Rüyada “ Şehit Asker ” Görmek

Şehit Asker
Rüyada şehit asker görmek hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir.

Rüyada Şehit Asker Görmek

Rüyada şehit asker görmek; hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir. Rüyada şehit asker gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzura temsil edeceği rivayet edilir. Rüyada kendinizi şehit olarak görmeniz Allah katında nur ile şereflendirilmişlerdir ve Salih kişilerden olacağınıza işaret ederek müjdelenmiştir.

Ünlü rüya alimimiz İbn-i Sirin’e göre rüyada asker görmekAllah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzura temsil edeceği rivayet edilir.

İslami rüya alimlerine göre şehit asker görmek; kişinin toplum çevresinde saygınlığının artıp mertebeye ereceğine, başarılı bir çok işe imza atıp kısa zaman da yükseleceğine yorumlanır.

Dini rüya alimlerine göre şehit asker görmek; Bu rüyanın tabiri aslında bir çok dilde farklı şekilde yorumlanmıştır. Gerçek manada ise rüyada şehir görmek yüksek bir mertebeye ereceğinizi işarettir. Bu mertebenin size manevi hayatta şana ve şöhrete kavuşturacağı da bilinmektedir.

Rüyada Şehit Olmak

Rüyada şehit olduğunu görmek; kişinin hayatı boyunca ulaşmak istediği hedeflerine ulaşabileceğini  kişinin şanslı kısmetli ve başarılı olduğunu hem bu dünyada hemde ahirette cennet kapısının o kişiye ihsan edildiğinde bilinir. Rüyada şehit olan kimse dünyevi hayatta da makam ve mevkiye sahip kişiler olarak da bilinir. Bu kişiler hayatı boyunca sıkıntı ve yokluk çekmez hayatının her köşesi bolluk bereket için de huzurlu geçer.

Rüyada Şehit Eşi Görmek

Rüyada şehit eşi görmek; hayra yorulan bu rüya bekar kimseler için hayırlı bir evliliğe işaret ederken, evli kimseler içinse yakın zaman da doğacak olan hayırlı evlada yorumlanır. Rüyasında şehit eşi gören kimse hayırlı bir işte bir kimsenin duasını almış mevlanın gönül kapısını aralamıştır.

Rüyada Şehit Çocuğu Görmek

Rüyada şehit çocuğu görmek; helal kazanç sağlayan ekmeğini paylaşmaktan çekinmeyen dünya malını bir kenara bırakıp ahiret hayatına önem veren kendisini dine ve ibadete adamış mevlanın mümin kullarına yorumlanır. Bu rüya sahipleri temiz duyguları ve babacan tavırları ile çevresindeki insanların gönüllerinde taht kurmuş, herkes tarafından sevilip saygı duyulan, dürüstlüğü ile eline aldığı her işi hakkıyla yerine getiren kişilere delalet edilir.

Rüyada Askerde Şehit Düşmek

Rüyada askerde şehit düştüğünü görmek;  bu dünya da ve öteki dünyada tüm günahlarınızdan arınmış olarak Allah’ın huzuruna en üstün mertebeye ererek çıkacağınıza, geçmişte yaşamış olduğunuz sıkıntıların geride kalıp bolluğa ve berekete ereceğinizi işaret eder. Bazı alimlere göre ise rüyada şehit düştüğünü  gören kişi gerçek hayatta da şehit olarak ölür.

Rüyada Şehit Töreni Görmek

Rüyada şehit töreni görmek; rüya sahibinin gerçek hayatında yükselerek büyük makamlarda yer alacağına sorumluluk sahibi olup işinde başarıyla ilerleyeceğine, ailesinden ve yakın dostlarından gördüğü destek sayesinde şansının ve kısmetinin hiç eksilmeyeceğini, her zaman yüzünün güleceğine yorumlanır.

Rüyada Şehit Mezarlığı Görmek

Rüyada şehit mezarlığı görmek;  rüya sahibinin öz eleştiri yaparak nerede yanlış yaptığını, nerede doğruluktan şaştığını ve nasıl oldu da günaha saplandığını analiz edeceğine ve onları tekrar etmemek için kesin bir karar alacağına rivayet edilir. Rüyada şehitlik görmek kişinin kendine yepyeni bir sayfa açarak hayatın da değişiklik yapacağına, iş hayatında yeni atılımlar yapacağına, hanesine yakın zaman da müjdeli bir misafirin geleceğine işaret eder. Rüyada şehit mezarlığı  görmek aynı zaman da aynada kendi ile yüzleşeceğine, kimseye söylemediği ama kendi bildiği kusurlarını yüzüne vuracağına ve böylece kendine çeki düzen verme yoluna gideceğine işaret eder.

Rüyada Şehitleri Ziyaret Etmek

Rüyada şehitleri ziyaret ettiğini görmek; kişinin geçmişte Allah yolundan saparak günahlar işlediğine fakat geçmişte yapmış olduğu tüm günahlarından tövbe ederek, Allah yolunda ilerlemeye hak gördüğü, kendini fakir yardıma muhtaç kimselere adadığına işaret eder. Aynın zaman da bu rüyayı gören kimseler de şehitlik mertebesine erişebilecek Allah katın da temiz, günahsız kimseler olarak kalacaktır.

Rüyada Bayrağa Sarılı Şehit Cenazesi Görmek

Rüyada bayrağa sarılı şehit cenazesi görmek; rüya sahibinin nefsine hakim olurken, aynı zamanda ibadetlerine de dikkat ettiğine işaret eder. Bu rüya aynı zaman da kişinin şöhret sahibi biri olup kazancını sağlam yatırımlı işlerde kullanarak kısa zaman da yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada Şehit Asker Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada şehit asker görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren şehit asker rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Şehit Asker sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada şehit asker görmek;  hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. ilknur dedi ki:

  rüyamda üzerinde demir şehit bozuk parası gördüm

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba İlknur Hanım Rüyanız Hayırlı olsun Rüyanızın Yorumu
   Rüyada şehit parası görmek Şehit görmüş gibi kabul olunup Rüyada şehit asker görmek; hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve hak yoluna çağırmak için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir. Rüyada şehit asker gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzura temsil edeceği rivayet edilir. Rüyada kendinizi şehit olarak görmeniz Allah katında nur ile şereflendirilmişlerdir ve Salih kişilerden olacağınıza işaret ederek müjdelenmiştir.

 2. sare dedi ki:

  Merhaba , rüyamda 3 tane asker cenazesi getiriyorlar, vuruldukları halleriyle, yüzleri açık üstleri örtülü kan vs. yok ,bunlar bu gün şehit oldular deniyor bende çok içten üzüntü duyuyorum.Meali nedir acaba?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Sare Hanım rüyanız hayır olsun. Rüyada şehit asker görmek; hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir. Rüyada şehit asker gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzura temsil edeceği rivayet edilir. Rüyada kendinizi şehit olarak görmeniz Allah katında nur ile şereflendirilmişlerdir ve Salih kişilerden olacağınıza işaret ederek müjdelenmiştir.
   Ünlü rüya alimimiz İbn-i Sirin’e göre rüyada asker görmek; Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzura temsil edeceği rivayet edilir.
   İslami rüya alimlerine göre şehit asker görmek; kişinin toplum çevresinde saygınlığının artıp mertebeye ereceğine, başarılı bir çok işe imza atıp kısa zaman da yükseleceğine yorumlanır.
   Dini rüya alimlerine göre şehit asker görmek; Bu rüyanın tabiri aslında bir çok dilde farklı şekilde yorumlanmıştır. Gerçek manada ise rüyada şehir görmek yüksek bir mertebeye ereceğinizi işarettir. Bu mertebenin size manevi hayatta şana ve şöhrete kavuşturacağı da bilinmektedir.