Rüyada “ Serçe ” Görmek

Serçe
Rüyada serçe görmek neye delalet eder. Rüyada serçe görmek İslami anlamı nedir? Rüyada serçe diyanet yorumları ile tabirleri okuyun.

Rüyada Serçe Görmek 

Rüyada serçe görmek; cana yakın sevimli bir dosta işarettir.  Serçenin omuzuna konduğunu görmek kısmeti çağrıştırır. Hayırlı işlerinizin ve rızkınızı ayağınıza geleceğine rivayet eder. Rüyada görülen serçe aynı zaman da oturmasını kalmasını bilen, saygılı, eğitimli, ağır başlı yaptığı her işte başarı sağlayıp insanların mutlu olmasına vesile olan kişilere işaret eder. Rüyada serçe görmek, bazen rüya sahibinin bir erkek evlat sahibi olacağına da tabir edilir. Bazı rüya tabirleri de serçe için sanat ile uğraşan bir sanatkar üzerinden yorum yaparlar.

İslami rüya alimlerine göre rüyada serçe görmek; bazen günah işlemeye, bazen de tövbe edip İslamin yolunu seçmeye hayatını bir düzene sokup maneviyata ermeye yorumlanır.

Dini rüya yorumlarına göre rüyada serçe görmek; şakacı, eğlenceyi seven, insanları mutlu eden, hayat dolu bir kimseye, devlet makamında yükselişe ermeye, yakın zaman da hayırlı müjdeli bir haber almaya, aile ve akrabaların bir araya gelerek eğlenceli bir ortamda bulunmasına yorumlanır.

İmam Nablusi’ye göre rüyada serçe görmek; büyük varlıklı bir kimseden yardım göreceğinize, arzu ettiğiniz işleri gerçekleştireceğinize, ailenizle birlikte kısa süreli tatile çıkacağınıza yorumlanırken bu rüya başka bir değişle Allah yolunda ilerleyip hayatının büyük bölümünü ibadetle geçirmeye secde etmeye yorumlanır.

Rüyada Serçe Yakalamak

Rüyada serçe yakaladığını görmek; rüyayı gören kimsenin girdiği iş ortamında tanıştığı bir kişiyle sağlam dostluklar kurup düzensiz giden hayatını düzene sokacağına, sadık arkadaşı sayesinde yaşadığı sıkıntılardan kurtulup mutluluğu yakalayacağına, beraber başarılı bir çok işe imza atacaklarına yorumlanır. Rüyada serçe yakalamak bazen de kısmet kapılarınızın açılmasına, şansınızın he daim olmasına bol bereketli kazançlar elde etmenize işaret eder.

Rüyada Serçe Yumurtası Görmek

Rüyada serçe yumurtası görmek; rüya sahibinin hayırlı, bol kazanç getiren işlere gireceğine girdiği bu işlerde helal rızkını kazanıp mutlu huzurlu yaşayacağına, bu iş sayesinde ailesiyle olan kırgınlıkların son bulup eski huzurlu mutlu günlerini yakalayacağına işaret ederken aynı zaman da bu rüya kişinin yakın zaman da hayırlı sağlıklı bir evlada sahip olacağına delalet eder.

Rüyada Serçe Yavrusu Görmek

Rüyada serçe yavrusu görmek; serçe görmekle aynı yorumu içerip kişinin eğitimli, saygın kişiliğe sahip, çevresi tarafından sevilen. aldığı her işi başarıyla sonuçlandırıp insanların isteklerini fazlasıyla yerine getiren saygın kişilere yorumlanır. Rüyada serçe yavrusu görmek bazen de temiz rızka, ümitsizlikten sonra gözlediği nimete, fena niyetli akraba tarafından fenalık görmeye, zorlukların ardından hak edilen sevince işaret eder.

Rüyada Kafeste Serçe Görmek

Rüyada kafeste serçe görmek; rüyayı gören kimsenin tutsak, yaşanması zor bir hayatı olacağına, aksiliklerin yakasını bırakmayıp yaptığı her işte başarısız olacağına, ailesinde çok sevdiği bir yakınını kaybedip onun üzüntüsünü yaşayacağına yorumlanırken bu rüya aynı zamanda tutsak mahkum bir kimsenin kurtuluşuna özgürlüğe kavuşmasına yorumlanır.

Rüyada Serçe Sürüsü Görmek

Rüyada serçe sürüsü görmek; bolluk bereket ve zenginlik anlamına gelir. Rüya sahibinin şansının ve kısmetinin her zaman açık olup bahtının güleceğine, büyük kazançlar sağlayan yatırımlı işlere gireceğine, hayatının her noktasında yüzünün güleceğine aynı zaman da hayırlı bir kişiyle dünya evine gireceğinize yorumlanır.

Rüyada Serçe Vurmak

Rüyada serçe vurmak; rüyasında serçe vuran bir kimse bilinçsiz davranışları yüzünden büyük hatalar yapar insanların zarar görmesine vesile olur. Fakat bir büyüğünün yapmış olduğu öğütle doğru yolu bularak hayatına düzene sokar. Rüyada serçe vurduğunu görmek aynı zaman da hırsları uğruna insanların kalplerini kırarak kazanç sağlayan, kazandığı malla yetinmeyip başkalarının malında gözü olan aç gözlü insanlara yorumlanır.

Rüyada Eline Serçe Almak

Rüyada eline serçe almak; şans ve kısmet anlamına gelir. Rüyasında serçe aldığını gören kimse muradına erer, hayallerine kavuşur, arzuladığı tüm yaşantısını gerçekleştirir.

Rüyada Serçenin Eve Girdiği Görmek

Rüyada serçenin eve girdiğini görmek; rüyayı gören kişinin kısmetinin açılıp şansının döneceğine, yakın zaman da müjdeli bir haber alıp hayatının bir anda değişeceğine, hayalini kurduğu tüm arzularını gerçekleştirip geri kalan ömrünü eğlenceyle gezerek harcayacağına yorumlanır. Rüyada eve serçenin girdiğini görmek aynı zaman da  elde edilen rızka, hayali kurulan bir mutluluğa, ilişkisinin iyi gittiğine, bol kazanca, faydalı uğraşlar gerçekleştireceğine, memuriyette mertebeye yükseleceğine işaret eder.

Rüyada Serçe Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada serçe görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren serçe  rüyasını sizle için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Serçe sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada serçe görmek ya da serçe yakalamak; sevimli, sadık bir dosta hayırlı bir haber almaya, yakın zaman da maneviyata ereceğinize yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.