Rüyada “ Ocak ” Görmek

Ocak
Rüyada ocak görmek evin reisi ve kıymetli bir zevceyle tabir olunur. Ocak, bir yerden gelen yahut bir yere giden kimse için eve, Ateşli ocak ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, işarettir.

Rüyada Ocak Görmek; Rüyada ocak görmek evin reisi ve kıymetli bir zevceyle tabir olunur. Ocak, bir yerden gelen yahut bir yere giden kimse için eve, Ateşli ocak ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, Ocakta güzel alevlerle yanan ateş görmek evlada, Ocaktaki ateş kişinin midesine, orada görülen odun ise yediği şeylere, Ocakta görülen çömlek kocaya, onun evin ihtiyaçlarını gidermek için çektiği sıkıntılara delalet eder. Ünlü rüya alimlerimize göre rüyada ocak görmek; Kirmani’ye göre ocak; bir hanenin düzenidir. Onda görülen iyi kötü her hal buna göre yorumlanır.Rüyada ocak görmek Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Kerpiç ocak; kirli bir aileye işarettir. Altın, gümüş gibi kıymetli bir madenden ise; şerefli bir aileye delalet eder. Taş veya tuğladan ocak görmek; fakir fakat, ahlaklı bir aileyle tabir edilir. Bir ocağın yıkılması, sahibinin elindeki nimetlerin gitmesidir. Bazı tabircilere göre, aile fertlerinin seferine de delalet eder. Ağaçtan ocak, münafık bir ailedir. (Müslüman gibi görünen gizli kafirlere, iki yüzlü insanlara münafık denir.)
Rüyada Ocak Yakmak; Rüyada ocak yakmak Rüyasında ocak yaktığını gören rüya sahibi, kendisi hakkında fena düşünenleri olanları utandıracak kadar güzel ve hayırlı bir iş yapacak ve bu kişileri mahcup edecektir diye yorumlanır. Kişi itibar kazanacak, şöhreti de aratacak demektir. Rüyada bir ocak başında olup onu yakmaya çalıştığınızı görmek, başladığınız bir isi tamamlamaya çalıştığınıza ocağınızın sönmüş olduğunu görmek,işinizin bir çıkmaza girdiğine işarettir.. Ocak bazen da ev ve aile halkı ile de tabir olunur. Ocağını sönmüş gören bir aile faciası ile karşı karşıya gelebilir. Ocağın yanık ve alevli olması aile mutluluğuna delildir. Kirman i ye göre; ocak, bir evin düzeni ve intizamı dır. O ocakta iyi ve kötü görülen her bir hal bunlara kıyaslanarak tabir olunur. Ebu Said El Vaiz e göre; ocak rüyada estir. Ocak kireçten ise esi kibirli bir ailenin kızıdır. Ağaçtan ise dedikoducu bir ailedendir.
Rüyada Ocak Yanması; Rüyada ocak yanması Rüyada yanan bir ocak görmek, hayırlı ve uğurlu olacak bir gönül işine başlamaya ve bu gönül işinden hayır görmeye delalet eder. Rüya sahibinin hayatında belki de en mutlu olacağı şey mutlu sonla bitecek bu gönül işi olacak demektir. Hayra yorulan bir rüya olum rüya sahibinde ruhen ve bedenen huzura esenliğe mutluluğa işarettir.
Rüyada Ocak Patlaması; Rüyada ocak patlaması vefalı çocuğa, hayallerin hayata geçeceğine, kazancın temiz olmasına, ticari kazancı yüksek atılımlar gerçekleştireceğine, sevince erişileceği ne, refah dolu günlere, güvende hissetmeye, finansal yükü bulunan insandan kendini kurtarmaya, sözünü yerine getirmeye, tez zamanda alınacak müjdeli havadis öğrenmeye, zorluk çekmeden kazanılan ganimete yorulur. Bunlarla birlikte korkuya olmasına, sevimsiz duruma düşmeye, zulüm görmeye, parasal probleme, korktuğundan emin olmaya işarettir.
Rüyada Ocak Ateşi Görmek; Rüyada ocak ateşi görmek Rüyada ateşi yanan ocak görmek, ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, işarettir. Ocakta güzel alevlerle yanan ateş görmek evlada, Ocaktaki ateş kişinin midesine, orada görülen odun ise yediği şeylere, Ocakta görülen çömlek kocaya, onun evin ihtiyaçlarını gidermek için çektiği sıkıntılara işaret eder. Rüyanızda bir ocak başında bulunduğunuzu ve onu yakmaya çalıştığınızı görmeniz; başladığınız bir işi bitirmeye gayret gösterdiğinize, rüyanızda ocağınızın sönmüş olduğunu görmeniz, işinizin bir çıkmaza girdiğine işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.