Rüyada “ Rahman Suresi ” Görmek

Rahman Suresi
Ibn-i Sirin diyor ki: Rahman Suresini rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, yalan söylemekten kaçınır. Sözüne sadık olur.

Rüyada Rahman Suresi Görmek ; Rüyasında rahman suresini okuduğunu gören kişinin kendi karakterinin öz güveni olarak nitelendirilir.Rüyada rahman suresi gören kişi yalan söylemekten korkan ve Kur’an-ı Kerim’i ezberleyeceğini işaret ettiği yorumlanır.

Dini Rüya Tabirleri ; İbn-i Sîrîn’in rüya yorumun Rahman suresi ile ilgili şöyle demiştir. Rüyasında Rahman suresini okuyan yada dinleyen kişi yalan söylemekten korkan Kur’an-ı Kerim’i iyi bilen ve halk arasında sevilip sayılan bir kişi olduğunu ve herkese yardım eden bir kişiliği olduğunu yorumlamıştır.

Kirmani Rüya Yorumu ;  Rahman suresini rüyasında gören kişi ahlaklı güzel huylu olur ve çevresine yardım eden biri olduğunu yorumlar.

Cafer-i Sadık Rüya Yorumu ; Caferi Sadık Rahman suresi ile ilgili rüyayı gören kişinin dünyada ve ahirette hikmetinin bol olacağına ve Allah’ın sevgili kulları arasına gireceğine yorumlamıştır.

Abdulgani Rüya Yorumu ; Rahman suresini gören kişinin vefatının kutsal topraklarda olacağına işaret ettiğini yorumlamıştır.

İbn-i Kesir Rüya Yorumu ; rahman suresini gören kişinin düşmanları karşısında her zaman muvaffakıyete uğrayacağı yani galip geleceğine yorumlanır.

İbn-i Musib Rüya Yorumu ; Rahman suresini gören kişinin kutsal topraklara yolculuk edeceğine ve dünya malından ise malik olacağına yorum yapmıştır.

Not ; Rahman suresinin dini rüya tabirlerinde rüyayı gören kişi Bu mübarek duayı okusa yada dinlese de her mana da Allah sevgisini içinde yer edinmiş ve güzel bir insan olarak yorumlanmıştır. Bu rüyanın her hali ile kişinin manevi zenginliğinin kudretine işaret eder.

Rüyada Sureleri Görmek ne anlama gelir genel bilgi için bağlantıya tıklayın

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.