escort alanya

Rüyada “ Mezar ” Görmek

Mezar
Rüyada mezar görmek; kişinin günahlarının affı için bir uğraş verdiğine yorumlanır ve bu dünyevi hayatın son bulacağının bilincine varacağının yorumudur.

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek; kişinin günahlarının affı için bir uğraş verdiğine yorumlanır ve bu dünyevi hayatın son bulacağının bilincine varacağının yorumudur. Rüyada bir kimsenin kendisini mezarlıkta ölü olarak görmesi ömrünün uzatmasına, ölmüş birinin mezarlıktan kaçtığını görmesi kaçan kişinin hayatının uzadığına, kişinin mezarlıkta kendisini ağlarken görmesi tatsız üzücü sorunlar yaşayacağına, rüyada ölünün mezarlıkta güldüğünü görmesi alınacak olan güzel, hayırlı ve sevindirici haberlere, eski ve terk edilmiş bir mezarlık görmek ayrılıklara ve üzüntülere işaret eder. Rüyada mezar görmek aynı zamanda dünyadan el etek çekmeye işarettir.

Rüyada Mezarlıkta Olduğunu Görmek

Rüyada mezarlıkta olduğunu görmek; rüyayı gören kişinin pişmanlık duyacağı bir işe gireceğine yorumlanır. Rüya sahibi pişmanlık duyacağı bir işe girer bu işte bir çok insanın zarar görmesine sebep verir. Rüyada mezarlıkta bulunan kimsenin eline büyük miktarda para geçer ve bu parayla muhtelif yerlerde kendisine evler alarak mal mülk sahibi olur.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

Rüyada mezar taşı görmek; rüyayı gören kimsenin ömrünün uzayacağına işaret eder. Bekar bir kimsenin rüyasında mezar taşı görmesi işlerinin hayra yorulup her yönden kısmetinin açılacağına, evli bir kimsenin görmesi ise maddi sıkıntılarının sona erip rahata kavuşacağına aynı zaman da yakın zaman da seyahate çıkıp yabancı insanlarla bir araya geleceğine yorumlanır.

Rüyada Boş Mezar Görmek

Rüyada boş mezar görmek; beklenmedik bir dosttan gelecek güzel müjdeli habere yorumlanır. Rüyada görülen boş mezar aynı zaman da hayırlı bir rüya olmayıp rüya sahibinin maddi ve manevi anlamda ciddi sıkıntılar ekeceğine, güvenip sırtını yasladığı dostlarının düşündüğü gibi çıkmayıp ona en zor gününde zarar vereceklerine, aile hayatında çıkan sorunlar yüzünden hanesiyle bağlarının kopacağına, tersliklerin ve aksiliklerin bir türlü yakasını bırakmayacağına işaret eder.

Rüyada Mezar Sulamak

Rüyada mezar sulamak; rüyayı gören kimsenin çok hayırlı bir işe girip hayır duası alacağına, insanlara yardım eden insanların haklarını yemeyen kul hakkı yemekten sakınan babacan özelliğe sahip bir kişi olduğuna hayatının büyük bir bölümünü sadece ibadet için harcayacağına işaret eder. Rüyada mezar sulamak  yardıma muhtaç kimselere yönelik projelerde görev almaya da delalettir. Mezar sulayan kişinin geleceğinde sıkıntı olmaz ve aldığı dualar sayesinde yanına bela uğramaz. Şansı her zaman yaver gider ve bahtı da çok açık olur.

Rüyada Mezar Örtmek

Rüyada mezar örtmek; her yönden hayra güzelliğe, kısmete, hayır ve bereket getirecek işlere yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin hayatının hiç bir noktasında sıkıntı çile çekmeyeceğine, yaptığı tüm işlerin hayır ve bereket getireceğine, kul hakkından korkan boğazından haram lokma geçirmeyen Allah yolunda ilerleyen bir insan olduğuna  işaret eder.

Rüyada Mezar Kazmak

Rüyada mezar kazmak; rüyayı gören kimsenin yaptığı başarılı işlerle çevresindeki insanların beğenisini kazanacağına yaptığı işlerde her zaman başarılı olacağına, iş hayatında aldığı kararlarda daima insanların hakkını yemeyen insanlara adil davranan babacan tavırlar sergileyip kul hakkından kaçacağına ve hayırlı kısmete ermeye yorumlanır.

Rüyada Mezarlar Arasında Dolaşmak

Rüyada mezarlar arasında dolaşmak; inançsız dinini, kitabını tanımayan, ibadetten uzak hayatının büyük bölümünü kötülük için harcamış insanlara yardım etmek yerine onların zaaflarından faydalanıp onları hor gören küçümseyen kötü huylu kişilere işaret eder. Bu rüya bazen de dine aykırı ilim öğrenmeye veya tüm ömrü boyunca gereksiz çalışmalar yapmaya yorumlanır.

Rüyada Müslüman Mezarlığı Görmek

Rüyada Müslüman mezarlığı görmek; büyük bir orduya o ordunun gücüne, askerine bezen de yapılan savaşlara yorumlanır. Rüyada kafirlerle savaş esnasında şehit olan Müslümanların mezarlığını görmek ya da dolaşmak kişinin iş hayatında büyük zaferlere ve başarılı işlere imza atacağına, huzura ve bolluğa ereceğine işaret eder.  Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin ahlakı ve kalbindeki iyi niyettir.

Rüyada Müşrik  Mezarlığı Görmek

Rüyada müşrik mezarlığı görmek; rüyada görülen müşrik yani kafir mezarlığı genel olarak üzüntü ve kedere yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin gerek iş hayatında gerekse aile hayatında aksiliklerin yakasını bırakmayacağına stres ve sıkıntı içinde olacağına yorumlanır.  Rüyanızda müşrik yani kafir mezarlığından  bir şeyler almışsanız bu, yakında bir ganimete veya mirasa konacağınıza ve oldukça ferahlayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Mecusi Mezarlığı Görmek

Rüyada mesuci mezarlığı görmek; genellikle rüyayı gören kimsenin haram yollarla günah işleyerek kazanmış olduğu paraya ve mülke işaret eder. Bu rüyayı gören kimse geçimini helal olmayan yollardan kazanır ve kendisine hayırlı olmayacak mal elde eder.

Rüyada Mezar Örmek

Rüyada mezar örmek; rüyayı gören kimse için hayır getirecek olan bir rüya şeklidir. Rüyasında mezar örmek ev almaya ya da ev yaptırmaya, hayırlı bir işe girmeye ya da vesile olmaya bekar kimse için evliliğe evli bir kimse için de hayırlı sağlıklı bir evlada işaret eder. Aynı zaman da bu rüya kişinin evlenmesine, yuva kurmasına, sıcak ve huzurlu bir eve taşınıp eşiyle mutlu yaşamasına işarettir.

Rüyada Mezar Kazmak

Rüyada mezar kazmak; bulunduğu ortamdan yükselerek kariyer hayatında önemli yerlere gelmeye, maddi açıdan sıkıntı çekmeyip kazancının belli bir bölümünü hayır amaçlı kullanmaya, sadece kendi çıkarları uğruna yaşamayıp yardım sever bir yapıya sahip olmaya aynı zaman da bekar biri içinde yakın zamanda evlenip yuva kurmaya, bir kişi ile aynı çatıyı paylaşmaya işarettir.

Rüyada Anıt Mezar Görmek

Rüyada anıt mezar görmek; insanlar arasında sevilen aldığı tüm işleri layı kiyle yerine getiren büyük devlet adamlarına işaret eder. Rüyasında anıt mezar ziyaret eden kimse büyük bir zatı ziyaret eder. Bazen de bu rüya işinde yükselmeye, makam ve mevki sahibi olmaya ya da karlı çalışmalara delalettir.

Rüyada Mezarlık Ziyaretinde Bulunmak

Rüyada mezarlık ziyaretinde bulunmak; rüyasında mezarlık ziyaretinde bulunduğunu görmek bir hasta yakınını ya da hapishanede yatan bir kimseyi ziyarete işarettir. Bu rüya hasta yakınlarını ziyarete ve onlara maddi anlamda yardım edip destek çıkmaya yorumlanır.

Rüyada Bir mezarı Başka Yere Taşımak

Rüyada bir mezarı başka yere taşımak; rüyayı gören kimsenin iş amaçlı başka mekanlara taşınıp yeni insanlarla tanışıp kendisine yeni hayat kuracağına aynı zaman da kişinin zorluklarla başarıp öne sürdüğü bir işte büyük başarı elde edip beklediği kazancı elde edeceğine ve bolluğa ereceğine yorumlanır.

Rüyada Ölünün Mezara Konduğunu Görmek

Rüyada ölünün mezara konduğunu görmek; bu rüya genellikle hürriyete kavuşmaya veya üzerine atılan suçlamalardan kurtulmaya işaret eder. Bu rüyayı gören kimse hapishanede ise kurtulur özgürlüğüne kavuşur, hasta ise tez zaman da iyileşip eski hayatına döner.

Rüyada Aile Mezarlığı Görmek

Rüyada aile mezarlığı görmek; Bu rüya genellikle hayra, kısmete ve güzelliğe işaret eder.  rüyasında aile mezarlığı gören bir kimse ömür boyu ailesiyle mutlu, huzurlu sakin neşeli bir hayat sürer. Aile mezarlığı görmek kişinin yakın zaman da müjdeli bir haber alıp sevinmesine istediği özlemini duyduğu hayatı kurmasına yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Aysel Gümüş dedi ki:

  İyi günler rüyamda arkadaşlarımla mezarlıkta gece dolaşıyorduk boş setin bir mezarlık gördük içe doğru genişti ben elimde el feneriyle mezarlığın içine girmiştim gümüşten değerli eşyalar vardı köşedede çarşaf içinden birisi yatıyordu ışığı yalan adamın yüzüne tuttuğumda sesler çıkarmaya başladı ben ölü olduğunu bildiğin için aldırış etmeden oradaki değerli eşyaları toplamayı başladım arkası döndüğümde dirilmiş arkanda duruyordu bana yalvarır gibi benimde götür diyordu korkarak vücudunu süzdüğümde ölünün insan süratine benzeten diğer varlık olduğunu anladım kaçarak oradan ayrılırken uyanmışım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Aysel hanım Rüyada mezarlar arasında dolaşmak;inançsız dinini, kitabını tanımayan, ibadetten uzak hayatının büyük bölümünü kötülük için harcamış insanlara yardım etmek yerine onların zaaflarından faydalanıp onları hor gören küçümseyen kötü huylu kişilere işaret eder. Gördüğünüzde insanların süretinde varlık ise sizi kötülük yapmak isteyen, mutlu olmanızdan rahatsızlık duyan kötü niyetli insanlara yorumlanır.

 2. Mehmet dedi ki:

  Rüyada mezar görmek ve rüyada gördüğün mezara düşmek ne anlama gelir. Rüyada bo mezara düşmüştüm annem beni o düştüğüm mezardan çıkardı. Rüyamı yorumlarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Rüyada Mezar görmek manevi alemde sizden rahmet yani dua bekleyen yakınlarınızın olduğuna işaret eder. Rüyada boş mezara düşmek içinde bulunduğunuz sıkıntıların olduğu ve bu sıkıntılarınızdan ailenizin yardımı ile kurtulacağınıza işaret eder. Rüyanız hayır olsun…