı anlamına gelir. Kişinin iş hayatında maddi anlamda büyük zarara uğrayacağını planladığı işlerin yolunda gitmeyeceğini çevresine ve ailesine olan ilişkisinin iş hayatında ki bozukluktan dolayı bozulacağına yorumlanır.

Rüyada Makas Almak; Rüyada makas almak rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekaya işarettir, yani insan zekası sayesinde her şeye çare bulur. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur. Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır. Rüyada makasla saç kesmek bir yolculuktur. Rüyada makas görmek makas, eşler veya sevgililer arasında kavga ve kıskançlığa işaret eder. Zeka, güç ve başarı olarak bilinir.

Rüyada Makas Bulmak; Rüyada makas bulmak  rüyada makas bulmak kişinin sağlık, mutluluk ve huzur bulmasına, borçlarını ödeyip bolluğa kavuşarak rahat bir nefes almasına yorulur. Rüyada makas bulmak kişinin esenlik bulması ve yüzünün gülmesi anlamına gelir.

Rüyada Makas İle Saç Kesmek; Rüyada makasla saç kesmek rüyada makasla saç kestiğini gören kişi meslek hayatında bazı atılımlar gerçekleştirecek ve başarıları sayesinde yeni işler alacak demektir. Rüyada makasla saç kesmek aynı zamanda kişi için gideceği bir yol olarak tabir edilir. Rüyada makasın kırıldığını görmek iyi değildir, rüya sahibinin maddi zarara uğrayacağı anlamına gelir.

Rüyada Makas Vermek; Rüyada makas vermek bir kimsenin rüyasında kendisine bir makas verildiği veya bulduğunu ya da satın aldığını görmesi; o kimsenin bir erkek çocuğunun olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında makasla bir şey kestiğini görmesi; o kimsenin muradına ereceğine işaretle tabir olunur. Rüyanızda  makasla yün kesmek, kıl ve benzeri şeyleri kırptığınızı görmeniz; şiir veya sözlerinizle para kazanacağınıza, rüyanızda başınızın saçlarını, tırnağınızı veya elbisenizi makasla kestiğinizi görmeniz hayra işaret değildir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Hüseyin dedi ki:

  bu gece bir çok rüyalar gördüm ne anlama geldiğini yazar mısınız? 1 eylül 20106
  1. gökyüzünden meteorolojinin 4 mavi balonlarıyla bir araba yere indi bizde araçtan inenleri yemeğe davet ettik
  2. samanlıkta tavuk yumurtlamaya oturmuştu
  3. otobüsle annemle artvine seyahata çıkmıştım bende arabadaki bilgisayarla ilgileniyordum
  Bugün cevabınızı bekler iyi günler dilerim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hüseyin Bey rüyada yolculuğa çıkmak, kişinin dini duygularının zayıflığına, yapılan yolculuktan döndüğünü görmek ise kişinin başladığı bir işte başarı sağlayıp amacına ulaşacağına, maddi anlamda bolluğa ereceğine, hane içinde ölüm haberine yorumlanır. Rüyada yolculuk yaptığını görmek aynı zaman da mal mülk sahibi olacağınıza, kar getiren işlere gireceğinize, mevki ve makam yönünden yükselip feraha ereceğinizi, bununla birlikte hayatta yeni bir döneme gireceğinize yeni bir dönemin başlayacağına işarettir. Rüyada görülen araba kişinin yakın bir zaman için de yolculuğa çıkacağı yada yakın bir yerden haber alacağına işaret etmektedir. Rüyada samanlıkta görülen tavuk ve yumurtası beklenmedik hediyelerle karşılaşıp mutlu olacağınıza, elinize yüklü miktarda para geçeceğine yorumlanır