Rüyada “ Secde ” Görmek

Secde
Rüyada secde etmek Allah katında makbul olan kullar arasına girme hevesine ve çabasına, güç, kudret ve hikmet sahibi olmaya, hak yoluna ölesiye bağlanmaya, dinde ve ahlakta güzel olmaya, hayır yapmaya, sadaka ve zekat vermeye, iyi niyetlere, gerçek bir mümin olmaya işarettir.

Rüyada Secde Etmek; Rüyada secde etmek Allah katında makbul olan kullar arasına girme hevesine ve çabasına, güç, kudret ve hikmet sahibi olmaya, hak yoluna ölesiye bağlanmaya, dinde ve ahlakta güzel olmaya, hayır yapmaya, sadaka ve zekat vermeye, iyi niyetlere, gerçek bir mümin olmaya, inanmayanları doğru yola çevirmeye işaret eder. Ferahlık, huzur, mutluluk ve sağlık anlamına gelir.  Rüyada secde etmek  rüya sahibinin hidayete ermesi, Allah’ın lütuflarını bulması olarak değerlendirilir.

Rüyada Secdeye Varmak; Rüyada secdeye varmak pek hayırlı işlere, düşmana galip gelmeye, zafere erişmeye ve günahlardan arınmaya, tevazuya, dünyevi ve uhrevi makamlara, Bir dağın tepesinde rüyada secdeye varmak, çetin ve zor bir işi başarmaya, tepe ve duvara secde etmek, büyük bir zatın himmetine sığınmaya,  Allah’tan gayrına put gibi şeylere secde etmek münafık bir topluluğa boyun eğmeye, rezil ve zelil olmaya delalet eder. Bir kimse rüyada, rükuya vardığını ve secde ettiğini ve Allah için namaz kıldığını görse, Allah için tevazu eder ve boyun eğer. Kibir ve azametten art olur. Allah’ı Teala Hazretlerinin (C.C.) hudutlarını ve farzlarını yerine getirir.

Rüyada Namazda Secde Etmek; Rüyada namazda secde etmek  rızkın bereketli olmasına, sevenleriyle yaşamaya, bereketli geleceğe, bonkör yöneticiye, yüksek makama geleceğine, becerikli bir kişiye, maddi zorluklardan kurtulmaya, iyi kısmete, toplum yaşamında huzura, vefakar arkadaşa, şöhrete sahip olmaya işaret eder. Rüyada namazda secde etmek kıymet kaybetmeye, rahatı kaybetmeye, hoşgörüsüz bir amire, kötü niyetli kişi eliyle zarar görmeye, zulüm görülmesine yorulur.

Rüyada Camide Secde Etmek; Rüyada camide secde etmek kolay kazanılan mülke, düşkünlükten uzak durmaya, eşiyle birlikte yaşamaya, varlıklı yöneticiye, birikmiş nimete, hayali kurulan bir mutluluğa, sevineceğine, faydalı işlere, dünyalığa gelecek bolluğa, dingin bir hayat süreceğine, zenginliğe işarettir. Başka görüşlere göre de Rüyada camide secde etmek  rahatının bozulacağına, karışık bir sorunla yüz yüze gelineceğine, kötülük görmeye, sorumluluktan ötürü mağdur olunacağına, korkuya gerçekleşmesine işaret eder.

Rüyada Seccade Görmek; Rüyada seccade görmek manevi rütbeye yahut iffetli bir kadına delalet eder.  İyi huylu ve güzel bir insanla evlilik yapılacağına işaret eder. rüyada seccadede namaz kıldığını görmek, hacca gitmeye yorumlanır. Bolluk, bereket ve paradır. Ayrıca huzur ve mutluluğu da simgeler. Rüya alimlerimize göre rüyada seccade görmek Cabire Magribi’ye göre; bir yün veya pamuk seccade üzerinde oturduğunu gören ibadete düşkün olur. İbn-i Sirin: Mescitte veya seccade üzerinde oturduğunu görmek; hacca gideceğinize işarettir. der.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.