Rüyada “ Şehit ” Görmek

Şehit
Rüyada şehit görmek hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir.

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada şehit görmek; hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve doğru yola iletmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir. Rüyada şehit gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzurla teslim edeceğine rivayet edilir. Görülen bu rüya kişinin manen huzur içersinde olacağına, en zor anlarda dahi soğukkanlılığını koruyacağına tabir edilmiştir. Rüyada kendinizi şehit olarak görmeniz Allah katında nur ile şereflendirilmişlerdir ve Salih kişilerden olacağınıza işaret ederek müjdelenmiştir.

Ünlü rüya alimimiz İbn-i Sirin’e göre rüyada şehit görmekAllah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzurla teslim edeceğine rivayet edilir.

İslami rüya alimlerine göre şehit görmek; kişinin toplum çevresinde saygınlığının artıp mertebeye ereceğine, başarılı bir çok işe imza atıp kısa zaman da yükseleceğine yorumlanır.

Dini rüya alimlerine göre şehit  görmek; Bu rüyanın tabiri aslında bir çok dilde farklı şekilde yorumlanmıştır. Gerçek manada ise rüyada şehit görmek yüksek bir mertebeye ereceğinizi işarettir. Bu mertebenin size manevi hayatta şana ve şöhrete kavuşturacağı da bilinmektedir.

Rüyada Şehit Olmak

Rüyada şehit olduğunu görmek; kişinin hayatı boyunca ulaşmak istediği hedeflerine ulaşabileceğini  kişinin şanslı kısmetli ve başarılı olduğunu hem bu dünyada hemde ahirette cennet kapısının o kişiye ihsan edildiğinde bilinir.Rüyada şehit olan kimse dünyevi hayatta da makam ve mevkiye sahip kişiler olarak da bilinir.

Rüyada Genç Yaşta Şehit Düşmek

Rüyada genç yaşta şehit düşmek; olgunlaşmamış hayatı toz pembe gören kişilere işaret eden bu rüya kişinin tecrübe kazanarak kendisini kısa zaman da göstereceğine, yaptığı işlerde öz verili çalışarak büyük başarılara imza atacağına, ailesinden gördüğü destek sayesinde kısa zaman da kendisini göstereceğine işaret edilir.

Rüyada Savaşta Şehit Olmak

Rüyada savaşta şehit olmak; bu dünya da ve öteki dünyada tüm günahlarınızdan arınmış olarak Allah’ın huzuruna en üstün mertebeye ererek çıkacağınıza, geçmişte yaşamış olduğunuz sıkıntıların geride kalıp bolluğa ve berekete ereceğinizi işaret eder. Bazı alimlere göre ise rüyada şehit düştüğünü  gören kişi gerçek hayatta da şehit olarak ölür.

Rüyada Şehitlik Görmek

Rüyada şehitlik görmek; kimse rüya sahibinin daha önce yaptığı hatalardan ders çıkarmayı bileceğine ve bunları bir daha tekrar etmeyeceğine delalet eder.Bazı rüya yorumlarında ise rüyada şehitlik görmek o kişinin ailesinde o mertebeye yakışacak bir ölüme nail olacak kimsenin olacağına yorumlanır.

Rüyada Şehitlikte Dua Etmek

Rüya da şehitlikte dua ettiğini görmek; rüya sahibinin dünyevi hayatta kendini unutup başkaların hayrına vesile olacağı ve çevresindeki maddi ve manevi sıkıntıları olan kişilere yardım edeceğine yorumlanır.

Rüyada Şehitleri Ziyaret Etmek

Rüyada şehitleri yada şehitliği ziyaret etmek; rüya sahibinin vicdani rahatsızlık duyarak girdiği bir boşlukta dua ederek kendini huzura kavuşturacağına yorumlanır. Rüyada şehitleri ziyaret etmek, Allah yolunda ilerlemeye hak gördüğü, kendini fakir yardıma muhtaç kimselere adadığına işaret eder. Aynın zaman da bu rüyayı gören kimseler de şehitlik mertebesine erişebilecek Allah katın da temiz, günahsız kimseler olarak kalacaktır.

Rüyada Şehit Mezarlığı Görmek

Rüyada şehit mezarlığı görmek; rüyayı gören kimsenin çektiği sıkıntıların son bulup hayatını düze çıkaracağına, aldığı kararlar ve yaptığı işlerde kendini ön planda tutacağına, kısa süreli uzun bir yolculuğa çıkıp farklı ortamlarda yeni insanlarla bir araya geleceğine farklı iş sektörlerine açılacağına yorumlanır.

Rüyada Şehidin Mezarlığından Çıktığını Görmek

Rüyada şehidin mezarlığından çıktığını görmek; rüyayı gören kişinin içinde ukde kalan bir işi eline geçecek olan parayla hayata sokacağına, eğlenceli hayatının sürüp gidip kendini farklı ortamlarda bulacağına, kişinin sevdiği dostlarıyla bir araya gelerek keyifli zaman geçireceğine yorumlanır.

Rüyada Şehit Olmuş Biriyle Konuşmak

Rüyada şehit olmuş biriyle konuşmak; genellikle rüya sahibine yol gösterecek birinin varlığına ve zor bir durumda ele geçecek güzel bir fırsata alamet eder. Rüyasında şehit olmuş biriyle konuştuğunu gören kimse hayırlı bir işe vesile olup insanların mutlu olmasını sağlar kendisine olan öz güveni sayesinde kısa zaman da bir çok başarıya imza atar kendisini her zaman ön plan da tutar.

Rüyada Şehidin Güldüğünü Görmek

Rüyada şehidin düştüğünü görmek; kişinin hidayete erip Allah katında yükseleceğine, kul hakkına önem verip hayatının büyük bölümünü aciz insanlara yardım etmekle geçireceğine, kazancına önem vermeyip elinde para tutmak yerine kazancını ihtiyaç sahibi kişilerle paylaşacağına yorumlanırken bu kişiler temiz kalpli, iyi huylu insanlara yorumlanır.

Rüyada Şehit Olup Dirildiğini Görmek

Rüyada şehit olup dirildiğini görmek; rüyayı gören kimsenin hanesine sürekli girip çıkan yaptığı olumsuz dedikodular yüzünden hanenin huzurunun bozulmasına sebep veren insanların varlığına yorumlanırken bu rüya batmakta olup eline geçecek yüklü miktarda para ile tekrar kendisini toplayarak rahata eren kişiye işaret eder.

Rüyada Bayrağa Sarılı Şehit Cenazesi Görmek

Rüyada bayrağa sarılı şehit cenazesi görmek; Allah yolunda ilerlemeye hak gördüğü, kendini fakir yardıma muhtaç kimselere adadığına işaret eder. Aynın zaman da bu rüyayı gören kimseler de şehitlik mertebesine erişebilecek Allah katın da temiz, günahsız kimseler olarak kalacaktır.

Rüyada Şehit Görmekle Alakalı  Ayrıntılı Tabirler

Rüyada Şehidin Arkasından Ağlayan Annesini Görmek; kişinin hayırlı bir evlat olup Annesinin hayır duasını alacağına, bereketli, helal kazançlı işler yapacağına,

Rüyada Şehidi Yerde Yatarken Görmek; hayatını planlar yaparak yönlendiren kişilerin varlığına işaret eden bu rüya kişinin kar getiren kazançlı işler yaparak kısa zaman da yükseleceğine işaret eder.

Rüyada Şehidin Ağladığını Görmek; İş yaşantısında ele geçecek iyi bir fırsatla kişinin saygı ve itibar kazanacağını, makam sahibi biri olarak önemli kitlelere söz geçireceğine yorumlanır

Rüyada Şehitler İçin Ağlamak; rüyanın tersine olup kişinin yakın zaman da alacağı müjdeli bir haber sayesinde hayatının bir anda değişip elinin bollaşarak istediği her şeyi elde edeceğine, 

Rüyada Askerde Şehit Düşmek; bu dünya da ve öteki dünyada tüm günahlarınızdan arınmış olarak Allah’ın huzuruna en üstün mertebeye ererek çıkacağınıza, geçmişte yaşamış olduğunuz sıkıntıların geride kalıp bolluğa ereceğinizi işaret eder. 

Rüyada Eşinin Şehit Düştüğünü  Görmek; maddi ve manevi anlamda zor günler geçireceğine yorumlanır.

Rüyada Çocuğunun Şehit Düştüğünü Görmek; inanç sahibi, doğru yoldan ayrılmayan, mevlanın mümin kulları arasında yer alan kişilere işaret eder.

Rüyada Babasının Şehit Düştüğünü Görmek; bu rüya kısmetin, bolluğun, güzelliklerin ve sağlığın simgesidir. 

Rüyada Şehit Cenazesine Gitmek; kişinin yapacağı hayırlı işlerle  elde edileceği makamın,  her zaman mutluluk getireceğine, işlere haram karıştırmadan kazancını helal yollarla elde edeceğine

Rüyada Şehit Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada şehit  görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren şehit rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Şehit sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada şehit  görmek;  hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir.

Rüyada Gazi Görmek İslami Rüya Yorumları

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. CEM GÜZEL dedi ki:

  Merhabalar; 5 ay önce babamın amacasının oğlu şehit oldu ve ben onu çok severdim.Şuan bir iş tekliği aldım.Fakat rüyamda şehit abim ile birlikte (kendisi kamuflajlıydı)şimdiki çalıştığım yerin kapısından girdik sonra etrafıma baktığımda iş teklifi aldığım yerin yemekhanesindeydik ve ben ahçıya yemek ver dedim amcamın oğlu o benim dedim.Devamında Şehit Yavuz abim şapkasını çıkardı be ahçıya eliyle göstererek bak biz bir birimize benziyoruz belli olmuyormu dedi.Devamında bir anda arkamızı döndük ve benim koluma girerek şuanki çalıştığım iş yerinde ofisime giden koridorda birlikte yürüdük ve rüya bitti.Acabayeni işim hayrılı olmucakmı bana anlamadım acıkcası.Tabirinizi bekliyorum..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Cem bey rüyada iş görmek hane içinde mutluluğun, keyfin ve ağız tadının gelip geçici değil daim olacağı anlamına gelir. Rüyada şehit görmek ise hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir.Rüyada şehit gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir.

 2. halil dedi ki:

  merhaba rüyamda kardeşimi askerdeyken gördüm bir savasın içinde yanımda babam da var bir odanın içinde çatışıyordu çatışma esnasında kendisine çıkma dememe ragmen çıktı ve basından vurulup şehit oldu ben onu o halde görünce kafayı yedim ardından annem gil o odanın kapısına geldi girmesin diye ittim kapıyı ama girdiler ve gördüler ve herkes kendini kaybetmişcesine feryat ediyordu ve sonradan uyundım bunu bana tabir edebilir misiniz kardeşim suan askerde şırnakta ve 2 gündür aramıyorum kafayı yiyecem

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Halil bey rüyanız hayırlara vesile olur inşallah Öncelikle Rabbim kardeşiniz gibi vatanı, görevini yapan tüm kardeşlerimize yardım etsin Rüyada asker görmek, birincil anlamı oldukça doğrudan imgelerle bağlantılıdır ve düşü gören kişinin, savaş ve askerlikle ilgili duygularını sergiler. Rüyada asker gören kimse yada askere gittiğini gören kişi rüyasında yaşadığı her an gelişmekte olan durumun işaretidir tabi bu bütün rüyalar için de geçerlidir görülen rüyada yer ve zaman kişinin sıkıntısını yada refahını anlatmaktadır. Rüyada şehit asker görmek ise, hak yolunda inanmayanları, dine döndürmek ve sünnet ettirmek için verilen savaşta hayatlarını kaybeden kişileri görebilmektir. Rüyada şehit gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzura temsil edeceği rivayet edilir.

 3. Günışığının Hatunu dedi ki:

  merhaba ; ben bu gece geçen sene eylül ayında şehit olan bitanecik eşimi gördüm.. karşımda oturmuş ,şehit olarak döndüğü çatışmadan gazi olarak dönmüş. telefonda konuşuyoruz beni aldattın bende başkasını buldum onunla evleneceğim diyor. vücudu yara bere içinde.. ben seni aldatmadım diyorum artık bitti ben onu seviyorum diyor.köyünde düğün yapacakmış söylediği kişiye..babasını arayıp bizi siz ayırdınız diyorum ve o konuşamadan telefonu kapatıyorum… 3 aydır hiç eşimi görmemiştim rüyamda psikolojik tedavi görüyorum yakın zaman önce ailesiyle aram açıldı onlara hakkımı helal etmediğimi söyledim..(bir hafta önce) şuan canım çok yanıyor . yorumlarsanız şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Çiğdem Hanım Rüyanızın Yorumu
   Rüyada şehit olmuş biriyle konuşmak; genellikle rüya sahibine yol gösterecek birinin varlığına ve zor bir durumda ele geçecek güzel bir fırsata alamet eder. Rüyasında şehit olmuş biriyle konuştuğunu gören kimse hayırlı bir işe vesile olup insanların mutlu olmasını sağlar kendisine olan öz güveni sayesinde kısa zaman da bir çok başarıya imza atar kendisini her zaman ön plan da tutar.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun…

   1. çiğdem eryılmaz dedi ki:

    teşekkür ederim.

    1. Yorumcu dedi ki:

     Biz Teşekkür Ederiz Çiğdem Hanım…

 4. dilek kaplancan dedi ki:

  merhabalar.rüyamda ilk önce abdest almaya kalkıyorum daha sonra savaş sesleri yükseliyor.birden düşman askerlerinden kendimi korurken buluyorum.daha sonra düşman köpeklerinden gizlice kaçıyorum ve bir kapıdan geçiyorum.oraya herkesi almıyorlar kapı küçük ve demirli bir kapı oluyor.daha sonra içeriye bi giriyorum heryer mezarlık oluyor çok geniş bir arazinin içinde bir sürü mezar çok şaşırıyorum.önümdede bi bayan beni orada gezdirmiş oluyor.bana diyorki orayı gezdiren bayan ben karşı camide yer varmı bi bakayım geleyim sen burda bekle diyor bana.bende tamam diyorum.sonra o bayan gidiyor ben beklerken başka bi bayan geliyor benim yanıma merhaba diyor bana bende merhaba diyorum.benim adıma fatma diyor işte ben evladımı doğurken şehid oldum diyor şurdaki mezarda benim diyor.sen diyorum ama konuşamıyorum nutkum tutuluyor korkudan değil onun evladından ayrılmasına üzülüyorum.o da bana üzülme çok güzel bi yeri var geleceği diyor o çok mutlu halinden.banada elinde mavili beyazlı bi elbise veriyor.itina ile katlanmış ütülenmiş şekilde.daha sonra ben onları alıyorum ve diğer camiye giden kızı aramaya çıkıyorum.onu araken türbenin çıkışında annemle babamla karşılaşıyorum.annemin üzerinde o şehid bayanın bana verdiyi kıyafetin benzerini görüyorum.babama diyorum ki ben bi rüya gördüm bana tabirci bul diyorum.babamda ben tabir ederim diyor.tam ona fatma diye bayan şehid olmuş baba doğum yaparken diyeceğim diyemiyorum kelimeler çıkmıyor ağzımdan.daha sonra burda işin bittiyse seni ben götüreyim işe diyor bende gerek yok izin aldım diyorum.daha sonra arabaya biniyoruz ve ben uyandım ama etkisinden kurtulamadım o atmosferin.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba dilek hanım rüyanız hayır olsun rüyanızın yorumu
   Rüyada şehit olmuş biriyle konuşmak; genellikle rüya sahibine yol gösterecek birinin varlığına ve zor bir durumda ele geçecek güzel bir fırsata alamet eder. Rüyasında şehit olmuş biriyle konuştuğunu gören kimse hayırlı bir işe vesile olup insanların mutlu olmasını sağlar kendisine olan öz güveni sayesinde kısa zaman da bir çok başarıya imza atar kendisini her zaman ön plan da tutar. Görmüş olduğunuz bu rüya yaşamınıza dair ileriki günlerinizde bir dönem sorunlar yaşayacağınıza fakat arkadaş yada aile çevresinden bir kişinin öncülüğü sayesinde bu olayı kısa zaman içersinde hayra çevireceğinize tabir olunur..

   1. dilek kaplancan dedi ki:

    teşekkür ederim

    1. Yorumcu dedi ki:

     Biz Teşekkür Ederiz…

 5. Sevilay dedi ki:

  Rüyamda arkadaşımın eşini şehit olduğunu gördüm gazetede şehit haberi olarak çıkmıştı ve cikan tarih geçmis bi tarihdi ve ben daha sonra ögrenmis oldum şehit oldugunu

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Sevilay hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızın yorumu: İslam alimlerine göre kişinin Rüyada şehit olan birini görmesi, kişinin azmi ve çalışkanlığı sayesinde karşısına çıkacak her türlü güçlük ve zorluğa göğüs gerebileceğine işaret eder. Bu rüyayı görenlerin kendilerine karşı sonsuz güvenleri olmasına, yaşanacak üzüntü ve tasalara karşı olgunluk içersinde olup, çıkış yolu içersinde olmasına, kazananın kendisi olacağına yorumlanır. Aynı zamanda görmüş olduğunuz rüyada arkadaşınızın bir takım maddi ve manevi olarak buhran yaşamasına, bu dönemde sizin bu kişiye karşı destek ve yardım içersinde olup, bu zor zamanları atlatmalarında yanında olacağınıza tabir olunur.

 6. özlem dedi ki:

  Merhaba;rüyamda şehit mezarlığına gittim hepsi kabirlerinden çıkmış oturuyorlardı kimisinin bacağı kimisinin kolu yoktu ne anlama geliyor …teşekkür ederim

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Özlem hanım. Rüyanız hayır olsun. Rüyada şehit gören kişinin hayat yolunda karşısına çıkacak engellere, zorluklara, sıkıntılara ve dertlere karşı güç ve kudret sahibi olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda Allah katında makam ve mevkiye kavuşacağı ruhunu huzurla teslim edeceğine rivayet edilir. Görülen bu rüya kişinin manen huzur içersinde olacağına, en zor anlarda dahi soğukkanlılığını koruyacağına tabir edilmiştir. Rüyasında şehit mezarını ziyaret etmek, kişinin içinde uhde kalan, maddi yada manevi hayata dair gerçekleştiremediklerini hayata geçireceğine yorulur. Bu bazen iş yaşamındaki atılacak adıma bazen de kişinin maneviyata bağlı olduğu halde dini vecibelerini yerine getiremediği için duyduğu pişmanlıktan dolayı bir an önce bu yolda bulunacağının işaretidir.

 7. cemile dedi ki:

  merhaba 3 hafta oldu babaannem şehit oldu ben babaannemin ruhunu gördüm geldi beni okşadı yanı bu rüya değil gerçek bir kaç gün sonra onu rüyamda gördüm rüyada benim moralim bozulmuştu derslerim kötü diye akşam olmuştu uyuyordum babaannemin üzerin beyaz uzun bir çarşafla gelmişti yanıma beni kaldırıp sarılıyordu benim moralim bozulduğu görünce bana ne olduğunu söyledi bende derslerimden moralim bozulduğumu söyledim bana yardım etmesini istedim sonra babaannem bir anda yok oldu ve rüyam bitti bu ne anlama geliyor tabirinizi bekliyorum