Rüyada “ Ocaklık ” Görmek

Ocaklık
Rüyada ocaklık görmek kıymetli bir zevceyle tabir olunur. Ocak, bir yerden gelen yahut bir yere giden kimse için eve, Ateşli ocak ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, işarettir.

Rüyada Ocaklık Görmek

Rüyada ocaklık görmek; evin reisi ve kıymetli bir zevceyle yorumlanır. Rüyada görülen ocaklık bir yerden bir yere gitmek için hayırlı bir işe girmeye, hayırlı bir evlada sahip olmaya, yanan ocaklık kişinin başına gelecek olan hayırlı işlere girmeye işarettir. Ünlü rüya alimimiz  Ebu Said’ül Vaaz’a göre ocaklık farklı şekillerde yorumlanmıştır.  Kerpiç ocak; kirli bir aileye işarettir. Altın, gümüş gibi kıymetli bir madenden ise; şerefli bir aileye delalet eder. Taş veya tuğladan ocak görmek; fakir fakat, ahlaklı bir aileyle tabir edilir. Bir ocağın yıkılması, sahibinin elindeki nimetlerin gitmesidir. Bazı tabircilere göre, aile fertlerinin seferine de delalet eder. Ağaçtan ocak, münafık bir ailedir. Rüyada ocak ya da ocaklık görmek başka bir değişle olanarak beklediği büyük güce, manevi külfeti bulunan yabancıdan uzak durmaya, duygusal yükü olan tanımadığı bir kişiden uzaklaşmaya, başarısızlıktan sonra istediği haysiyete

Rüyada Yanan Ocak Görmek

Rüyada yanan ocak görmek; rüyasında yanan ocak gören bir kimse yaptığı işlerle çevresinde ona karşı güveni olmayan onu işe yaramaz bir insan olarak gören kişileri yaptığı başarılı çalışmaları sayesinde utandırarak kendisinin başarılı olduğunu göstermesi başarısı sayesinde mevki ve makam yönünden yükselmesinin yanı sıra maddi anlamdan da bolluğu berekete erecektir. Rüyada bir ocak başında olup onu yakmaya çalıştığınızı görmek, başladığınız bir isi tamamlamaya çalıştığınıza ocağınızın sönmüş olduğunu görmek,işinizin bir çıkmaza girdiğine işarettir.  Ocak bazen da ev ve aile halkı ile de tabir olunur. Ocağını sönmüş gören bir aile faciası ile karşı karşıya gelebilir.

Rüyada Fırınlı Ocak Görmek

Rüyada fırınlı ocak görmek; evli kimseler için bu rüya yakın zaman da hanenize sağlıklı çok güzel bir bebeğin geleceğine, bekar bir kimse için ise bu rüya yakın zaman da karşınıza çıkacak olan hayırlı bir eşe yorumlanır. Rüyada fırınlı ocak görmek aynı zaman da maddi zorluklardan feraha çıkmaya, güler yüzlü orta yaşlı kişiye, yeminin yerine getirileceğine, yüksek talihe, ilişkisinin iyi gittiğine, hayırlı uğraşlar yapacağına, Salih arkadaşa yorumlanır.

Rüyada Tüplü Ocak Görmek

Rüyada tüplü ocak görmek; rüyada tüplü ocak yaktığını görmek iş hayatınızda zorlu engebeli bir yola gireceğinize bu yolda ciddi anlamda maddi sıkıntılar çekeceğinize, attığınız adımlarda dikkatli davranmanız gerektiğine çevrenizde size karşı yakınlık gösteren kişilere karşı dikkatli temkinli davranmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada tüplü ocak görmek aynı zaman da zahmetlerinin meyvesini alarak elde ettiği iyi bir geleceğe, cefa ile birlikte ulaştığı onura, zorluklara göğüs gererek düşlediği daha iyi bir hayata, acımasız bir akrabaya, bir kişiden yardım isteyerek hayalini kurduğu iyiliğe yorumlanır.

Rüyada Ocak Görmek

Rüyada ocak görmek; rüya sahibinin üzerinde kayıtlı olan maddi değerlere, mal varlıklarına yorumlanır. Rüyada görülen ocak her rüya sahibi için kişiye şans ve uğur getirecek kadar makbuldür. Ateşli ocak ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, Ocakta güzel alevlerle yanan ateş görmek evlada, Ocaktaki ateş kişinin midesine, orada görülen odun ise yediği şeylere, Ocakta görülen çömlek kocaya, onun evin ihtiyaçlarını gidermek için çektiği sıkıntılara delalet eder. Ünlü rüya alimimiz  Kirmani’ye göre ocak; bir hanenin düzenidir. Onda görülen iyi kötü her hal buna göre yorumlanır.

Rüyada Ocak Temizlemek

Rüyada ocak temizlemek; rüyada ocak temizlediğini görmek günahlardan arınmaya, tövbe etmeye, kendisine tertemiz bir sayfa açmaya hayatını sil baştan düzenlemeye yorumlanır. Rüyasında ocak temizleyen bir kimse tövbe alır yaptığı kötülüklere son verir sadece Allah yolunda secde ederek ilerler. Rüyada ocak temizlemek; Ev işlerini yürüten kimseye, binek hayvanına yahut kişinin kendi otomobiline, kişinin hayatını kazandığı dükkan yahut işine, Ocak bekar için evlenmeye, kafirin Müslüman olmasına, günahkarın tövbesine yorumlanır.

Rüyada Ocak Yakmak

Rüyada ocak yakmak; rüyada bir ocak başında olup onu yakmaya çalıştığınızı görmek, başladığınız bir isi tamamlamaya çalıştığınıza ocağınızın sönmüş olduğunu görmek,işinizin bir çıkmaza girdiğine işarettir.. Ocak bazen da ev ve aile halkı ile de tabir olunur. Ocağını sönmüş gören bir aile faciası ile karşı karşıya gelebilir. Ocağın yanık ve alevli olması aile mutluluğuna delildir. Kirman i ye göre; ocak, bir evin düzeni ve intizamı dır. O ocakta iyi ve kötü görülen her bir hal bunlara kıyaslanarak tabir olunur. Ebu Said El Vaiz e göre; ocak rüyada estir. Ocak kireçten ise esi kibirli bir ailenin kızıdır. Ağaçtan ise dedikoducu bir ailedendir.

Rüyada Ocak Ateşi Görmek

Rüyada ocak ateşi görmek; rüyada ateş yanan ocak görmek ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak üzüntü ve kedere, işarettir. Ocakta güzel alevlerle yanan ateş görmek evlada, Ocaktaki ateş kişinin midesine, orada görülen odun ise yediği şeylere, Ocakta görülen çömlek kocaya, onun evin ihtiyaçlarını gidermek için çektiği sıkıntılara işaret eder. Rüyanızda bir ocak başında bulunduğunuzu ve onu yakmaya çalıştığınızı görmeniz; başladığınız bir işi bitirmeye gayret gösterdiğinize, rüyanızda ocağınızın sönmüş olduğunu görmeniz, işinizin bir çıkmaza girdiğine işaret eder.

Rüyada Ocakta Yemek Pişirmek

Rüyada ocakta yemek pişirmek; vefalı bir dosta, hayırlı işe girmeye,  maddi sıkıntılardan kurtulmaya, hayırlı evlada, şansa ve kısmete yorumlanır. Rüyada ocakta yemek pişiren kimse  pişirdiği yemeğin helal olduğunu görürse bu rüya kişinin bir yerden hayır ve menfaat göreceğini gösterir. Yalnız kişi yenmesi hayırlı olmayan ve haram olan yemekler pişiriyorsa bu rüya onun zarara uğrayacağını haber verir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.