Rüyada “ Reçel ” Görmek

Reçel
Rüyada reçel görmek neye delalet eder. Rüyada reçel görmek İslami anlamı nedir? Rüyada reçel diyanet yorumları ile tabirleri okuyun.

Rüyada Reçel Görmek

Rüyada Reçel Görmek; ağız tadına ve esenliğe yorumlanır. Rüyayı gören kişinin kendi halinde yaşayan, kimsenin işine karışmayan, sakin davranışlar sergileyen, nerede ne yapmasını iyi bilen, ağır başlı bir kimse olduğuna gerek iş hayatında gerekse aile hayatında aldığı kararlarda ileriye dönük hareketler edip kırıcı davranışlarda bulunmayan, hak yolunda ilerleyip manevi huzura eren kişilere işaret eder. Rüyasında reçel gören kimse yaptığı başarılı çalışmaları ve azmi sayesinde tek başına tırnaklarını kazıyarak yüksek makamlara erişir çalışkanlığı sayesinde çevresi tarafından sevilip sayılır.

İslami rüya alimlerine göre rüyada reçel görmek; şans, kısmet, bolluk ve bereket anlamına gelir. Rüyayı gören kimsenin hayatının huzur içinde geçip istediği, arzu ettiği tüm dileklerine kavuşacağına, şansının her daim açık olup dara düşmeyeceğine, yakın zaman da müjdeli bir haber alacağına yorumlanır.

Diyanet yorumlarına göre rüyada reçel görmek; zorluklarla elde edilen rızka, kar getiren işlere girmeye,  mutluluk ve feraha ermeye, yakın zaman da sevindirici haber almaya delalet eder.

İmam Nablusi’ye göre rüyada reçel görmek; büyük zahmetler sonucu kazanılmış olan helal rızka, aileler arası kırgınlıkların son bulmasına, Allah yolunda ilerlemeye, manevi anlamda huzura ermeye, talihsizliklerden ve kötülüklerden kurtulup feraha ermeye yorumlanır.

Rüyada Reçel Yemek

Rüyada reçel yediğini görmek; rüyayı gören kimsenin ailesi bakımından çok şanslı olup istediği her şeyi elde edeceğine, rahat yaşantısı sayesinde maddi ve manevi anlamda hiç zorluk çekmeyeceğine, ailesinin desteği sayesinde kuracağı şirkette kısa zaman da yükselip bu şansının kariyer hayatında da devam edeceğine yorumlanır. Rüyasında reçel yediğini gören kişinin büyük bir kısmetin üzerine oturacağı yorumu yapılır. Bu kişiler yakın zaman da hayırlı kısmete erer.

Rüyada Reçel Kaynatmak

Rüyada reçel kaynattığını görmek; rüyasında reçel kaynattığını gören kimse bol bereketli, büyük kazanç getiren işlere girip kazancına kazanç katar, istediği tüm arzularına kavuşur, ailesini yaşadığı maddi sıkıntılardan kurtarır,  kısa zaman da yaptığı başarılı işlerle ünlenerek şöhrete kavuşur. Rüyada reçel kaynatmak bazen de hayırlı işlere vesile olmaya, ihtiyaç sahibi kimselere yardım etmeye, hak yolunda ilerlemeye, huzura ermeye yorumlanır.

Rüyada Reçel İkram Etmek

Rüyada reçel ikram ettiğini görmek; rüya sahibinin değişen hareketli bir yaşantısı olacağına, hüznünün ve mutluluğunun hiç eksilmeyeceğini, her türlü duyguyu fazlasıyla yaşayıp  gözyaşı ve hüznünün hiç eksik olamayacağına yorumlanır. Rüyada reçel ikram etmek ya da reçel sunmak hayırlı bir işin habercisi olup Allah yolunda hayırlı bir kapıyı açacağınıza , işlerinizin rast gidip helal ekmek kazanacağınıza işaret eder.

Rüyada Reçel Yaptığını Görmek

Rüyada reçel yapmak; rüyayı gören kişinin aklı ve mantığı sayesinde sağlam, planlı, kar getiren işlere gireceğine bu işlerde büyük kazançlar elde edeceğine, sadece bugününü değil ilerideki hayatını da garanti almaya çalışan, geleceğine ve geride kalan sevdiklerine bir şeyler bırakmak için uğraşan çalışmayı ve emek harcayarak bir şeyler yapmayı  seven kişilere delalet eder.

Rüyada Reçel Kavanozu Görmek

Rüyada reçel kavanozu görmek; Rüya sahibinin davranışlarına dikkat etmesi gerektiğine ve, harekete geçmeden önce düşünmesi gerektiğini, işaret eder. Rüyada görülen reçel kavanozu iki şekilde yorumlanır. Boş kavanoz, sıkıntı ve yoksulluğun haberidir. Dolu bir kavanoz ise tam tersidir. Rüyada reçel kavanozu görmek; müjdeli haber duymaya, tez zamanda duyulacak mutlu edici değişimlere, bereketli günlere, kolay kazanılan ganimete, eşiyle gülmeye yorumlanır.

Rüyada Çilek Reçeli Görmek 

Rüyada çilek reçeli görmek; hayırlı kısmete işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler yakın zaman da murada erer, isteklerine kavuşur, büyük başarılı işlere imza atar tüm arzu ve isteklerine kavuşur. Çilek reçeli bazen de güzel bir aşk macerasıdır. Bu rüyayı gören aşık olur veya sevdiği kişi ile evlenir. Rüyada görülen çilek reçeli aynı zaman da özel hayatta ağız tadına ve huzura işaret ederken, sıkıntılı günlerin ardından gelecek olan esenliğe ve güzel günlere de delalet eder. Rüyada görülen çilek reçeli  şık ve zarif olmak anlamına gelir.

Rüyada İncir Reçeli Görmek

Rüyada incir reçeli görmek; genellikle hayra ve güzel bir kısmete işarettir. İncir ile ilgili görülen rüyalar eğer incir tatlı ise hayra yorumlanmaktadır. Rüyada incir reçelini kaşıkla yemek hemen ulaşacak güzel bir habere, ekmeğe sürüp yemek ise, dünya nimetlerini tatmaya ve dünyada mutlu olmaya işarettir. Rüyada kırmızı incir reçeli görmek; yakın zamanda başınıza gelecek bir gönül ilişkisi anlamındadır. Bu rüyayı gören kişi, bekarsa evlenir. Zira böyle bir rüya alimlere göre evlilik, nikah ve nişan gibi olaylara işarettir.

Rüyada Ayva Reçeli Görmek

Rüyada ayva reçeli görmek; kişinin yaşadığı talihsizliklerin son bulup işlerinin yoluna gireceğine şans kapılarının açılacağına, yeni işinden birden fazla başarıya imza atıp kariyer yönünden yükseleceğine, ailesiyle olan kırgınlıklarının son bulacağına mutlu huzurlu bir yuvaya sahip olacağına işaret eder.

Rüyada Reçel Dökmek

Rüyada reçel dökmek; sevmediğiniz bir kişiden maddi ve manevi anlamda zarar görmeye, çevrenizdeki insanlara karşı dikkatli davranmanız gerektiğine, ailenize sürekli girip çıkan kişilere karşı dikkatli ve duyarlı olmanız gerektiğine, kötülüklerden ve uğursuzluklardan uzak durup mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğinize yorumlanır.

Rüyada Reçel Almak

Rüyada reçel almak; rüyayı gören kimsenin hayırlı bir işe vesile olacağına, ailesiyle olan kırgınlıkların son bulup sevgi ve saygı çerçevesinde yaşantılarını sürdüreceklerine, iş hayatında yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde kısa zaman da kendisini gösterip adını duyuracağına, kar getiren sağlam yatırımlı işler yapacağına işaret eder.

Rüyada Reçel Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada reçel görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren reçel rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Reçel  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada reçel görmek kısmettir. Rüyada reçel görmek ya da reçel yemek, dinde ihlasa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, yolculuktan dönmeye, hastalıktan şifa bulmaya, bekarın evlenmesine, ilim ve tövbe etmeye işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.