Rüyada “ Otobüs ” Görmek

Otobüs
Rüyada otobüs görmek neye delalet eder. Rüyada otobüs görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada otobüs görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Otobüs Görmek 

Rüyada otobüs görmek ; yakın arkadaşlarınızla aranızda yanlış bir anlaşılma yüzünden tatsızlık olacak haksız bir şekilde suçlanacaksınız.  Ayrıca otobüs görmek kısa ve uzun süreli yolculuk yapmaya işarettir. Otobüs rüyası yol anlamına gelir . Rüyayı gören kimse uzun bir yolculuk halinde kendini görmüş ise haksız bir yalana maruz kalacak, içi dolu otobüs ile yolculuk yaptığını görüyor ise kalabalık eğlenceli bir ortamda bulunacak demektir. Rüyada otobüs görmek aynı zaman da rızk, kısmet, hayır getirecek amellere işaret eder.

İslami rüya alimlerine göre otobüs görmek; kader kısmete, hayırlı bir işe vesile olmaya, aldığınız kararlarda insanların mutlu olup saadete ermeye, doğruluktan ve güzellikten şaşmayıp her kes tarafından sevilmeye, saygı duyulmaya yorumlanır.

Rüyada Otobüs Kazası Görmek

Rüyada otobüs kazası görmek; rüyayı gören kimsenin iş hayatında ciddi sıkıntılar yaşayıp çok güvendiği kişilerden zarar göreceğine, attığı her adımda başarısızlığa uğrayıp talihsizliklerin yakasını hiç bırakmayacağına, uzun süre maddi sıkıntı çekip sonunda feraha çıkacağına yorumlanır. Bu rüya olumsuz olduğu kadar olumlu olarak ta güzelliğe, kötülüklerden arınmaya, tövbe edip hak yoluna dönmeye, adalete tabir edilir.

Rüyada Otobüs Dolusu İnsan Görmek

Rüyada otobüs dolusu insan görmek; rüya sahibinin ibadet amaçlı hayırlı bir yolculuğa çıkacağına, bu yolculukta huzura ereceğine yorumlanır.  Bu rüya aynı zaman da kişinin farklı ortamlar yabancı insanlarla bir araya gelip aynı amaca ilerleyeceğine, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alıp girdiği bu işte mutlu huzurlu bir şekilde ayrılacağına, bununla birlikte çok yakın da hayırlı bir evliliğe vesile olacağına delalet eder.

Rüyada Otobüs Sürmek

Rüyada otobüs sürdüğünü görmek; rüyayı gören kimsenin kısmet kapılarının sonuna kadar açık olup yaptığı her işte bol kazanç ve bereket elde edeceğine, ailesinden gördüğü destek sayesinde kısa zaman da kendisini göstererek iş hayatında mevki ve makam yönünden yükseleceğine yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da iki şekilde dile getirilir. Rüyasında bozuk yolda otobüs sürdüğünü görmek; zor zahmetli işlere girip bu işlerde kurtuluş aramaya, uzun ve geniş güzel yolda otobüs sürmek; kısmet kapılarınızın açık olup her alan da başarı elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Otobüse Binmek

Rüyada otobüse bindiğini görmek; olumlu olduğu kadar olumsuz şekilde de tabir edilir. içi dolu otobüse binmek  toplu olarak bir aktiviteye katılmaya, yakın zaman da müjdeli haber almaya yorumlanırken kendini otobüste tek olarak görmek ise yaptığınız bir takım hatalar yüzünden çevrenizdeki dostlarınızı kaybedip yalnız kalacağınıza, sizi seven insanları tek tek kaybedeceğinizi yorumlanır.

Rüyada Otobüs Beklemek

Rüyada otobüs beklediğini görmek; istenen şeylerin bir türlü gerçekleşmeyeceğine, sorunlu bir ilişkiye başlanacağına, kariyer yapma konusunda bazı engellerle karşılaşılacağına, düzgün giden işlerin kötü sonuçlar vereceğine ve maddi ve manevi açıdan sıkıntı yaratacağına delalet eder. Rüyada beklenen otobüsün geldiğini görmek ise rüyanı tam tersine hayra, arzularınızın gerçekleşmesine, yaptığınız uğraşlar sonucu emeğinizin karşılığını fazlasıyla göreceğinize yorumlanır.

Rüyada Otobüs Devrilmesi Görmek

Rüyada otobüs devrilmesi görmek; yenilgi, mağlubiyet anlamına gelir. Rüyayı gören kimsenin hayatının alt üst olup bir anda kararacağına, iş hayatı ve özel hayatında yaşadığı sıkıntı ve sorunlar yüzünden kendisini uzun süre toparlayamayacağı na, çok sevdiği bir yakınını kaybedip kendini boşluğa sürükleyeceğine yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler hayatının her köşesinde kendisini yalnız hisseden, yanlış yapma korkusu yaşayan insanlardan herkesten uzak duran kişilere işaret eder.

Rüyada Otobüs Çarpması Görmek

Rüyada otobüs çarpması görmek; bu rüya rüyayı gören kimsenin girdiği hayırlı bir işte karşısına çıkacak olan engellere kötülüklere yorumlanır. Rüya sahibinin bilmediği bir işte fikir yürütüp maddi paralar koyarak zarara uğramasına, çok sevdiği güvendiği bir kişiden zarar görmesine, ailesiyle kısa süreli kırgınlıklar yaşayıp ayrılıkların yaşanmasına vesile olmaya yorumlanır.

Rüyada Otobüs Durdurmak

Rüyada otobüs durdurduğunu görmek; rüya sahibinin hayat içinde çok büyük bir değişim yaşanacağına, bu değişim sayesinde çok yakın bir zaman içinde bazı fırsatlar yakalayacağına ve hem aile için hem arkadaşlar için bazı hediyeler alınacağına yorumlanır. Rüyada otobüs durdurmak aynı zamn da kişinin yakın zaman da müjdeli bir haber alıp hayatının değişeceğine, çevresinden gördüğü destek sayesinde farlklı iş ortamlarında kendini göstereceğine, birden fazla başarılı işe imza atıp kısa zaman da adını duyuracağına işaret eder.

Rüyada Otobüs Tamir Etmek

Rüyada otobüs tamir etmek; rüyayı gören kimsenin kendisine yeni iş kapıları açıp hayatını sil baştan yaşayacağına, geçmişini bir kenara bırakıp kırdığı insanlardan ve kalplerden özür dileyerek kendisini affettireceğini,  aldığı kararlar ve yaptığı işlerde ileriye dönük planlar kuracağına, kendisini ibadete adayıp vaktinin bir bölümünü ibadetle geçireceğine aynı zaman da hayırlı kısmetiyle dünya evine gireceğine yorumlanır.

Rüyada Otobüs Bileti Almak

Rüyada otobüs bileti almak; iş hayatında gerek tecrübeyle ve gerekse bilgiyle bazı acemi kişilere yardımcı olunacağına, yaşadıkları sıkıntılardan kurtulmaları için destek olunacağına ve eğitim hayatında çok iyi bir noktaya gelineceğine alamettir. Rüyasında otobüs bileti alan kimse aynı zaman da karşısına çıkacak olan kısmetleri değerlendirecek hayatında ki sorunları tek tek atlatarak feraha erecektir.

Rüyada Otobüs Kaçırmak

Rüyada otobüs kaçırdığını görmek; dert, sıkıntı ve sorunların artmasına çıkış kapısı aramanıza, ailenizde ve çevrenizde size yardım eden kimseyi bulamayacağınıza, elinizde ki fırsatları tek tek kaçıracağınıza, pişmanlık dolusu bir hayat yaşayacağınıza yorumlanırken bu rüya olumlu olarak ta yıkılan hayallerin yeniden kurulacağına, yapılan hatalardan ders çıkarılacağına, verilen kararların doğruluğu sayesinde bir ömür mutlu güzel yaşantınız olacağına yorumlanır.

Rüyada Otobüs Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada otobüs görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren otobüs  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Otobüs  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada otobüs görmek; genel olarak yorumlandığında hem ayrılığa hem de bir araya gelmeye kırgınlıkların son bulmasına yorumlanır. Görülen otobüs rüyası şekline göre farklı şekilde yorumlanır. İçi dolu görülen otobüs kalabalık eğlenceli bir ortamda bulunmaya işaret ederken içi boş tek tük insanların olduğu otobüs görmek ise haksız bir yalana maruz kalmaya yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. tülin dedi ki:

  rüyamda ölen annem evde bana iki deste yeni kagıt paralar evde bana verdi komşumuza vermemi istedi yorumlarsanız sevinirim alla razi olsun

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Tülin hanım rüyada ölmüş bir yakınınızı görmeniz rüya sahibi için çok güzel ve hayırlı bir rüyadır. Bu kişiler yaptıkları iyilikleri çıkar gözetmeksizin sadece Allah katında ahiretlik yaptıkları için yaptıkları her işte hayır var demektir. Ölmüş bir yakınınızın size para verdiğini görmeniz ise sizde beklediği hayra duaya işaret eder.

 2. ayse dedi ki:

  rüyamda otobüse biniyordum ama dolmuşa ve ters istikamete gidiyordu yorumlarsanız cok sevinirim.Şimdiden allah razı olsun

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Ayşe hanım rüyada otobüse binmek otobüsle yolculuk yaptığını görmek, olumlu olduğu kadar olumsuz şekilde de tabir edilir. içi dolu otobüse binmek toplu olarak bir aktiviteye katılmaya, yakın zaman da müjdeli haber almaya yorumlanırken, yolculuk yapmak, hayırlı bir işe vesile olmaya, maddi ve manevi anlamda bolluğa ermeye, uzak bir yola gitmek; kişinin dini duygularının zayıflığına, yapılan yolculuktan döndüğünü görmek ise kişinin başladığı bir işte başarı sağlayıp amacına ulaşacağına, maddi anlamda bolluğa ereceğine, hane içinde ölüm haberine yorumlanır.

 3. MESTA dedi ki:

  RÜYADA BERABER ÇALIŞTIĞIM BİR ARKADAŞIM VE LİSE ÖĞRETMENİMİN ŞÖFÖRÜ OLDUĞU BİR OTOBÜS YOLCULUĞUNDA ŞÖFÖR OTOBÜSÜ KENDİ BAŞINA GİTMEYE ÇALIŞIRKEN DEVRİLMEYE BAŞLADI. RÜYAMI YORUMLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

  1. Yorumcu dedi ki:

   Değerli kardeşim rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu, rüyada otobüs devrilmesi alimler tarafından pek hayırlı tabir edilmemiştir. Bu rüyayı görenlerin genel anlamı ile iş yaptıkları alanda yada kişiler ile anlaşmazlıklar yaşamasına işaret eder. Görülen bu rüya maddi zararın büyük oranda olacağı olarak tabir edilir. Aslına bakarsanız sizin için hayır olarak da tabir edilebilecek bu rüya size bir uyarı olarak da yorumlanabilir. Gördüğünüz rüyada iş veya ticari alanda atacağınız adımlarda bin düşünüp bir hareket etmenizde yarar görülmüştür. Acele etmemeye, akıllıca adımlar atılması gerektiğine vesiledir.

 4. zehra dedi ki:

  rüyamda arkadaşımla otobüsteyziz başka kimse yok otobüsün camlarında stor perde var sadce söför tarafı açık birde otobüs kayboluyor biz aydınlık parlak bir yere giriyoruz

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Zehra hanım rüyanız hayır olsun:Rüyada otobüs görmek ; yakın arkadaşlarınızla aranızda yanlış bir anlaşılma yüzünden tatsızlık olacak haksız bir şekilde suçlanmaya işaret eder. Ayrıca otobüs görmek kısa ve uzun süreli yolculuk yapmaya işarettir. Otobüs rüyası yol anlamına gelir . Rüyayı gören kimse uzun bir yolculuk halinde kendini görmüş ise haksız bir yalana maruz kalacak, içi dolu otobüs ile yolculuk yaptığını görüyor ise kalabalık eğlenceli bir ortamda bulunacak demektir. Rüyada otobüs görmek aynı zaman da rızk, kısmet, hayır getirecek amellere işaret eder. Görmüş olduğunuz rüyada aydınlık bir yere gidiyor olmanız ise, arkadaş yada aile içinde yaşayacağınız bir takım haksız suçlamalardan aklanmanız olarak yorulur. Gördüğünüz bu rüya kısa vadeli başınıza gelebilecek aksiliklerde dik durup, sabır içinde olmanız gerektiğini bildirir.

 5. Nurseda dedi ki:

  rüyamda şehirler arası otobüse biniyordum normalde hep kendi kendime söylenirdim ve derdim ki o arabayı kullananlar nasıl kullanıyor acaba diye rüyamda da yine aynı düşüncedeyim fakat otobüse biniyorum ve otobüs ful dolu ve ben arabayı kullanmaya başlıyorum hayret ediyorum kendime daha sonra yolda ilerlerken bir kaza oluyor bende o kazaya bakarken bi anlık kazaya bakarken dalgınlıkla kaldırıma çıkıyorum ama yine yola devam ediyorum kazayı yapanlardan birisi de benim ablamın arkadaşı hiç bir şey olmadan kalkıyor ve o yoluna devam ediyor bende devam otobüse biniyorum ve arabayla gideceğimiz mevkiye ulaşıyoruz bana yolculardan bir kaçı diyorlar ki maşallah ne güzel kullandınız arabayı bende orada itiraf ediyorum yolculara ben ilk defa bir otobüs kullandım diye onlarda şaşkınlıkla bana bakıyorlardı.