Rüyada “ Şeytan ” Görmek

Şeytan
Rüyada şeytanın "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh" dediğini görmeniz büyük bir günah işleyeceğin ize ve dini bütün birinin yardımı ile bu günahtan arınacağı naza işaret eder.

Rüyada Şeytan Görmek ; Dini rüya tabirlerin de Alimlerin yaptığı bu rüyada  İmam Cafer Sadık (a.s) göre bu rüya bir çok şekilde yorumlanır.

Düşman görmek

Dini inancın bozuk olması

Şehvet

Allah’a itaatten uzak olmak

İyi insanlardan uzak durmak

Haram yemek

Hz Danyal (a.s) Rüya Yorumu ; Rüyada şeytan görmek yakın çevrenizde size düşmanlık eden kişiye işaret eder diye yorumlanır. Rüyada şeytanı görüp onunla savaşmayıp yalnız ona sırtınızın dönük olduğunu görmeniz ise düşmanlarınız karşısın da galip gelip hayır işlerine gireceğinize yorumlanır. Lakin rüyanızda şeytana yenik mağlup geldiğinizi görmeniz kötü yola gireceğinize şer işlere gireceğinize yorumlanır.

Rüyada Şeytanla Konuşmak ; Rüyada şeytan ile konuştuğun gören kişi şeytanın yanıltmasıyla evhamı ve vesvesesi ile Allah’a inancının azalacağına yorumlanır.

Rüyada Şeytanla Yürüdüğünü Görmek ; Rüyada şeytanın “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh” dediğini görmeniz büyük bir günah işleyeceğin ize ve dini bütün birinin yardımı ile bu günahtan arınacağı naza işaret eder.

Rüyada Şeytanın Nasihat Ettiğini Görmek ; Rüyada şeytanın size nasihat ettiğini ve sizin de bu nasihate uyduğunuzu görmeniz canınız dan ve malınızdan kayıp yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Bitkin Görmek ; Rüyada şeytanı bitkin halsiz görmeniz Alimlerin ve Salih kişilerin ilminin ve kudretinin artacağına yorumlanır.

Rüyada Şeytanın Boynuna Zincir Vurmak ; Rüyanızda şeytanın boynuna zincir vurup onu mağlup ettiğinizi görmeniz düşmanlarınıza karşı galip geleceğinize işaret eder.

Not ; Allame Meclisinde: Şeytan görmek; hilesinden güvende olamayacağınız hilekar bir düşmana işarettir.

İbn-i Sirin Rüya  Yorumunda ; İbn-i Sirin rüya yorumun da şöyle demiştir rüyada şeytan görmek işlerinizin bozulacağına düşmanlarınızın olacağına ve şer işlere gireceğine yorumlanır.

Rüyada Kötü Rüya Gördüğümüzde Ne Yapmalıyız…

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.