Rüyada “ Ölünün Dirilmesi ” Görmek

Ölünün Dirilmesi
Rüyada ölünün dirilmesi görmek neye delalet eder. Rüyada ölünün dirilmesi görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada ölünün dirilmesi görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Ölünün Dirilmesi Görmek

Rüyada ölünün dirilmesi görmek; huzura ve rahata ermeye, maddi sıkıntı ve sorunları geride bırakmaya yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin eline geçecek olan güzel kısmetleri değerlendirerek başarılı bir çok işlere imza atacağına, hastalıkları ve çektiği sıkıntıları geride bırakarak kısmetinin açılacağına, sevdiği hoşlandığı bir kimseyle uzun ömürlü hayatını birleştirerek hayat yolunda ilerleyeceğine yorumlanırken bu rüya aynı zaman da eğlence amaçlı kısa süreli çıkılan seyahate yorumlanır.

İslami rüya alimimiz Ebu Said’ül Vaaz’a göre rüyada ölünün dirilmesini görmek; halkın menfaatleri için çarşı ve pazara dağılıp yayılmalarını bazılarının kazançlı çıkmalarını, bazılarının da zarar etmelerini ifade eder.Rüyada ölmüş bir yakınınızın ve ya arkadaşınızın mezarında dirildiğini görmeniz o kişinin dünyevi hayatta sizden beklentileri olduğuna işaret eder. Rüyanızda tanımadığınız bir kişinin kabrinde dirildiğini görmeniz ve gördüğünüz anda korkularınızın olması sizi rahatsız edecek bir takım olayların hane üzerine de yansıyacağını da işaret eder.

Rüyada Birden Fazla Ölünün Dirildiğini Görmek

Rüyada birden fazla ölünün dirildiğini görmek; yaşantısı boyunca birden fazla hata yapan insanların kalplerini kıran , kötü niyetli kişilerin tövbe edeceğine, Allah’ın kapısına sığınarak günahlarını affettirmeye çalışacağına işaret ederken bu rüyayı gören kimseler, geçmişte yaptığı hatalardan pişman olarak ders çıkarır vefa borcunu kalplerini kırdığı insanlara yardım ederek gidermeye çalışır.

Rüyada Ölünün Dirilmesi ve Konuşmasını Görmek

Rüyada ölünün dirilmesi ve konuşmasını görmek; rüya sahibinin iş hayatında şansının dönerek istediği kazancı fazlasıyla elde edeceğine, birikimlerini iyi değerlendirerek ileriye dönük sağlam yatırımlar yapacağına, dedikodu yapan fitne fesatlık yapan insanlardan uzak durarak huzurunun bozulmasına sebep vermeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilip Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada ölünün dirilip namaz kıldığını görmek; bir uyarı anlamı içeren bu rüya kişinin ibadete olan zayıflığına, inancı zayıf olan insanlardan uzak durması gerektiğine, kendisine çeki düzen verip hayatının geri kalan kısmını ibadetle geçirmesine yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da kişinin kısmet kapılarının açılıp maneviyatının yükselmesi olarak yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilip Dua Etmesi

Rüyada ölünün dirilip dua etmesi;  rüyayı gören kişinin tükenmek bilmeyen sabrı ve özverili çalışmaları sayesinde kısa zaman da istediği başarıyı elde ederek azminin başarısını fazlasıyla göreceğine, yaptığı her işten mutlu çıkarak iş hayatında önemli adımlar atacağına, yapacağı kısa süreli seyahatler sebebiyle ailesi ve sevdiklerinden uzak kalacağına yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilmesiyle Dili Tutulmak

Rüyada ölünün dirilmesiyle dili tutulmak; rüya sahibinin içine kapanık hali ve çekingen tavırları yüzünden iş hayatında ve sosyal hayatında kendisini tam anlamıyla ifade edemeyeceğine, yaptığı her işte başarısız olup insanlar tarafından uzak tutulacağına, sürekli ailevi sorunlar ile karşı karşı kalarak hayatını bir türlü düzene sokamayacağına yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilip Gülmesi

Rüyada ölünün dirilip gülmesi; rüya sahibinin kendisine olan fazla güvenilirliğini yüzünden bir çok hayat yaparak insanlardan kendisini soğuta cağına, kendisinden başka kimseyi düşünmeyen, sadece çıkarları uğruna yaşayan özelliğe sahip olduğu için insanların gözünde fazla değerinin olmadığına işaret edilir.

Rüyada Ölünün Dirilip Ağlaması

Rüyada ölünün dirilip ağlaması; rüya sahibinin geçmişteki hayatından ders çıkararak hayatını ona göre düzene sokacağına, yaptığı hataları göz önüne alarak aynı şeyleri yapmaktan çekineceğine, azmi ve başarılı çalışmaları ile kısa zaman da yeni hayatına kendisini adapte ederek hayatını düzene sokacağına, bir çok başarılı işe imza atarak saygınlık kazanacağına yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirildiğini Görüp Bayılmak

Rüyada ölünün dirildiğini görüp bayılmak; özellikle yeni evlenen çiftleri anlatan bu rüya çiftlerin birbirlerine karşı yaptığı inatçı tavırları işaret alır. Bu rüyayı gören kimseler son derece inatçı, dediğim dedik olan, kendi doğrultuları doğrultusunda hareket eden, insanları yok sayan kimselerdir.

Rüyada Ölünün Dirilip Şarkı Söylediğini Görmek

Rüyada ölünün dirilip şarkı söylediğini görmek; bu rüya kişinin gönül gözünün açıklığına işaret ederken, Rüya sahibinin istekli ve azimli çalışmaları sayesinde bir çok başarılı işlere imza atacağına, yaptığı her işi başarıyla dile getireceğine, ailesi ve sevdiklerinin desteği sayesinde tüm zorluklara göğüs gelerek onların altından kalkabileceğine yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilmesini Görüp Kaçmak

Rüyada ölünün dirilmesini görüp kaçmak; kendi hatalarını kabullenmeyen, çıkarları doğrultusunda hareket eden rüya sahibinin, tecrübeli kimselerden aldığı nasihat sayesinde kısa zaman da kendisini toplayarak insanların fikirlerine saygı duyduğuna, iş amaçlı yapacağı seyahat sayesinde tüm bilgi eksiklerini girerek iyi bir terapi dersi alacağına yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilmesiyle Şoka Girmek

Rüyada ölünün dirilmesiyle şoka girmek; rüya sahibinin inişli çıkışlı hayatının olup sabit bir yerde kalmadığına, çalıştı iş yerlerinde sabit kalmak yerine sürekli iş değişikliği yaptığına, eğlenceli ve dolu bir hayata sahip olan kişinin aklına buyruk hareket ederek kimsenin aklı ve fikirlerini dikkate almadığına yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilip Kaybolduğunu Görmek

Rüyada ölünün dirilip kaybolduğunu görmek;  hırsları uğruna yaşayan rüya sahibinin elde ettiğiyle yetinmeyerek daha fazlasını istemesine, bu uğurda sevdiklerini ve geride bıraktıklarını hiçe sayarak yok gibi davranacağına, başkalarını küçümsemek yüzünden insanların gözünde hiç de hoş olmayan biri haline gelmenin ifadesi olan rüya, elde edilenleri kaybetmeye bir hiç olmaya işaret edilir.

Rüyada Ölünün Dirilmesiyle Alakalı Ayrıntılı Tabirler

Rüyada ölünün güler yüzlü dirildiğini görmek; sevince mutluluğa, müjdeli haber almaya yorumlanır.

Rüyada vefat etmiş ailesini güler yüzle görmek; mevki ve makam sahibi olmaya, arzularını elde etmeye yorumlanır.

Rüyada ölmüş karısını güler yüzlü görmek; düşmanlardan kurtulup, düze çıkmaya, rahat bir nefes alıp işlerinizi yola koymaya işaret eder.

Rüyada amcasının ya da dayısının dirildiğini görmek; kişinin şanının kısa zaman da yükselerek ismini her yerde duyuracağına

Rüyada ölmüş kardeşinin dirildiğini görmek; evli kimseler için yakın zaman da doğacak olan erkek çocuğa işarettir.

Rüyada ölmüş babasının dirildiğini görmek; tüm kötülüklerden ve belalardan uzak durarak, hayatını huzur içinde yaşayacağına

Rüyada ölünün camide dirildiğini görmek; onun ahir dünyada selamet içinde olup hayatını huzur içinde maneviyata ererek yaşayacağına

Rüyada bir ölüyle tartıştığını görmek; kişinin sağlığının ve kurulu düzeninin bozularak işlerinin sarpa saracağına

Bir ölüyü taçla Cennet elbiseleri içinde yüzüklerle veya bir taht üzerinde v.b. halde görmek; cennet kapılarının sonuna kadar açılarak kişinin ahiretteki makamına yorumlanır.

Rüyada ölüyü siyah elbiseler içinde görmek; günahkar, art niyetli, şeytanın yolunu ibadet sayarak ona inan kişilere işaret edilir.

Rüyada ölüyü yeşil elbiseler içinde görmek; şehitlik makamına ermiş kişilere yorumlanır.

Rüyada ölüyü çıplak olarak görmek; kişi için hayırlı bir rüya olmayıp yaptığı günahların cezasını çekmeye şerre yorumlanır.

Rüyada dili ağrıyan ölü görmek; dünya hayatında dedikoducu ola insanların arasına fitne fesatlık katan kişilere yorumlanır.

Rüyada kulak ağrısı çeken ölü görmek; dünya hayatında insanlara kötülük yaparak onların düzenlerini bozan hanesine ikilik katan kötü niyetli insanlara

Rüyada Cinsel organında sancı olan bir ölü görmek; çevresindeki insanlara zarar veren, onların kötülüklerini isteyen fitne fesat kimselere yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilmesi Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada ölünün dirilmesi  deniz  görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren ölünün dirilmesi  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Ölünün dirilmesi   sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada ölünün dirilmesi görmek, İslami rüya tabirlerinde rüyayı gören kişinin dünyevi hayatta istediklerine kavuşacağı ve amel sahibi olacağına işaret eder.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. BÜŞRA dedi ki:

  RÜYADA HALAMIN KOCASINI BİZİM EVDE DİRİLDİ SONRA OTURUP BİZİMLE KONUŞTU ÇOCUKLARINA SARILDI GÖZLERİNİN İÇİ KIP KIRMIZIYDI

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım Rüyanızın Yorumu
   Rüyada ölünün dirilmesi görmek; huzura ve rahata ermeye, maddi sıkıntı ve sorunları geride bırakmaya yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin eline geçecek olan güzel kısmetleri değerlendirerek başarılı bir çok işlere imza atacağına, hastalıkları ve çektiği sıkıntıları geride bırakarak kısmetinin açılacağına, sevdiği hoşlandığı bir kimseyle uzun ömürlü hayatını birleştirerek hayat yolunda ilerleyeceğine yorumlanırken bu rüya aynı zaman da eğlence amaçlı kısa süreli çıkılan seyahate yorumlanır.Rüyada ölünün dirilmesi ve konuşmasını görmek; rüya sahibinin iş hayatında şansının dönerek istediği kazancı fazlasıyla elde edeceğine, birikimlerini iyi değerlendirerek ileriye dönük sağlam yatırımlar yapacağına, dedikodu yapan fitne fesatlık yapan insanlardan uzak durarak huzurunun bozulmasına sebep vermeyeceğine yorumlanır.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun…